Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> بررسی سوالات و اشکالات کاربران -> برای ساخت بازی انفرادی چه چیزهایی نیازه؟

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

برای ساخت بازی انفرادی چه چیزهای
نويسنده
پيغام
new-user
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 5 شنبه 5 دي 1392
تعداد ارسالها: 7

1 شنبه 22 دي 1392 - 14:57
پاسخ بصورت نقل قول
سلام دوستان.
حقیقتش من یه ناشی و تازه کار هستم و می خوام شروع به یادگیری ساخت بازی کنم، می خوام بازی های کوچیک برای موبایل و استراتژیک کوچیک در حدی که بشه یه نفره ساخت بسازم.

تا الان با توجه به تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که.
1- باید برنامه نویس خوبی باشی
2- گرافیست خوب باشی
3- به یکی از انجین ها مسلط باشی
-----------------------------------------------------
راستش توانایی کا گروهی رو ندارم و می خوام به صورت انفرادی بازی بسازم حالا باید تو همه موارد ذکر شده در بالا حرفهای باشم؟

در کل، یک بازیساز که به صورت انفرادی برای گوشی بازی میسازه باید چه مهارت هایی رو داشته باشه؟

ممنون میشم اگه جواب بدین.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
MEHRDAD_R
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 2 شنبه 3 مهر 1385
تعداد ارسالها: 199

1 شنبه 22 دي 1392 - 18:35
پاسخ بصورت نقل قول
درود

زیاد لازم نیست تو این سه مورد حرفه ای باشی.همینقدر که بدونی چه چیزی میخوای بسازی خودش رفتن نصف راهه. بقیه اش فقط تجربه است.
از مورد 3 یعنی انجین حتما استفاده کن.در مورد 1 و 2 هم حین کار خودت متوجه میشی بیشتر تو کدوم زمینه استعدادت بیشتره.

انجین های زیادی هستن که برا گوشی خروجی میدن . شاید در ابتدا از خروجیشون حالا یا نیتیو یا غیره خوشتون نیاد ولی خوب اینا همش تجربه برای بهتر کردن کار در پروژه های بعدی یا عوض کردن انجین است.
در کل فقط کار کن و تجربه بدست بیار.

موفق باشی.

http://www.pershaland.com/
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير MSN

نويسنده
پيغام
MOHAMADA
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 5 آبان 1388
تعداد ارسالها: 381
محل سكونت: گرگان

1 شنبه 22 دي 1392 - 18:36
پاسخ بصورت نقل قول
سلام این سوالی هست که خیلی از بازی ساز های تازه کار یعنی تغریبا تمام اون ها می پرسن .

که به نظر من باید به اون این طوری جواب بدم که . اگه می خوای فقط واسه موبایل کار کنی اول باید به این سوال پاسخ بدی .
1- می خوای تخصصی با جاوا و ایکلیپس بازی بسازی؟
2- می خوای توسط یک انجین مخصوص کار کنی ؟

. اگه گزینه ی اول رو انتخاب کنی راه طولانی تر و سخت تر اما حرفه ای تر و کار امد تری رو پیش رو داری .
اگه گزینه دوم رو انتخاب کنی . یک سری محدودیت هایی هم داری . مثلا با هر انجینی نمی تونی کار کنی . و باید با انجین هایی که کار کنی که قابلیت دادن یک خروجی با کیفیت واسه موبایل (اندروید ، ای او اس ، ویندوز فون ) رو داشته باشن : مثل یونیتی ، گیم میکر استودیو ، cocos2d و..........

حالا باید برنامه نویسی رو به خوبی یادبگیری و بیشتر هم روی زبانی که انجین مورد نظرت ازش استفاده می کنه کار کنی . و بعدش با هر انجینی که می خوای کار کنی . کامل باید راهنماش رو بخونی و گرنه بعضی جاها گیر می کنی .(شاید هم گیر نکنی)

حالا نوبت به این می رسه که یکم الگوریتم نویسی رو کار کنی. و بشینی روی ایده ها و سبک های مختلف کار کنی و واسه ساخت هر کدوم الگوریتمی بنویسی تا با کار همشون کامل اشنا بشی (از ساده ها شروع کن کم کم به سمت سخت ها برو).

بعدش نوبت به این می رسه که گرافیکت رو قوی کنی . واسه ارت زدن من دو تا نرم افزار رایگان رو پیشنهاد می کنم یکی واسه سبک پیکسل ارت و طراحی bitmap هست که هم می تونی از فتوشاپ گرون قیمت استفاده کنی و هم از جی من رایگان . واسه طراحی وکتور ارت هم می تونی از نرم افزار illustrator که خیلی هم گرون هست یا نرم افزار inkscape استفاده کنی واسه طراحی سه بعدی هم از نرم افزار بلندر می تونی استفاده کنی و........

توی گرافیک با کمی تمرین و یادگرفتن یک سری تکنیک می تونی ارتیست خوبی بشی . اما شانس خیلی کمی داری که بتونی توی هر هم برنامه نویسی و هم گرافیک به سطح عالی برسی .

بعد از این ها نوبت می رسه به لول دیزاین که یک کاری هست که باید توش خلاقیت زیادی داشته باشی . باید مرحله طراحی کنی این بخش یک سری اصولی داره که با یادگرفتن اون ها می تونی لول دیزاین رو هم انجام بدی اما نیاز به تمرین فراوان داره .

بعد از انجام تمام این ها می تونی یک بازی موبایل خوب رو درست کنی . اما یک چیز هیچ وقت فراموشت

تمرین ، تمرین ، تمرین ، اموزش!!!

این تجربه شخصیم بود.!! Rolling Eyes

نمی دونی تا کجا نمی رفت!
من این توپ رو از همون اول داشتم !
مشقام رو هم خوب می نوشتم!
بابام هم به من عیدی دادا! یک اینترنت زغالی داد!
و بعد من شدم بازی ساز d:
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011