Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> بنیاد ملی بازی های رایانه ای ورشکست شد

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

1 شنبه 31 شهريور 1392 - 22:01
پاسخ بصورت نقل قول
منم با حرف های اشکان (چطوری پسر؟) موافقم.

این جوایزی که داده شد شاید برای اعضای سازنده آسمان دژ پولی نباشه اما برای اون بازی ساز مستقلی که بازیش مقام آورده میتونه شروع خوبی باشه. خدا کنه سایه همین بنیادم از سرمون کوتاه نشه ما که نه خیری ازش دیدیم نه دوس داریم ببینیم

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 27 آبان 1389
تعداد ارسالها: 951
محل سكونت: NoWhere Land

2 شنبه 1 مهر 1392 - 00:17
پاسخ بصورت نقل قول
ashkan_203, خیلی آقایی.
دیگه پیشکست سایت که تایید کنه تمومه. Very Happy

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
MOHAMADA
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 5 آبان 1388
تعداد ارسالها: 381
محل سكونت: گرگان

2 شنبه 1 مهر 1392 - 00:52
پاسخ بصورت نقل قول
واسه ساخت بازی بنیاد نباید خیلی ساپورت کنه و بیاد مثلا اسپانسر شما بشه!!!بنیاد فقط وظیفش کمک کردن به بازی ساز ها و ایجاد بستری مناسب برای اراء تواناییشون هست . که خیلی هم توی اینکار موفق عمل نکرده . ولی واسه اسپانسر . اسپرانسر ها اکثرا شرکت های خصوصی هستن که روی کار ها سرمایه گذاری می کنن . مثلا چندوقت پیش یک شرکتی قرار بود اسپانسر تیم بنده بشه اما کار های سطح بالا می خواست از ما، من هم که در خودم و گروهم حتی توانایی ساخت یک بازی مستقل خوب رو هم ندیدم قبول نکردم . کلا بحث رو منحرف نکنم . وظیفه ی بنیاد نیست که بیاد خرجتون رو بده . واسه تیم تون یک مسئول مالی بزارید که بره واستون اسپانسر جور کنه .! خدا رو هم شکر کنید که واسه بازی 50.000.000 ریال جایزه دادن!!!!!. Smile

نمی دونی تا کجا نمی رفت!
من این توپ رو از همون اول داشتم !
مشقام رو هم خوب می نوشتم!
بابام هم به من عیدی دادا! یک اینترنت زغالی داد!
و بعد من شدم بازی ساز d:
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

2 شنبه 1 مهر 1392 - 03:23
پاسخ بصورت نقل قول
AshkaN_666i, موضوع اینه که هزار نفر دیگه ای که داری میگی توی 1000 کشور دیگه زندگی میکنن. مسلما نباید شرایط کشور خودمون رو با بقیه مقایسه کنی. توی اینجا مردم توی بدست آوردن حداقل نیاز های روزانشون مشکل دارن. کسی که indie میسازه حداقل باید زنده بمونه که بتونه اینکارو کنه و برای زنده موندن هم باید کار کنی و اینطوری هیچ اراده ای برای ساختن بازی indie بوجود نمیاد چون میدونی فرصت و شرایط ذهنی اینکار رو پیدا نمیکنی حالا چه برسه به AAA.

بنیاد وظیفه اش این نیست که اسپانسر بشه، تا اونجا که یادم میاد هدفش سامان دهی بود ولی موضوع اینه که مشکل از ریشه است نه از شاخه، و ریشه هم پوله و همچنین برا من هم فرق نمیکنه که همچین سازمانی اینجا وجود داره یا نه چون صنعتی به اسم صنعت گیم توی ایران وجود نداره و 99 درصد دارن سر خودشون رو شیره میمالن و فکر میکنن بکروزی معجزه میشه یا هو یه بازی خفن درست میکنن.

انسان با معجزه روی کره ماه نشست!

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
MOHAMADA
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

2 شنبه 1 مهر 1392 - 20:18
پاسخ بصورت نقل قول
LOL

تایید می کنم.

اقا این کپی رایته توی این بد بختی دست داره دیگه . این رو همه می دونیم که این اجرا نشدن کپی رایت انتظارات رو بالا می بره . بازی های مستقل توی کشور های دیگه خیلی طرفدار دارن اما توی ایران ........
وقتی یک بازی کوچیک مستقل می سازی مسخرت می کنن این رو همه ما می دونیم . مشکل گیم ایران این هست که این ها می خوان بدون پشتیبانی یک تجربه چند ساله رو توی مدت زمان کمی بدست بیارن . اخه این خیر غیر معمول هست که گیمر ها و حتی خود مسئولین از مثلا صنعت بازی سازی ایران که تازه راه افتاده انتظار بازی هایی رو دارن که در حد بازی های خیلی خوب جهان هست .!

پس در نتیجه نظر ماهان بسیار صحیح هست.

نمی دونی تا کجا نمی رفت!
و بعد من شدم بازی ساز d:
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

2 شنبه 1 مهر 1392 - 21:26
پاسخ بصورت نقل قول
MOHAMADA, گفتی کپی رایت!

الآن یه یخش بزرگ از مشکلات ما توی صنعت نرم افزار همین رعایت نکردن کپی رایته. شرکت هایی که اینجا بازی و برنامه های ک.رکی رو رایت میزنن و میفروشن توی بازار به خودشون میگن ناشر و افرادی هم که میان اینهارو با قیمت یه سانودیچ کوکتل میخرن فکر میکنن نسخه اصل میگیرن و همیشه توی دنیا صلح بر قراره! (منظورم بیان کردن ذهن قره قاطی افراده!)

مسلما شخصی که میاد call of duty رو با 4 یا 5 هزار تومن میخره توقع داره اگه یه بازی ایرانی هم توی بازار هست که همچین قیمتی داره در سطح call of duty باشه. اگه کپی رایت رعایت میشد این ناشر ها مجبور میشدن برای خرید نسخه های اصل محصولات پول درست حسابی بدن که مسلما بیشترشون اینکارو نمیکردن و مسلما هم خریدارد ها هم نمیتونستن بعد اونوقت رو میاوردن به محصولات داخلی. البته من نمیگم که آدم باید محصول آشغالش رو ارائه کنه به بازاری که توقعش بازی های سطح برتره ولی توی بازار کشو ما هیچ نظمی وجود نداره و اصلا استاندارد نیست و برای تولید همچین محصولاتی برتری هم باید توی اونطور کشور ها هم زندگی کنی. تازه خیلی از کسایی که اینجا بازی کامپیوتری انجام میدن casual gamer هستن و از اون بد تر هم فقط بازی های FPS و فوتبال دوست دارن.

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
king_of_persia
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: شنبه 2 مهر 1390
تعداد ارسالها: 161

2 شنبه 1 مهر 1392 - 23:32
پاسخ بصورت نقل قول
درسته کپی رایت تو ایران نیست و از اون نظری که گفتین مشکل سازه . اما اونطورف رو هم باید دید این همه موتوری که ایرانیها مثل نقل و نبات ازش استفاده می کنند ، مستلزم پول زیادی هستند. نرم افزارهای جانبی هم دیگه الا ماشالله .

اصرار برای فروش بازی در بازار ایران اشتباهه ! به خاطر مشکلاتی که ذکر شد و همه می دونیم . الان فروش دیجیتالی داغه ! از هر کجای دنیا میشه بازی شما رو خرید . این همه سایت هم برای این منظور هست . مشکلات تحریم هم که کم کم داه برداشته میشه حتی اگر برداشته هم نشه ، من با یکسری شرکت های ایرانی صحبت کردم که گفتن حاضرن به صورت شراکتی بازی روپخش کنن

کشور ما تنها به یک بازی خوب نیاز داره ، تا همه ببینند که صنعت بازی چه پتانسیلی داره . خود به خود کارها درست میشه . منظورم یک بازی AAA نیست . یک بازی indie در سطح بالا و سرگرم کننده مثل cut the rope ، Angry Birds و ...
به AAA فکر کردن هم که با شرایط کنونی مثل این میمونه که بخوای با فرقون 320 کیلومتر بر ساعت بری !!! Very Happy

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069
محل سكونت: تهران

2 شنبه 1 مهر 1392 - 23:36
پاسخ بصورت نقل قول
king_of_persia,

کاملا صحبت هات تایید می شه.
همین مسیری که داری می ری رو ادامه بده، مطمئن باش موفق می شی!

نويسنده
پيغام
MOHAMADA
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

3 شنبه 2 مهر 1392 - 00:21
پاسخ بصورت نقل قول
king_of_persia, نظرت درسته ولی ببین اگه خب این خیلی اشتباه هست که موتور های بازی سازی مثل نقل نبات توی ایران ریخته و تند تند هم کرک می شن . چون ما سر این موتور های پول ندادیم هست که می گیم مثلا گیم میکر سطحش خیلی پایین هست . اگه ما هم می رفتیم روی این موتور ها پول می دادیم می گرفتیمشون روی سر مون حلوا حلوا می کردیم .!
داداش رک بگم مفت خور شدیم رفته . واسه همین هست که ازش موتور های اپن سورس رو نمی دونی واسه همین هست که سختی توسعه موتور رو نمی چشیم چون ما اینجا کپی رایت نداریم هر کاری دلمون بخواد می کنیم . من یکی که اگه یک روزی کپی رایت در این هم اجرا بشه خدا رو صد ها هزار مرتبه شکر می کنم و بعد هم گیم میکر رو پاک می کنم و می رم یک دوسه سالی با موتور های اپن سورس گوگلی مگولی کار می کنم . و مطمئن باش که اگه کپی رایت درست بشه ما با همون بازی های مستقل خلاقانه ای که می سازیم . می تونیم بعد از مدتی فعالیت ، بریم یکدونه موتور بخریم البته به نظر من اگه کار با یک موتور اپن سورس رو یاد بگیری دیگه ولش نمی کنی چون به میل خودت می تونی توسعش بدی .

واسه موبایل بریم از cocos2d استفاده کنیم . بجای یونیتی بریم سراغ بلندر یا اوگر یا خیلی موتور های دیگه که من زیا باهاشون سره کار ندارم . واسه بازی های دو بعدی هم که موتور بسیار بسیار قوی torque game builder موجود هست که من الان کم کم دارم دوباره باهاش کار می کنم . چون پیشبینی می کنم در چندسال اخیر کپی رایت بر قرار خواهد شد . پس چه بهتر که از همین الان مشکل خودمون رو بر طرف کنیم .
(ماهان هم که خیالش راحت هست موتور شخصی داره) Laughing

نمی دونی تا کجا نمی رفت!
و بعد من شدم بازی ساز d:
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
knight-rak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 21 خرداد 1388
تعداد ارسالها: 406
محل سكونت: BOOTSTRAP LOADER

3 شنبه 2 مهر 1392 - 00:50
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
کل بحث رو بیخیال چون تهش هم نتیجه ای نداره طبق معمول ولی ماهان باور کن دیگه الآن اون 4 ، 5 تومن نیست نزدیک یه سالی میشه که قیمت ها کم کم داره نزدیک به قیمت های اصلی بازی ها میرسه با این تفاوت که kرک شدن و مفت نمی ارزن و پشتیبانی رسمی ندارن هر چند اینم بیخیال مهم نیست ما که دانلود می کنیم
دلیل اصلی این که پست فرستادم پست آخر MOHAMADA هستش همین اول بگم قصد جسارت و توهین ندارم پس سوء تفاهم نشه یه وقت

عاقا من یه چیزی می پرسم خداوکیلی جواب بدین انقدر درک این قضیه سخته که اوپن سورس یا نرم افزار آزاد بودن یک برنامه ربطی به مجانی بودنش نداره ؟!
خداوکیلی ها شما ها که ماشالا همه حرفه ای هستین و استاد بنده ولی خدایی این اوپن سورس بودن ربطی به مجانی بودن نداره ها حالا تفاوتش با آزاد رو بیخیال .....

یاد استاد زبان تخصصیم افتادم که توی یکی از درسها که در مورد سیستم عامل ها بود بحث گنو/لینوکس بود free software رو نرم افزار مجانی ترجمه می کرد هر چی هم میگم استاد شما توی درس تخصصی که نباید از روی معنی لغت فقط ترجمه کنی حرف مارو که قبول نداری چون تو استادی و .... حداقل سرچ که میتونی کنی ولی ...( نرود میخ فولادی بر سنگ فروووو یا یه چیزی شبیه به همین نمیدونم میخ بود سنگ بود فولاد بود چی بود ؟! Shocked )

درضمن با این وضعیتی که اینجا همگی با هم داریم اگر کپی رایت بود اوضاع همگی بدتر بود بهتر نبود شک نکنید

ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 4 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011