Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> مسير بازي ساز شدن كرومه؟؟؟؟

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

مسير بازي ساز شدن كرومه؟؟؟؟
نويسنده
پيغام
amateur
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 4 شنبه 6 شهريور 1392
تعداد ارسالها: 12

4 شنبه 6 شهريور 1392 - 11:23
پاسخ بصورت نقل قول
سلام من تازه تو اين سايت عضو شدم و همونطور كه از نام كاربريم پيداست يك آماتور هستم.
سوالات زيادي در اين چند سال اخير برام پيش اومده كه كسي جوابگو نبوده لذا از شما دوستان عزيز چند سوال دارم. خيلي از سوال هامو يكجا مي پرسم. ولي سوال هام زياده و در حقم برادري كنيد و اجازه بدين از تجربه هاتون استفاده كنم.

با كلي تحقيقي كه كردم به اين نتيجه رسيدم كه هيچ وقت نميشه يك شبه طراح بازي بشي در نتيجه دنبال يك راه درست هستم تا بتونم طي 10 سال يا 15 سال يك طراح برتر بشم. هر چقدر سختي داشته باشه تحمل مي كنم و كارمو ادامه ميدم اما تنها ترسي كه دارم اينه كه مسير رو اشتبا برم و در پايان شكست بخورم. اگه شماها چند سالي در زمينه ساخت بازي فعال باشين بنابراين تجربه هاي زيادي كسب كردين و بعضي از مسير ها رو اشتباه رفتين. پس كمك كنين ما هم مسير اشتباهي رو نريم هر چند اين غير ممكنه و آدمي وجود نداره كه اشتباه نكنه اما با كمك شما مي تونم اشتباهات كمتري رو مرتكب بشم.
-------------------------------------------------------------------------------
حقيقتش مي خوام به صورت صعودي و پله پله برم بالا.
من مي خوام طراح بازي بشم اما ميبينم براي اين كار اگه استعداد و خلاقيت و ايده خوبي هم داشته باشي به تنهايي كافي نيست و بايد بتوني خودتو نشون بدي. مشكل اينجاس كه چجور بايد خودمو نشون بدم. بايد بازيساز مستقل بشم بعد كلي بازي بسازم تا بتونم خودمو نشون بدم؟ اگه اين كارو بكنم از کجا مطمئن بشم که بعد چند سال منو به عنوان یک طراح خوب قبول خواهند کرد و مسئولیت ساخت پروژه های بزرگ رو بهم خواهند داد؟
برای تبدیل شدن به یک بازیساز مستقل بدون شک باید تسلط کافی به یک موتور و برنامه نویسی رو داشته باشی و در کنار اون 3 بعدی هم بدونی. فرض می کنیم من همه اینارو یاد گرفتم و بهترین بازی های مستقل که یک نفر به تنهایی می تونه بسازه رو ساختم . اما این کار من تا کی ادامه خواهد داشت . کی لیاقت اینو دارم که مسئولیت ساخت پروژه های بزرگ رو به عهده بگیرم و مثلا یک شرکت بزرگ منو به عنوان یک طراح حرفه ای استخدام کنه؟
اگه این راه درسته و میشه به نتیجه رسید همینو ادامه بدم ؟
بعد پیش خودم می گم بهترین کار اینه که برم انستیتوی بازی سازی و رشته طراحی بازی رو بخونم اما اونجا کلی دانشجو میاد و این رشته رو میخونه و هیچ حمایتی نمیشه و فقط پولشو بیخودی خرج می کنه.
از دوستانی که مثل من هدفشون طراحی بازیه خواهش می کنم منو راهنمایی کنن و بگن کدوم راه بهتره و چه پروسه ای رو باید برای تبدیل شدن به یک بازیساز حرفه ای طی کرد.
یا اصلا خودشون کدوم راه رو دارن می رن و آیا اون راهی که میرن درسته یا نه همینجور شانسی میرن تا تبدیل به یک طراح حرفه ای بازی بشن؟
لطفا راهنمایی کنید.

خیلی متشکرم
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011