Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> هدف بنیاد ملی از تاسیس شدن چی بود؟

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

هدف بنیاد ملی از تاسیس شدن چی بود
نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

2 شنبه 14 مرداد 1392 - 13:36
پاسخ بصورت نقل قول
سلام. دیدم یکم انجمن خلوته گفتم بیام یه سوالی که برای خودم همیشه مطرح بوده رو بگم. اول اینکه من بعد از چند سال تجربه دارم این سوال رو میپرسم و همینطوری نپریدم یه تاپیک بسازم.

یکی اینکه بنیاد توی این مدت فقط دو تا همایش بیشتر اجرا نکرد در صورتی که همین همایش ها میتونست خیلی به این صنعت کمک کنه ولی بنیاد قیدش رو زد. بعد اینکه بودجه هایی هم که به بازی ساز های تحت همایتش داد واقعا خنده دار بود. در آخرین حرکتش هم انستیتو ملی رو راه اندازی کرد که به قول قوه الهی هنوز چیزی از دست آورد هاش ندیدیم.

البته این رو بگم که من نمیخوام اینجا نقش آدم خوبه رو بازی کنم ولی من هم برای خودم تجربه ای کسب کردم توی این چند سال و الآن این رو نه تنها من و حتی بقیه هم میدونن که عملکرد بنیاد منفی بوده. شاید یکسری بگن منفی نبوده، خنثی بوده ولی من بدلیل بودجه ای که از دست رفته میگم که منفی بوده.

من خودم یه مدت سر این هدف بنیاد با آقای سیداف توی همین سایت بحث میکردم. اون موقع تجربه الآن رو نداشتم ولی خوب بحث من هم بی هدف نبود. حداقل این رو الآن خودم میدونم که صحبت من درباره بنیاد تحقق پیدا کرد!

حالا شما نسبت به این توضیحات و عنوان تاپیک چی فکر میکنید؟

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
__UFNHGGI_H__
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 بهمن 1391
تعداد ارسالها: 16

3 شنبه 15 مرداد 1392 - 06:14
پاسخ بصورت نقل قول
اصلا کی هست این بنیاد
نشونش بده به من
بنیاد
ما بنیادی نداریم
دشورای؟ بنیاد؟ بازی؟

اهـــــــــــــــا اونجا رو می گی که بودجه می خوره مجوز نمی ده سرکار می زاره ، پارتی بازی می کنه و ؟
اون که بحمدالله خیـــــــــــــــــــــــلی پیشرفت کرده
PDT_002
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

3 شنبه 15 مرداد 1392 - 11:56
پاسخ بصورت نقل قول
__UFNHGGI_H__, به دوشواری های بنیاد خوب اشاره کردی. Very Happy

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

5 شنبه 17 مرداد 1392 - 02:34
پاسخ بصورت نقل قول
من تصور می کنم نباید انتظار سنگینی از بنیاد داشت. این موسسه هنوز جوان هست و جای کار داره تا بتونه نقش اصلیش رو در این میدان بازی کنه. از طرف دیگه با بودجه محدودی که توی سالهای اخیر در اختیار این گونه نهاد ها قرار داشته کار رو سخت تر هم کرده.

من نه طرفدار بنیادم و نه بد خواهش. بیرون گود نشستم و دارم دستاورد هاش رو نگاه می کنم و فکر می کنم برآیندش در آینده مثبت باشه.

نويسنده
پيغام
king_of_persia
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: شنبه 2 مهر 1390
تعداد ارسالها: 161

5 شنبه 17 مرداد 1392 - 03:44
پاسخ بصورت نقل قول
بازی Hate the sin , love the sinner از دست آورد های انستیتو است که افتخار خوبی هم در بازیهای آسیای کسب کرد . بنیاد کارهای خوب و بد داشته . اما از نظر من بودنش بهتر از نبودنش هست . اما نباید به عنوان جایی ازش توقع داشت که منبع پول باشه .
شرکت بازیهای ایرانی در نمایشگاه های خارجی یکی از کارهای خیلی خوب بنیاد بود که باعث شد چند بازی ایرانی فرصت پخش در خارج از کشور را پیدا کنند .
اما خوب بعضی مسائل هم مبهمه که امیدوارم یکبار درست حسابی شفاف سازی بشه

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

5 شنبه 17 مرداد 1392 - 10:11
پاسخ بصورت نقل قول
Ali, علی ما هم دوست داشتیم بیرون از گود بشینیم نه کاری با بنیاد داشته باشیم نه اونها با ما ولی وقتی موقع مجوز گرفتن و تایید صلاحیت میرسه باید قید کل ایده هات رو بزنی حتی با اینکه اول بازیت هم ذکر کنی که تمام داستان بازی خیالیه. بنیاد اگه تبدیل به مانع نشه برا ما همین کافیه ولی خوب اگه اون نبود ارشاد مسئول میشد، مثل قبلا. یکسری مسائل هستن که پایه ای مشکل دارن. در مورد اینکه این موسسه تازه شروع بکار کرده خوب من حرفی ندارم ولی با سطح علمی ما اگه بخوایم منتظر بشینیم و قدم قدم بریم جلو مسلما 20 سال دیگه باز 20 سال عقبیم. آدم باید خودش معجزه درست کنه.

king_of_persia, اسم این عنوان رو نشنفته بودم و دلیلش رو هم نمی دونم شاید اونقد موفق نبوده که حتی توی سایت های ایرانی ازش پستی دیده بشه. من توقع ندارم بنیاد یا زیر مجموعه هاش معجزه کنن ولی مسلما توقع هم ندارم که روی یه روتین عادی پیشرفت کنیم. یعنی دیگه وقت تموم شده.

در کل بگم که برا من فرقی نمیکنه که حالا یه ارگانی بیاد این صنعت رو اینجا بهبود بده یا نه، چون مشکلات زیاد دیگه ای هست که باعث میشه فقط بازار گیم 3 ماه تابستون داغ باشه! در کل من که قیدش رو اینجا زدم Very Happy

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

جمعه 18 مرداد 1392 - 12:05
پاسخ بصورت نقل قول
سلام من با نظر ماهان موافق هستم کل عرضه بازی سازی متسفانه از بین رفته است اما کل این مسئله قابل پیش بینی بود مهترین کار بنیاد کپی رایت بود که متاسفانه انجام نشد

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

جمعه 18 مرداد 1392 - 13:53
پاسخ بصورت نقل قول
vahidpoor, به نکته خوبی در مورد کپی رایت اشاره کردی که من خودم یادم رفت بگم. واقعا میشه گفت 70 درصد مشکلات developer ها بخاطر نبود این قانونه، وگرنه الآن کلی چهره شرکت های کامپیوتری توی ایران عوض میشد! بعنوان مثال همین cd رایت زن هایی که توی کشور داریم و به عنوان ناشر دارن فعالیت میکنن، اگه قانون کپی رایت اجراء میشد اینها محتاج بازی ساز های داخلی میشدن چون اونموقع براشون صرف نداشت که بیان محصولات غیر ک.ر.کی رو با قیمت اصلی بخرن و بیان بفروشن. البته توقع گیمر های ما هم بالاست چون همیشه محصول غیر قانونی در دسترسشون بوده و خیلی چیز ها رو بازی کردن، من در این باره نمیتونم حرفی بزنم چون آدم باید سطح خودش رو به سطحی که بازار توقع داره برسونه که متاسفانه با شرایط کشور ما همچین چیزی مقدور نیست. در کل شرایط پیچیده است! Very Happy

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
MOHAMADA
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 5 آبان 1388
تعداد ارسالها: 381
محل سكونت: گرگان

جمعه 18 مرداد 1392 - 20:34
پاسخ بصورت نقل قول
والا راست می گی ماهان جان . گیمر های ما توی این مدت زیادی حال کردن بازی های 40 و تا 200 دلاری رو می رن با قیمت 5 تومن می خرن می شینن بازی می کن . و بعد که بچه ها یک بازی مستقل خوب درست می کنن و رایگان و شاید هم با قیمتی کم مثلا 3 تومان یا 5 تومان می فروشن . این ها می یان کلی از کار ایراد می گیرن و ادم رو تحقیر می کنن و می یان بازیت رو با بازی های بزرگ دنیا مقایسه می کنن مثلا بازی استراتژیک بسازی می گن چرا بازیت از وارکرافت و دوتا و استارکرافت کمتره (تازه این قدر پرو شدن که همش رو با هم توی یک بازی می خوان) یا وقتی یک بازی ماشین درست می کنی می گن نیدفور اسپید که این رو می خوره . یا وقتی داستان تاریخی می شه . مقایست می کنن با اساسینز کرید و اها راستی این رو از قلم انداختم بازی های تفنگی هم که همه با کال اف و یا مدال افتخار مقایسه می شن . همین طوری هست که ارزش کار بچه های این صنعت پایین می یاد. دیگه!!!!!. برای برقرار شدن قانون کپی رایت یک صلوات بلند ختم کن . تا شاید فرجی شد. Sad

در ضمن تقریبا بنیاد الان بی مصرف هست!!! Confused

نمی دونی تا کجا نمی رفت!
من این توپ رو از همون اول داشتم !
مشقام رو هم خوب می نوشتم!
بابام هم به من عیدی دادا! یک اینترنت زغالی داد!
و بعد من شدم بازی ساز d:
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
king_of_persia
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: شنبه 2 مهر 1390
تعداد ارسالها: 161

جمعه 18 مرداد 1392 - 22:21
پاسخ بصورت نقل قول
می بینم که دوستان نا امیدند و می خوان برن ! درسته شرایط تو ایران بده ولی مسئله اینه که دنیا به آخر که نرسیده .
اصلا ایران بد ، پس چرا به فکر انتشار بازیهامون تو ایران هستیم ؟ این همه بازی موبایل از ایران که رو سایت های خارجی رفته . یا می تونیم بازیهای PC رو هم روی steam برای فروش بذاریم و زنده بمونیم.
اگر هم پول لایسنس موتور های گران قیمت را ندارید ، پس دو راه دارید :
1 - از انجین های رایگان استفاده کنید
2- از پایه بنویسید
unity free الان خیلی امکاناتش خوب شده و میشه ازش به خوبی استفاده کرد.
نوشتن انجین پایه هم گرچه کار سخت و زمان گیریه اما ارزشش رو داره .
من خودم برای ساخت بازی نبردهای پایدار از یونیتی استفاده کردم اما برای ساخت بازی بعدی از موتور پایه ای که خودمون توسعه دادیم استفاده می کنیم ، اصلا هم به بازار ایران فکر نمی کنیم .
شما تجربه های زیادی در پروژه های مختلف کسب کردید که میتونه کمکتون کنه.
ماهان جان اگه سرزمین رویا پخش نشد حالا خودتون میدونید چرا و مشکل کجا بوده پس برای پروژه ی بعدیتون میدونی باید چکار کنی که به این مشکلات نخوری.

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011