Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> بررسی سوالات و اشکالات کاربران -> (سوال) راهنمایی بازیهای تحت شبکه

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

(سوال) راهنمایی بازیهای تحت شبکه
نويسنده
پيغام
saeed_75
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 5 شنبه 6 بهمن 1390
تعداد ارسالها: 6

5 شنبه 6 بهمن 1390 - 01:36
پاسخ بصورت نقل قول
با سلام

قصد و هدفم بازی تحت وب نمونه بارز ان خانوارز است( لینک بازی : www.khanwars.com)
به زبان ساده تربیشتر هدف اشنایی با روند بازی سازی در زمینه این سبک بازهاست ، نه کسب در امد فعلا

کارشناس ای تی هستم و مهارت در زمینه شبکه ، اما در زمینه طراحی بازیهای کامپیوتری اطلاعات چندانی ندارم
، بنابراین اساتید و دوستان تا جایی که ممکنه به زبان ساده تر توضیح بدهندممنون می شم
البته قرار هست با کمک چند تن از دوستانم شروع کنیم که انها هم اطلاعاتی زیادی در این زمینه ندارند .

1. برای این بازیها تسلط به چه زبانهایی از ملزومات کار است
2. این سری از بازیها از چه موتوری استفاده می کنند ؟
3. تا جایی که خودم بازی کردم فقط در هنگام جنگ ها و شروع بازی نیاز به موتوری برای پردازش می رسید و بقیه مواقع بازی تشکیل شده از یک سری عکس فقط و حافظه ای برای ذخیره سازی تغییرات ؟ ایا درست متوجه شدم یا موتور در همه بخش های این نوع بازیها دخیل است ؟
4. ایا می شود سورس کد این بازیها را بدست اورد تا با تغییرات در این نوع بازیها به هدف رسید ؟

و در پایان اگر راهنمایی در این زمینه دارید که در سوالات من نبود ممنون می شم

لینک بازی را هم گذاشتم تا دوستانی که می خوان کمک کنند و اشنایی با بازی ندارند بتونند اونو ببینند
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
saeed_75
کاربر جدید
کاربر جدید

5 شنبه 6 بهمن 1390 - 13:24
پاسخ بصورت نقل قول
كسي از دوستان نمي تونه كمك كنه ؟؟؟ Crying or Very sad
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
xkapitanx
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 3 شنبه 27 ارديبهشت 1390
تعداد ارسالها: 133
محل سكونت: اهواز

5 شنبه 6 بهمن 1390 - 13:42
پاسخ بصورت نقل قول
با سلام به دوست عزیز.

عرزم به حضورتون که این بازی ها اصلا از انجین بازی سازی استفاده نمیکنند.

بلکه از زبان های HTML,CSS,php,Ajax,Xml و...(زبان های وب) استفاده میکنند.

از زبان های وب استفاده میکنند واسه ساخت این اسکریپت ها نه انجین های وب.

تسلط داشتن شما به شبکه شاید زیاد مهم نباشه اما تسلط به برنامه نویسی تحت وب خیلی مهمه و میشه گفت شبیه نقش گِل در ساخت کوزه سفالیه.. Very Happy

من قبلا تو این زمینه کمی تحقیق کردم...

بله اسکریپت هایی هست که بتونید اون ها رو به صورت نال پیدا کنید و ادیتشون کنید.

سایت هایی هست واسه برداشتن این جور اسکریپت ها...

من چون زیاد تو این زمینه کار نکردم فکر نمیکنم از این زبان ها دور باشه..

فقط به تسلط نیاز داره.. حالا یا ASP یا PHP ...

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

5 شنبه 6 بهمن 1390 - 14:33
پاسخ بصورت نقل قول
saeed_75, دوست عزیز حتما باید با یکی از زبون های server-side وب آشنا باشید. الآن توی بازی های تحت وب بیشتر از فلش، jsp و php استفاده می کنن. زبون های client-side هم که دیگه جای خودشون رو دارن مثل javascript, xml, html, css و ... .

یه سرور خوب هم باید داشته باشین که بتونه جوابگو باشه. در کل زیاد سخت نیست چون زبون های وب کلا همه اشون آسونن و مثل زبان های تحت ویندوز یا سیستم عامل نیستن.

حرفهای xkapitanx کاملا درسته. بنظر من بهتره بدنبال طرح زود بازده نباشید! باید هی خودتون سعی و تلاش کنین، من خودم Flash رو برای اینطور بازی ها توصیه می کنم، اگه گوگل پلاس رو ببینید، فکر کنم تمام بازیهاش با فلشه.

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
saeed_75
کاربر جدید
کاربر جدید

5 شنبه 6 بهمن 1390 - 15:27
پاسخ بصورت نقل قول
ممنون از شما دو دوست عزيز

من در تايپكي مربوط به بازي اسمان دژ ديدم كه يكي از دوستان كه در جريان كار بوده گفته بود
هسته اصلي اين بازي با (سي پلاس پلاس) نوشته شده ؛ طراحي وب اون با (پي اچ پي) است
و با يك پروتكل اينها به هم مربوط شده اند

ايا مي شود مشخص كرد هسته بازي خانوارز يا چه زباني نوشته شده ؟
در طراحي وب ان چطور ؟ مي شه معلوم كرد جاوا هست يا پي اچ پي ؟
اخه من خودم فكر مي كنم جاوا باشد شما دوستان بازي را ديديد ؟
و در اخر و از همه مهمتر از چه پروتكلي استفاده شده به نظر شما ؟

و مي شه بگين نوشتن اين نوع بازي ها به شرط نداشتن اسكريپت نال شده يا با داشتن ان هر كدام با توجه به اينكه كه فكر كنيم از نظر زبان برنامه نويسي مشكلي نباشه هر كدام چه مقدار زبان مي بره و ايا بجز راه اندازي سرور هزينه هاي جانبي ديگه اي هم دارن ؟

باز هم ممنون كه اطلاعاتتون رو منتشر مي كنيد و در اختيار امثال من مي گذاريد
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 19 شهريور 1388
تعداد ارسالها: 523
محل سكونت: داخل کد

5 شنبه 6 بهمن 1390 - 17:17
پاسخ بصورت نقل قول
اسمان دژ با asp.net نوشته شده
خودشونم توی صحبتاشون قبلا گفتن

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

5 شنبه 6 بهمن 1390 - 17:17
پاسخ بصورت نقل قول
saeed_75, آقا اگه با فونت سایز معمولی هم بنویسی ما میبینیم ها Idea .

بستگی به معماری که شخص بازی ساز می خواد بازیش رو بسازه داره. شاید یکی بخواد کلا روی زبون های وب کار کنه شاید هم یکی بخواد اینطوری یه هسته رو سیستم عامل بنویسه و بعد ببرتش روی وب. سرور apache هم در واقع یه نرم افزاره که با ++c نوشته شده. برای فهمیدن طراحی صفحه کافیه بری توی سورس رو نگاه کنی ولی بعضی اوقات سخت میشه فهمید. در مورد پروتکل اطلاعی ندارم نمی دونم اصلا توی بحث بازی های آنلاین چرا استفاده میشه ولی فکر کنم اگه قسمتی از سیستم روی زبون های تحت وب نباشه باید از پروتکل استفاده کنه.

در مورد هزینه کلی نمی دونم، قطعا مسائل دیگه ای بیشتر از سرور در ساخت بازی آنلاین شرکت دارن، در مورد زمان باید بگم که نباید دنبال طرح زود بازده توی صنعت ساخت بازی باشی!

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
saeed_75
کاربر جدید
کاربر جدید

5 شنبه 6 بهمن 1390 - 17:45
پاسخ بصورت نقل قول
m_basij نوشته:
اسمان دژ با asp.net نوشته شده
خودشونم توی صحبتاشون قبلا گفتن

دوست عزيز من اينو در اين تايپك ديدم

TXIR نوشته:
نه دوستان اسماندژ از اول توسط بچه های ایرانی و تیم توسعه گر نوشته شده و مدیرت پروژه نیز به عهده اقای فرزام ملک ارا هست
بازی اسماندژ یه core اصلی داره که توسط c++ نوشته شده و دیزاین بازی هم php و یه پروتکل خاص core اصلی رو به php متصل کرده
میشه گفت از معدود بازی های است که از این سیستم استفاده میکنه
سیستم جنگ اسماندژ کامل ریل تایم طراحی شده و شما میتونید داخل صحنه نبرد حضور داشته باشین و در هر زمان که خواستید نیروهای خود را عقب بکشید و از جنگ فرار کنید یا نیرو به جنگ اضافه کنید(اگه مدافع باشید)
جنگهای در یک لحظه اتقاق نمیافته و در بازی اسماندژ هر راند جنگ 1 دقیقه طول میکشه و در هر راند از سلامتی نیروهای دو طرف کم میشه
و زمانی جنگ تموم میشه که یک طرف جنگ عقب بکشه یا شکست بخوره
این عمل جنگ هارو بسیار گروهی و گسترده کرده
فعلا نیروهای بازی ترنس پورتر وایپر و اسکایگارد و سرباز هستند به زودی تعدادی نیرو به بازی اضافه میشه Laughing
سرورتست بازی سال گذشته ران شد که حدود چند هزار کاربر ثبت نام کردن
خوب سرور تست یا بتا از کیفیت پایین برخورد دار بود چه از نظر سرور چه از نظر کانسپتها
ولی در ماه خردا سرور تست 2 راه اندازی شد که 38 کاربر برای دی باگ کردن بازی با هم رقابت کردن
و دقیقا در روز 1 تیر ماه 1389 اولین سرور رسمی بازی راه اندازی شد که ظرفیت این سرور 5000 نفر بود
لازم به ذکر بگم که روز 5 شنبه همین هفته سمینار پایانی سرور 1 رو برگزار میکنیم که از لینک زیر میتونید ثبت نام کنید و در سمینار که برای تقدیر از نفرات برتر سرور هست شرکت کنید
http://www.asmandez.ir/content/show/news/6
سرور 2 بازی با شروع چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال شروع شد و هم اکنون بازی در این سرور ادامه دارد
اسم این منظومه اندروما است و و 12777 نفر تا کنون ثبت نام کردن و افراد انلاین تا مرز 800 نفر در لحظه هم رسیده
اینم لینک ثبت نام
http://s2.asmandez.ir/login.php?c=register&ref=120
مطمن هستم پشیمون نمیشد
تا یادم نرفته بگم که اسماندژ اولین بازی انلاین هست که داستان داره و کوئست ها و ماموریت های بازی توسط داستان بازی پیش میره
داستان بازی توسط اکادمی وانتزی نوشته شده و طراحی ساختمان ها و کانسپت ها توسط سهیل دانش اشراقی طراح گرشاسب طراحی شده
منم هم خیلی کم و در حد خودم با تیم همکاری کردم ولی نه در ساخت پروژه ولی بازهم افتخار در کنارشون بودن رو دارم
اینم اسکرین شات بازی و بخش منابع
[/img]

http://www.persian-designers.com/forum/viewtopic.php?t=5477&postdays=0&postorder=asc&highlight=%D8%AC%D9%86%DA%AF+%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7&start=10
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
saeed_75
کاربر جدید
کاربر جدید

5 شنبه 6 بهمن 1390 - 17:54
پاسخ بصورت نقل قول
MahanGM نوشته:
saeed_75, آقا اگه با فونت سایز معمولی هم بنویسی ما میبینیم ها Idea .

بستگی به معماری که شخص بازی ساز می خواد بازیش رو بسازه داره. شاید یکی بخواد کلا روی زبون های وب کار کنه شاید هم یکی بخواد اینطوری یه هسته رو سیستم عامل بنویسه و بعد ببرتش روی وب. سرور apache هم در واقع یه نرم افزاره که با ++c نوشته شده. برای فهمیدن طراحی صفحه کافیه بری توی سورس رو نگاه کنی ولی بعضی اوقات سخت میشه فهمید. در مورد پروتکل اطلاعی ندارم نمی دونم اصلا توی بحث بازی های آنلاین چرا استفاده میشه ولی فکر کنم اگه قسمتی از سیستم روی زبون های تحت وب نباشه باید از پروتکل استفاده کنه.

در مورد هزینه کلی نمی دونم، قطعا مسائل دیگه ای بیشتر از سرور در ساخت بازی آنلاین شرکت دارن، در مورد زمان باید بگم که نباید دنبال طرح زود بازده توی صنعت ساخت بازی باشی!

دوست عزيز من با اين خودم با اين سايز فكر مي كنم مشكل دارم
به نظرم خيلي ريزه

دوست عزيز ميشه منبع يا عنواني بر اين نوع بازيها كه به طور جامع نحوه ساختشون رو توضيح مي دهند رو بگيد
يا شخص يا فردي كه بشه در اين مورد ازش به طور جامع روال كاري رو پرسيد

كتاب سايت وبلاگ يا هر چيزي كه بشه استفاده كرد

و اينكه با توجه به گفته هاتون هر فردي با دونستن زبانهاي تحت وب و گذاشتن وقت ايا مي تونه از اين قبيل بازي ها بنويسه ؟
ايا با داشتن گرافيست و برنامه نويس تحت وب چه چيزهايي رو بايد چزو نيازهاي اوليه اين كار دونست ؟
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
saeed_75
کاربر جدید
کاربر جدید

5 شنبه 6 بهمن 1390 - 17:58
پاسخ بصورت نقل قول
بازم از همه دوستاني كه در اين موضوع ياري رسان شدن و منو كمك مي كنند ممنونم
و منتظر راهنمايي بيشترتون هستم
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011