Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> بازی های آینده

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3  بعدي

نويسنده
پيغام
sobhan1991
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 3 شنبه 8 دي 1388
تعداد ارسالها: 104
محل سكونت: تو بازی!

4 شنبه 23 شهريور 1390 - 00:59
پاسخ بصورت نقل قول
PC-GAME نوشته:
میدونی چیه؟؟؟
الان بازی های ایرانی از گرفیک خوبی برخورداره
اا متاسفانه به دلیل اورجینال بدن خیلی گرونه و به همین دلیل بچه ها ترجیح میدن برن سراغ بازی های دوبله
بازی هایی که هم از نظر گرافیک در خیلی مواورد ز بازی های ایرانی پایین تره و هم مقدار رم بالایی اشغال میکنه و در ضممن متوای جالبی هم نداره

متاسفانه .... با این همه ادعایی که بازی ساز های ایرانی دارن مخصوصا بچه های این جور سایتها ... هنوز حاضر نیستن قیمت واقعای بازی ها رو بپردازن !!!

به دزدی عادت کردیم ! همون بازی دزدی خارجی که میزنین به بدن به قیمت (فوق فوقش 5000)

که اونم ناشر های ایرانی میان تکثیر میکنن تازه پر رو پر رو اسم خودشون هم میزنن ، قیمت واقعیش کمتر 30$ نمیشه !!!

ولی شما میری میخری 1000 تومان هر دی وی دی رو !!! بعد ایردا هم میگیریم که "متاسفانه اورجینال و گرونه !!!"

در ضمن خیالات برتون نداره .... قاچاق و این چیزا در کار نیست ! مایکروسافت هم اگه ببینه واسه کنسولش بازی غیر قانونی ساختین ، گیر پلیس بین الملل میفتین ، فکر نکنین اگه غیر قانونی ساختین اونوقت میان میگن بههههههههه بابا عجب آدمی هستی مخ تر از تو تو دنیا پیدا نمیشه !!! بیا برا ما بازی بساز .... بعد از این همه فعالیت و تجربه ... نمیدونم چرا ما اینطوری فکر میکنیم ؟!!!!!!!
فکر کردین چون کپی رایت نداریم ، همین جوری الکیه ؟؟؟
یکم وسیع تر نگاه کنین به مسئله !

نويسنده
پيغام
مهدی پین
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 31 مرداد 1390
تعداد ارسالها: 35
محل سكونت: جایی در آنطرف ماوراء

4 شنبه 23 شهريور 1390 - 01:47
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
به نظر من ما هنوز نسبت به بازی ساز های خارجی اول راه هستیم ولی برای اینکه بتونیم پیشرفت بیشتری داشته باشیم و در اینده تغییرات را در بازی های ایرانی مشاهده کنیم چند راه مهم هست:

1:هر کدوم از ما بازی ساز ها باید کارمون و فکرمون رو روی یک کار از کارهایی که برای بازی سازی انجام میدیم متمرکز کنیم مثل کار برنامه نویسی و یا کار مدلسازی و یا... نباید اینطوری باشه که هی یک کار رو انجام بدیم و تا یک مرحله ای از اون کار برسیم و ولش کنیم و بریم سراغ یه کار دیگه این جوری نه هدفی مشخصه نه به نتیجه میرسیم و فقط وقت تلف میکنیم

2:باید سعی کنیم برای ساخت بازی یه گروه ارگانیکی تشکیل دهیم یعنی یک گروه مثلا ده نفری که هر کدومشون توی یک زمینه مهارت دارند و تقسیم کار برای ساخت بازی در اون گروه به خوبی انجام شده باشه

3:مدیریت گروه خیلی خیلی مهمه و یه گروه موفق مسلما یه مدیر خوب داشته

4:البته اینکه چقدر ازمون حمایت بشه از موارد فوق خیلی خیلی مهمتره

من فعلا گرافیک بازی های ایرانی رو تایید میکنم و به نظرم روشون خوب کار شده ولی باید روی گیم پلی و دیگر موارد بیشتر کار بشه و سازندگان باید بیشتر دقت کنن و ایراد ها
(glitch) های بازی رو رفع کنن.خلاصه امیدوارم که شاهد پیشرفت بیشتری باشیم Surprised
و همچنین امیدوارم نظرم مورد تایید اعضای نخبه ی سایت مخصوصا جناب sobhan1991 قرار بگیره

موفق باشید

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 1034

4 شنبه 23 شهريور 1390 - 03:03
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
مایکروسافت هم اگه ببینه واسه کنسولش بازی غیر قانونی ساختین ، گیر پلیس بین الملل میفتین ،

این دیگه از اون حرفا بودا !! Shocked

اولا که مایکروسافت XDK رو در اختیار هرکسی ( من و شما ) قرار نمیده ، XNA هم که رایگان هست ضمنا منظور شما رو از بازی غیر قانونی متوجه نمیشم ...
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
Xhizors
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 19 ارديبهشت 1389
تعداد ارسالها: 251
محل سكونت: 127.0.0.1

4 شنبه 23 شهريور 1390 - 05:29
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
اتفاقا من برداشتم توی این چند وقته اینه که کامپیوتر داره جای بی رقیبی رو برای خودش باز می کنه !
موس و کیبورد می تونند مثل قبل در بازی های آینده در کنار جوی استیک بمونند . مطمئنا در آینده هم کینکت به PC هم اضافه می شود . به نظرم دو سال می تونه خیلی راحت می تونه یه آدم معمولی آشنا به بازی سازی رو مشهور کنه و این دو سال می تونه کنار یه انجین آماده مثل یونیتی یا XNA سپری بشه . البته در کنارش نباید از مباحث ریشه ای دور بشیم .
در ضمن بازی سازی همه اش ساخت انجین یا برنامه نویسی نیست .

اونجا منظور من این نبود که عصر PC به سر رسیده یا چی. با اینکه از وقتی یادم می آد یه عده این حرف رو می زنند اما هنوز هم لذت بعضی بازی ها -مثل FPS ها ،مصل RPG های اکشن و ممو- به پی سی کردنشونه.
من گفتم تصور کنین شما بازی ساختید برای PC. حالا چه کارش میکنید؟ بزرگترین موفقیت تون این خواهد بود که کرکتون رو بذارند روی قاسم دانلود یا وطن چماق. تصور کردین؟ واقعا تصور کردین؟
کنسول ها ،پلت فورم های تبلتی، گوشی ها و بازی های تحت وب با استفاده از قابلیت شبکه های اجتماعی یه بازار بی نظیره و مشخصا تنها جاییه که بازی های ما میتونه آینده ای داشته باشه

شاد زی
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
sobhan1991
بازی ساز
بازی ساز

4 شنبه 23 شهريور 1390 - 08:46
پاسخ بصورت نقل قول
Unity3D نوشته:
نقل قول:
مایکروسافت هم اگه ببینه واسه کنسولش بازی غیر قانونی ساختین ، گیر پلیس بین الملل میفتین ،

این دیگه از اون حرفا بودا !! Shocked

اولا که مایکروسافت XDK رو در اختیار هرکسی ( من و شما ) قرار نمیده ، XNA هم که رایگان هست ضمنا منظور شما رو از بازی غیر قانونی متوجه نمیشم ...

نه از اون حرفا نبودم ! با XNA کاری ندارم !
با کینکت و کنسول ایکس باکس کار دارم ! و مخصوصاً لایو ! ، مایکروسافت هیچ گونه حمایتی از ما نمیکنه ! خودش گفته ، من با مسئول لایوش صحبت کردم ، و در مورد این چیزا ازش پرسیدم :

1- آیا ما مجاز به استفاده از XNA و XDK میباشیم ؟
جواب (مسئوا م.ک) : XNA که رایگان هست همه میتونن استفاده کنن ، ولی کشور هایی مثل ایران ، فقط میتونن استفاده کنن ! یعنی انتظار حمایت ، صدور مجوز و پشتیبانی از مایکروسافت رو در جهان نداشته باشین . و اگر واسه کنسول ها ما و با XDK هایی که تو اینترنت در سایت های Warez قرار داده شده ، استفاده کنین و بازی بسازین ،و حالا به هر صورت اقدام به فروش یا انتشار بازی در هر نقطه ای از دنیا بکنین ، ازتون شکایت میشه و پلیس بین الملل به دنبالتان خواهد بود !
XDK هم فقط در اختیار کسانی که از کنسول ما استفاده میکنند و بازی ساز های شناخته شدن هست قرار میگیره که شرایط خاص خودشو داره "....

بیشتر از این نمینویسم که حوصلتون سر نره Smile

مهدی پین جان ، اول از اینکه خیلی لطف دارین ، من هیچ برتری نسبت کسی ندارم ، اگر هم دارم اینه که خیلی مدت زمان طولانیی هستش که دارم با این مورد دست و پنجه نرم میکنم (نزدیک 11 سال) حتی قبل از اینکه اولین بازی ایرانی یعنی نجات بندر عرضه بشه (سال سوم فعالیت هام عرضه شد) پس فقط تجربه بیشتری دارم ! ولی فعلا زمان رو واسه عمل مناسب نمیبینم !(در رابطه فعالیت شدید خودم)
این مواردی هم که ذکر کردی اصولیش اینجا پیدا نمیشه !
موفق باشین.

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

4 شنبه 23 شهريور 1390 - 11:05
پاسخ بصورت نقل قول
به نظر من آینده بازی رایانه ای دست شرکت مایکروسافت هست

دوستان چرا خودتون رو درگیر کپی رایتی کردید که ما هیچ کس تو کشور رعایت نمیکنه از صدا و سیما بگیر تا یک بچه کوچیک پس بی خیالش بشین

نويسنده
پيغام
مهدی پین
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 31 مرداد 1390
تعداد ارسالها: 35
محل سكونت: جایی در آنطرف ماوراء

4 شنبه 23 شهريور 1390 - 11:08
پاسخ بصورت نقل قول
دوست عزیز جناب sobhan1991 من کلا ادمی هستم که رک صحبت میکنم.این سایت به شما و دیگر اعضای با تجربه و اطلاعاتی مثل شما نیاز داره لطفا اگر میتونید تاپیک های مفید و ارزشمندی رو توی انجمن های مختلف ایجاد کنید و اطلاعات مفیدتون رو به دیگران هم انتقال بدید.گرچه میدونم اینکار رو تا حالا هم انجام میدادین ولی وقتی دیگران پست های شما رو میخونن میفهمند که دارای اطلاعاتی ارزشمند هست پس کارتون رو ادامه بدین و ولش نکنین چراکه به شما نیاز هست

با ارزوی موفقیت و سلامتی برای همه ی شما Laughing PDT_002

نويسنده
پيغام
sobhan1991
بازی ساز
بازی ساز

4 شنبه 23 شهريور 1390 - 11:19
پاسخ بصورت نقل قول
جناب vahidpoor ... اون قدر سرمون تو لاکه خودمون که خبر نداریم چی دورو برمون میگذره ...

الان خیلی وقته (1 سال و چند وقت) که شرکت های نرم افزاری (مخصوصا تولید انجین و ابزار ساخت بازی ، چون یه صنعت واسه اونا!) کپی رایت رو تو جایی که کپی رایت نداره اجرا میکنن !

به 2 طریق !

1 - اگه بفهمن شما از ابزارشون استفاده کردی و کار تجاری انجام دادی ... بهت لایسنس که نمیدن - نمیذارن به هیچ وجه ممکن بازیت از کشور بیرون بره ... بعد به دلیل استفاده ی غیر قانونی از محصولشون گیر پلیس بین الملل میقتی حالا هی بگین اهمیت نمیدن - بازی سازی فرق کرده بحثش با فیلم و اینا جداست .... میل خودتونه ! هر کار دوست دارین بکنین

فقط یه هشدار بود ... واگر نه شما خطا کنین به من هیچی نمیشه ... خودتون تو دردسر میفتین.

مهدی پین جان ... چشم ایشالا فرصتش رو گیر بیارم چشم ... فعلا دارم واسه یونیتی یه کتاب ترجمه میکنم ... اصلا وقت ندارم .
http://nowavaran.net/?p=117

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 1034

4 شنبه 23 شهريور 1390 - 12:18
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
با XNA کاری ندارم !

خب من دقیقا با XNA کار داشتم Rolling Eyes

همونطور که گفتم XDK در اختیار ما قرار داده نمیشه ، اما برا XNA شما میتونی بازی رو بسازی و لازم نیست جار بزنید که من ایرانی هستم !! کافیه یه سری نکات رو رعایت کنید و بازیتون رو تو XBLA راحت Submit کنید ...
ضمنا اصلا مشکل Submit کردن بازی نیست شما بازی رو بساز و از یجا دیگه غیر از ایران Submit کن بازی رو ...
اگر هم مشکلی پیش بیاد ماکروسافت اونقدر بیکار نیست که بره از یه گروه ایندی شکایت کنه و پلیس بین الملل بفرسته دنبالش !! همون بازیتون رو حذف میکنه ...

نقل قول:
الان خیلی وقته (1 سال و چند وقت) که شرکت های نرم افزاری (مخصوصا تولید انجین و ابزار ساخت بازی ، چون یه صنعت واسه اونا!) کپی رایت رو تو جایی که کپی رایت نداره اجرا میکنن !

به 2 طریق !

1 - اگه بفهمن شما از ابزارشون استفاده کردی و کار تجاری انجام دادی ... بهت لایسنس که نمیدن - نمیذارن به هیچ وجه ممکن بازیت از کشور بیرون بره ... بعد به دلیل استفاده ی غیر قانونی از محصولشون گیر پلیس بین الملل میقتی حالا هی بگین اهمیت نمیدن - بازی سازی فرق کرده بحثش با فیلم و اینا جداست .... میل خودتونه ! هر کار دوست دارین بکنین

فقط یه هشدار بود ... واگر نه شما خطا کنین به من هیچی نمیشه ... خودتون تو دردسر میفتین.

این قضیه که از اول بوده و مربوط به 1 سال و 2 سال نیست !!
شما 10 سال پیش هم با ابزار kرک شده میخواستی بازی بسازی و غیر از ایران بازی رو بفروش برسونی باید نسخه قانونی تهیه میکردی ...

اين نامه توسط Unity3D در 4 شنبه 23 شهريور 1390 - 15:29 ويرايش شده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

4 شنبه 23 شهريور 1390 - 15:03
پاسخ بصورت نقل قول
دوست عزیز شما نیاز نیست بری لایسنس همه چیز رو بخری شما فقط کافیه مثلا بگی از بلندر استفاده شده یا از ابزارهای رایگان رو فایل خروجی مثل fbx یا .x هم باید کار کنی که تمام برنامه خروجی میدن در مورد بقیه موارد هم همینجوره
اما کلا در مورد بازیهای ایرانی من هم قبول دارم کپی رایت به نفع ماست کلا در همه جا کپی رایت به نفع ماست

اما دوستان من میخوام تا شما در مورد بازیهای آینده که تولید میشه صحبت کنید

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 3 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011