Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> System programmer

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

System programmer
نويسنده
پيغام
Jack
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: جمعه 11 دي 1383
تعداد ارسالها: 199
محل سكونت: Earth planet

5 شنبه 4 فروردين 1384 - 12:14
پاسخ بصورت نقل قول
شايد خيلی از دوستان دوست داشته باشند تعريفی دقيق از يک برنامه نويس داشته باشند . گذشته از برنامه نويسی بازی که نيازمند آشنايی بازبان Visual C است . علاوه بر يک زبان برنامه نويسی بايد با نحوه کار با برنامه های زير آشنا باشد :
3d engine
Network engine
AI Engine
Physics Engine

البته بر اساس نوع بازی ممکن است نرم افزار های ديگری هم به ليست فوق اضافه شوند .

علاوه بر برنامه نويسی بازی نوع عمومی تری از برنامه نويسی وجود دارد به نام System Programmings .
شرکتها به منظور الکترونيکی کردن اعمال روزانه شان مانند حسابداری و ورود و خروج و خلاصه هر کاری که بسته به نوع شرکت يا سازمان فرق می کند به نوع جديدی از برنامه نويسی احتياج دارند که به System programming معروف است . يک System programmer بايد با نرم افزار های زير آشنا باشد .
VB.NET
ADO.NET
ASP.NET
SQL SERVER
XML
البته زبان برنامه نويسی VB.NET می تواند با Visual Basic 6 يا
#VisualC جايگزين شود . البته درست ترين کار اين است که با هر سه زبان آشنا باشيد .
دوستان عزيز به ياد داشته باشيد که حتی فوق دکتری کامپيوتر هم داشته باشيد بايد با مهارت های فوق آشنا باشيد . برای هر شرکتی مهمتر از مدرک شما توانايی و مهارت شماست . چون بابت مهارت شماست که حقوق پرداخت می کند نه مدرک و هر چيز ديگر . برای سهولت کار مايکروسافت مدرکی بين المللی را ارائه کرده است به نام MCSD که در مدرکی است که با گذراندن يک دوره شامل
Windows programming
Web programming
XML Web services
بعد از قبولی در امتحانی که مخصوص اين دوره قرار داده شده است . در اختيار شما قرار می گيرد . اين مدرک از مدرک مهندسی کامپيوتر با ارزش ترو معتبر تر است . چون بعد از دريافت مدرک شما به ان حدی از توانايی و مهارت رسيده ايد که برای کار احتياجی به آموزشهای جديد
نداريد . اين مدرک پولی نيست . يعنی جايی وجود نداره که با دريافت پول بدون آزمون اين مدرک رو بده . و اين مسئله اعتبار اين مدرک رو بالا برده است .
البته امتحان اين دوره مجانی نيست . و مانند خيلی از آزمونها مانند TOFEL بايد وجهی رو پرداخت کنيد . علاوه بر تمام مزايايی که MCSD داره مهمترين ارزشی که داره بين المللی بودن اون است که شما به هر کشوری بريد می تونيد به راحتی استخدام بشيد .
اگه به system programming علاقه مند شده ايد . پيشنهاد می کنم قبل از اينکه دنبال MCSD باشيد . به دنبال يادگيری مهارت هايی باشيد که گفتم . البته ممکن است به فکر ثبت نام در کلاسهای آموزشی نرم افزار های فوق باشيد . که به دليل تعدد نرم افزار ها ممکن است هزينه زيادی رو لازم باشه که پرداخت کنيد . بنابراين من اون رو پيشنهاد نمی کنم . راه بهتر و با صرفه تر استفاده از cd های آموزشی است که شرکت انياك توليد کرده است . که به صورت interactive تمام نرم افزار های فوق را آموزش می دهد. برای آشنايی بيشتر به سايت زيرمراجعه کنيد
http://www.eniacmedia.com

براي آموزش دوره هاي MCSD نيز چند موسسه وجود دارند که من موسسه کهکشان را معرفی می کنم که علاوه بر دوره های آموزشی کتابهای مخصوص MCSD را هم به صورت جداگانه از کلاسها به فروش می رسونه . برای آشنايی بيشتر به سايت زيرمراجعه کنيد
http://www.kahkeshan.com

اين نامه توسط Jack در جمعه 5 فروردين 1384 - 13:40 ويرايش شده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
mammad
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 3 شنبه 15 دي 1383
تعداد ارسالها: 190
محل سكونت: مفقودالاثر

5 شنبه 4 فروردين 1384 - 20:02
پاسخ بصورت نقل قول
مستر جک ! ( اسم خارجی گذاشتین ماهم تریپ خارجی اومدیم) اول از همه از راهنمایتان تشکر می کنم .فکر می کنم موسسه کهکشان فقط مخصوص شهروندان تهرانی است . برای ما بچه جنوبی ها اگر موسسه ای سراغ دارید در اون طرف ها خواهشمندیم بگویید.

نويسنده
پيغام
Jack
کاربر اخراج شده

5 شنبه 4 فروردين 1384 - 23:16
پاسخ بصورت نقل قول
ولي به هر حال دير يا زود ما در همين سايت يك پروژه بزرگ ساخت بازي رو شروع خواهيم كرد .اگر هم تا حالا صحبتي از اون نكرديم چون مي خوايم زمينه لازم براي چنين كاري رو فراهم كنيم . مطمننا شخصيت و طرز برخورد افراد از ملاكهاي اساسي در انتخاب افراد خواهد بود . ولي چون سوال شما ممكن سوال بعضي از دوستان هم باشه اون رو جواب مي دم . متاسفانه فكر نمي كنم موسسه اي در شهرستانها وجود داشته باشه كه امكانات كهكشان رو ارايه كنه . ولي شما از كتابهاي اين موسسه مي توانيد استفاده كنيد .
اگر مجددا اين نوع صحبت كردن تكرار بشه من قبلا از مسولان سايت مي خواهم كه طور ديگري برخورد كنند
با تشكر
ميثم سلطاني
داراي 4 سال سابقه در طراحي و ساخت بازي هاي 3 بعدي
فارق التحصيل رشته رياضي محض در مقطع كارشناسي .
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2984
محل سكونت: On the edge

جمعه 5 فروردين 1384 - 04:08
پاسخ بصورت نقل قول
میثم عزيز

من فكر ميكنم كه محمد جان منظور بدي نداشت و در واقع منظورش همون Hello بود... با اين وجود من نوشته ها رو براي خاتمه دادن به قائله ویرایش کردم...
در ضمن مطالب شما در مورد برنامه نویس سیستمی و شرایط مورد نیاز و نحوه دریافت اون هم عالی بود...

نقل قول:
ولي به هر حال دير يا زود ما در همين سايت يك پروژه بزرگ ساخت بازي رو شروع خواهيم كرد

بطور یقین چنین اتفاقی در آینده نچندان دور رخ خواهد داد... البته اگه قرار باشه که این پروژه از طریق این سایت پایه ریزی بشه ، بطور یقین شرایط و ضوابط اخلاقی ( ! ) و علمی خاصی مد نظر خواهد بود که از تکرار تجربه های تلخ گذشته ( که بیشترمون هنوز یادمون هست ) جلوگیری بشه... بنده به همراه چند تن از دوستان به فکر این موضوع هستیم و در صورت فراهم شدن شرایط ، اطلاعات لازم رو در اختیار افرادی که صلاحیت هاشون اثبات شده ، قرار خواهیم داد...

نقل قول:
داراي 4 سال سابقه در طراحي و ساخت بازي هاي 3 بعدي

جالبه برام که بدونم تو این 4 سال بازی هم طراحی کردید ؟ یا اینکه قسمت عمده وقتتون صرف یادگیری و ساخت دموهای تکنیکی تمرینی شد ؟

براتون آرزوی موفقیت میکنم
علی

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 تير 1383
تعداد ارسالها: 392
محل سكونت: تهران

جمعه 5 فروردين 1384 - 10:06
پاسخ بصورت نقل قول
Jack عزیز در اینکه برای ساخت بازی معمولا از VC++ استفاده می کنن شکی نیست ولی بازیهایی هستن که با کمپایلرهایی غیر از VC++ ساخته میشن البته زبان مورد استفاده بازم C++ است. ضمن اینکه بازیهایی هم هستن که با زبانهای دیگه ساخته میشن و یا با استفاده از چند زبان ساخته شدن.

برای یه برنامه نویس بازی ( البته به نظر بنده) قبل از آشنایی با انواع موتورها بهتره با مفاهیم آشنا بشه یعنی با ریاضیات و فیزیک و بعدش با 3D API و .... در نهایت با ساختار موتورها بصورت عمومی و در نهایت انتخاب یک موتور بازی و یادگیری نحوه استفاده از اون.

متاسفانه این نوع برنامه نویسی تو ایران به System Programming معروف شده. این نوع برنامه نویسی Database Programming است و SystemProgramming به برنامه نویسی سیستم ماشین گفته میشه که معمولا با استفاده از زبانهای سیستمی مثل اسمبلی برنامه نویسی میشه.

در مدرک MCSD زبان مورد استفاده به انتخاب خودتون VC++ 6 یا VB6 خواهد بود. به جای ADO.NET به شما ADO را یاد خواهند داد و به جای ASP.NET به شما ASP را یاد خواند داد. اما مدرک دیگری وجود داره به نام MCSD.NET که فکر می کنم اسم اصلی این مدرک MCAD است. در این نوع مدرک با توجه به انتخاب شما VB.NET یا C# را یاد خواهید گرفت. و باقی قضایا را که آقا Jackعزیز توضیح دادن.

Jack عزیز منم مشتاقم تا بیشتر با فعالیتهای شما آشنا بشم.

Mammad عزیز در شهرستانهای بزرگ هم مراکزی به نمایندگی از تهران وجود داره که معمولا آموزش مدارک Microsoft را انجام میدن. یه کمی تحقیق کنید می تونید پیدا کنید.

نويسنده
پيغام
mammad
بازی ساز
بازی ساز

جمعه 5 فروردين 1384 - 11:52
پاسخ بصورت نقل قول
منضور من Hello بود .گفتم یکی به این جا تنوع بدم .اگر آقای جک ناراحت شده من از اون واقعا معذرت می خوام . در ضمن از علی که نوشته را ویرایش کرد هم تشکر می کنم .به بزرگواری خودتان ببخشید.

نويسنده
پيغام
mammad
بازی ساز
بازی ساز

جمعه 5 فروردين 1384 - 11:59
پاسخ بصورت نقل قول
به خاطر مسئله پیش آمده خیلی ناراحت شدم

نويسنده
پيغام
Jack
کاربر اخراج شده

جمعه 5 فروردين 1384 - 12:15
پاسخ بصورت نقل قول
من اين تاپيک رو مطرح کردم تا به همه کسانی که علاقه مند به برنامه نويسی هستند . راههای موفقيت در اين زمينه رو نشان بدهم .
البته بيشتر دوستان با انواع برنامه نويسی آشنا هستند . صحبت من بيشتر با اونهايی است که ممکن است آشنايی زيادی با برنامه نويسی نداشته باشند . وجود يک فردی که راه های مختلف موفقيت را به اونها نشان بده ضروری به نظر می رسه . و بعد همه با چشم باز و آگاهی کامل راه خودشون رو انتخاب می کنند .
حتی در خودبرنامه نويسی بازی هم به نوعی موتور بازی که از اون استفاده می شه تعيين کننده موفقيت يا عدم موفقيت در ساخت بازی است . علاوه بر اون بايد با اين نکته دقت کنيم که هر موتور بازی يک سری API مربوط به خودش رو داره که با API های به کار رفته در موتور های ديگه فرق می کنه و يادگيری نحوه کار با اونها و استفاده به جا و موقع از اين API ها کار زمانبری است . من هيچ تاکيدی ندارم که هر کس می خواهد در زمينه ساخت بازی فعاليت کنه با اون موتوری که من کار کردم کار کنه . چون همانطور که گفتم اين کار زمانبر است . ولی اگر کسی مثلا تا حالا روی محيط 2 بعدی کار کرده باشه . و حالا بخواهد روی محيط 3 بعدی کار کنه فکر نمی کنم در انتخاب يک موتور 3 بعدی از بين چند موتور بازی 3 بعدی که دارای کيفيت بالايی هستند مشکل چندانی داشته باشه . و يا مثلا کسی روی هوش مصنوعی کار می کنه فکر نمی کنم مشکلی در انتخاب موتور 3 بعدی داشته باشه . تنها نکته ای که اون در نظر می گيره کيفيت بالای موتور است . ولی اگر کسی شرايطی مثل من داشته باشه من پيشنهاد می کنم خودش با موتور خودش بازی بسازه و من تاکيدی به همکاری با او ندارم . چون ما 2 نفر هستيم که کاری مشابه با موتور های متفاوت انجام می ديم و فکر می کنم اين کار بهتر از اين باشه که يک نفر تجربه و وقتی که در آشنايی با يک موتور بازی صرف کرده فدای اين بکنه که يک بازی ساخته بشه . دقيقا مثل اين است که شما بخواهيد يک cpu اينتل رو روی يک مادر برد amd support نصب کنيد .

برای آشنايی بيشتر با کارهای من به تاپيکی که در انجمن ترويا با نام همکاری است . مراجعه کنيد .
http://www.persian-designers.com/forum/viewtopic.php?t=491

نقل قول:

متاسفانه این نوع برنامه نویسی تو ایران به System Programming معروف شده. این نوع برنامه نویسی Database Programming است و SystemProgramming به برنامه نویسی سیستم ماشین گفته میشه که معمولا با استفاده از زبانهای سیستمی مثل اسمبلی برنامه نویسی میشه.

دوست عزيز بهتره به جاي اينكه روي معني كلمات بحث كنيم يك تعريف دقيق از برنامه نويسي ارايه كنيم شايد تعريف دقيقي از system programming وجود نداشته باشه و هدف من اين است كه به همه بگم كه برنامه نويسي تحت ويندوز فقط اشنايي با يك زبان برنامه نويسي نيست و بايد با يك سري مهارتهاي ديگه هم اشنا بشويد .
نقل قول:

در مدرک MCSD زبان مورد استفاده به انتخاب خودتون VC++ 6 یا VB6 خواهد بود

منظور من همون mcsd.net بود .
نقل قول:

فکر می کنم اسم اصلی این مدرک MCAD است

به لينك زير مراجعه كنيد .
http://www.kahkeshan.com/mcsd_home.htm

اين نامه توسط Jack در جمعه 5 فروردين 1384 - 16:00 ويرايش شده است.
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
mammad
بازی ساز
بازی ساز

جمعه 5 فروردين 1384 - 14:46
پاسخ بصورت نقل قول
میثم عزیز ، شوخی اگر در جای مناسبش به کار رود چیز بدی نیست . اگر در بین مطلبی شوخی بکار رود نوشته گیراتر خواهد بود تا نوشته ای که بصورت کاملا جدی تالیف شده باشد ( البته شوخی بیش از حد هم دلچسب نیست) . به هر حال خنده هم جز یکی از عوامل زندگیه

نويسنده
پيغام
mammad
بازی ساز
بازی ساز

جمعه 5 فروردين 1384 - 14:52
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
من مي گم براي مزاح و شوخي كردن جاهاي بهتري وجود داره

یعنی نظرتون اینه که در بازی سازی نباید از شوخی و خنده استفاده کرد ؟ Shocked

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011