Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> بازیهای کامپیوتری روز -> AquaZone

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

AquaZone
نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 تير 1383
تعداد ارسالها: 392
محل سكونت: تهران

شنبه 14 آذر 1383 - 23:40
پاسخ بصورت نقل قول
یکی از معدود سرگرمیهای من در دنیای خارج از کامپیوتر، آکواریوم به حساب می یاد یعنی نگهداری و پرورش و تکثیر ماهیهای تزیینی. به لطف تکنولوژی و ذوق و سلیقه این آدم دوپا چند سالیه که در کنار ماهیهایی که در آکواریوم دارم همتای الکترونیکی اونا رو هم تو کامپیوتر دارم.

AquaZone تقریبا 4 ساله که جزء لاینفک کامپیوتر من شده. AquaZone یه نرم افزار Virtual Life به حساب می یاد یعنی زندگی مجازی البته در محیط آکواریوم. توی AquaZone ابتدا مشخصات آکواریوم مورد علاقه خودتون رو از قبیل طول و عرض و ارتفاع و نوع و رنگ سنگ کف و تصویر پشت آکواریوم و ... رو مشخص می کنید. بعد توی اون آب می ریزید. حالا می تونید تزیینات خودتون رو توش قرار بدید. حالا آکواریوم شما آماده است. باید ماهی بخرید. شما می تونید از لیست ماهیهایی که در CD نرم افزار موجوده اونایی رو که دوست دارید انتخاب کنید. حتما مشخصات هر کدوم از ماهیها از قبیل جنسیت و نوع پرورش و نیازهای ماهیها رو بخونید. یه روش دیگه هم برای خرید ماهی برای از ما بهترون وجود داره. خرید ماهی از طریق سایت این نرم افزار که نیاز به کارت اعتباری و اینجور حرفا داره. به محض خرید ماهی، اون ماهی به آکواریومتون اضافه میشه و زندگی تازشو شروع می کنه. شما باید بطور مرتب به ماهیها غذا بدید و فیلتر آکواریوم رو تمیز کنید، هر چند وقت یه بار هم قسمتی از آب آکواریوم رو با آب تازه عوض کنید و بطور کلی تمام مواظبتهایی که برای آکواریوم واقعی لازمه تو این نرم افزار هم قرار داده شده. وسایل کنترلی هم دقیقا مثل وسایل کنترلی یه آکواریوم واقعی وجود داره از قبیل: دماسنج، PH سنج، سنجش سختی آب و میزان آمونیم و خیلی از مواد مضر دیگر در آب. اگه خیلی خوب از ماهیها مواظبت کنید و بختتون هم یارتون باشه، ماهیهاتون تخم میذارن و اگه از تخمها خوب مواظبت کنید و شرایط محیط اونا رو کنترل کنید تبدیل به بچه میشن. دو تا امکان دیگه این نرم افزار رو بگم و بقیشو بذارم به عهده خودتون. یکی اینکه میشه برای غذا دادن تایمر گذاشت، در اینصورت به محض رسیدن تایمر مقدار غذایی که تعیین کردید به ماهیها داده میشه. دوم اینکه امکانی در این نرم افزار گذاشته شده که میشه با اون سرعت زمان رو به مقدار دلخواه افزایش داد مثلا دو یا سه برابر زندگی واقعی!

اولین تجربه: اولین تجربه ای که با AquaZone داشتم جالبه. آکواریوم رو پر آب کردم. به محض قرار دادن ماهیها در آکواریوم ظرف اپسیلون ثانیه ماهیها تلف شدن. وقتی به علت مرگ اونا مراجعه کردم دیدم که نوشته: به دلیل کلر بیش از حد موجود در آب. راهنمای AquaZone هم زیرش نوشته بود که باید بعد از ریختن آب تازه تو آکواریوم 24 ساعت برای از بین رفتن کلر آب صبر کنید!!!

نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 8 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 561

شنبه 14 آذر 1383 - 23:54
پاسخ بصورت نقل قول
من هم از ماهي ها خيلي خوشم

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

2 شنبه 16 آذر 1383 - 00:06
پاسخ بصورت نقل قول
محمد جان

من يه چند تا Screen Saver واقعا زيبا از آكواريوم ها و ماهيها دارم. اگه مايل بودي بگو تا چند تا از عكس ها را برات آپلود كنم تا اونهايي رو كه دوستداري رو برات بفرستم.

علي

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

2 شنبه 16 آذر 1383 - 00:09
پاسخ بصورت نقل قول
قربون شما علي آقاي گل.

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

2 شنبه 16 آذر 1383 - 01:28
پاسخ بصورت نقل قول
محمد جان

يه نگاهي به اينا بنداز :

علي

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

2 شنبه 16 آذر 1383 - 16:39
پاسخ بصورت نقل قول
علي جان از لطف شما ممنونم. هر دو تا رو دارم. ماهي مورد علاقه من Goldfish است. به همین خاطر با دیدن اون SCR گلدفیشها تقریبا دیوونه شدم. Shocked فقط همینو می تونم بگم که کار برنامه نویساش فوق العادست. Laughing

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

2 شنبه 16 آذر 1383 - 20:36
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
فقط همینو می تونم بگم که کار برنامه نویساش فوق العادست

محمد جان

احتمالا اينو ميدوني ، ولي بهرحال بيان ميكنم. وقتي كه SCR Gold Fish رو اجرا كردي كليد W رو چند بار فشار بده تا با يه سورپرايز روبرو بشي...

علي

نويسنده
پيغام
Darius the Greatest
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 4 شنبه 18 آذر 1383
تعداد ارسالها: 34
محل سكونت: پايتخت

3 شنبه 22 دي 1383 - 07:56
پاسخ بصورت نقل قول
من عكس شما هستم. از پرنده ها خوشم مياد بويژه از مرغ و خروس!

نميدونم ميدونستيد يا نه ولي ميگم كه پرنده ها از نسل دايناسور ها هستند.

در زمان خودشون عده اي بعد از اون اتفاق عجيب كه ما نميدونيم چيه تونستن جون سالم به در ببرند و بعدش دوره يخبندان آغاز شد و دايناسورها براي اينكه سريع تر بتونند از جاهاي سرد به جاهاي گرم برن دستهاشون تبديل به بال شد تا بتونن پرواز كنند در ضمن در اين موقع بدنشون هم پر در آورد تا در مقابل سرما سپري داشته باشند و پوزه شون هم به مفقار تبديل شد تا از زير برف غذاشون رو بكشند بيرون. ولي هنوز كه هنوزه تخمشون رو ميگذارند. تمامي چيزايي كه گفتم بر اساس نظريه تكامل داروين بود. البته اين قضيه به ماهي ها هم ربط داره! ماهي ها و كلاْ خزندگان هم از نسل دايناسور ها هستند. البته فقط ماهي هاي تخم گذار!
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3 شنبه 29 دي 1383 - 14:27
پاسخ بصورت نقل قول
کمی بیشتر در زمینه تاریخچه زمین و دایناسورها مطالعه کنید. منشاء زندگی از آبها شروع شده. ضمنا پرندگانی مثل آرکئوپتریکس (اولین پرنده شناخته شده)، پتروداکتیل و پترانودون قبل از اون اتفاقی که شما گفتید روی زمین وجود داشتن. ضمنا دلیل پرنده بودن این موجودات هم اینطور که شما گفتید نبوده.

دوست عزیز سعی کنید پستهاتون مرتبط با موضوع باشه و خواهشمندم که این موضوع رو ادامه ندید و یا در بخش گفتگوی آزاد مطالبتون رو بنویسید.

نويسنده
پيغام
amin_r
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: جمعه 26 فروردين 1384
تعداد ارسالها: 43
محل سكونت: tehran

3 شنبه 6 ارديبهشت 1384 - 11:17
پاسخ بصورت نقل قول
Very Happy
بابا داریم در مورد بازی بحث می کنیم حا Very Happy

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011