Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه طراحی مدلها و محیط های 3 بعدی -> فرق Maya با 3dStudio MAX (سوال)

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

فرق Maya با 3dStudio MAX (سوال)
نويسنده
پيغام
ehsamin
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 24 ارديبهشت 1386
تعداد ارسالها: 85

شنبه 26 خرداد 1386 - 10:32
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
اين دو تا چه فرقي با هم دارن ؟؟؟
كدوم به درد انيميشن سازي ميخوره ؟؟؟
كدوم منبع آموزشي بيشتري داره (البته فارسي)
كدوم به درد ساخت محيط مثل شهر و جنگل و كدوم به درد طراحي شخصيت و با موجود زنده ميخوره ؟؟؟
كار با كدوم راخت تره ؟؟؟؟ (چقدر كدوم ميگم)
ممنون ميشم اگه به سوالاتم جواب بديد
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
mamadghaz
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: شنبه 5 خرداد 1386
تعداد ارسالها: 118
محل سكونت: تهران

شنبه 26 خرداد 1386 - 10:52
پاسخ بصورت نقل قول
ببین دوست من بگذار اول برایت یک چیزی را مشخص کنم اینکه نباید خیلی هوادار یک نرم افزار خاص بود در حقیقت اکثر این نرم افزارها یک ابزار هستند و بس
و در اصل باید طراح با چم و خم نرم افزار مورد نظر آشنا باشد و کار کردن حرف ای با نرم افزار را بلد باشد
اما خوب برای اطلاعات بیشتر می گویم که نرم افزار تری دی مکس از خیلی قدیم برای ساخت بازی ازش استفاده می شده و هم اکنون هم از این نرم افزار استفاده می شود اما به نظر خود من فرق چندانی نمی کند از نظر کلی و اون چیزهایی را که با تری دی مکس می سازی می توانی با مایا هم طراحی کنی ولی نرم افزار مایا خصوصیتی که داره اینه که از توابع API و یک زبان اسکریپت نویسی پشتیبانی می کند که برای متحرک سازی کاربرد زیادی دارد و همینطور نرم افزار مایا تو افکت گذاری انیمیشنی خیلی حرفه ایه و من فکر می کنم که برای انیمیشن سازی مایا خیلی خوب باشه و همینطور برای ساخت و متحرک سازی کاراکتر بازی
بعد از این که شرکت اتودسک هر دو نرم افزار را خرید و به نامش کرد یادم می یاد در یک بروشوری نوشته بود که اکثر کاربران حرفه ای در دنیا از هر دو نرم افزار به همراه موشن کپچر (که یک دستگاه سخت افزاری است که حرکات شما را در دنیای واقعی به حرکات کاراکتر انیمیشنی تبدیل می کند) استفاده می کنند
در مورد ساخت محیط های طبیعی هم با هر دو تا می تونی کار کنی
در مورد منابع آموزشی چون تری دی مکس برای مصارف معماری هم استفاده می شود و در عین حال طرفدارهای زیادی در ایران دارد کتاب های بیشتری منتشر شده که بهترین آنا کتابهای انتشارات نشر گستر است
در مورد مایا متاسفانه اون طور که من تو انقلاب گشتم تعداد منابع در مورد مایا منبع خیلی کم بود ولی جدیداً کتابهایی منتشر شده که خوبه مثل کتابهای انتشارات دیباگران
با تری دی مکس این بازی ها ساخته شده
فییر و کال آف دیوتی و...
با مایا این کاراکتر ها ساخته شده:
لارا کرافت (کاراکتر محبوب بازی ها که در سری بازی های مشهور تامب ورایدر ازش استفاده شده)
و...
همچنین ان انیمیشن ها با مایا ساخته شده
کارخانه هیولاها و فاینال فانتزی و....
در آخر هم باز هم تکرار می کنم از نظر کلی فرق خاصی بین این دو نرم افزار نیست و بستگی به میل و سلیقه خودت داره که با کدامش کار کنی و با هر کدام که کار می کنی سعی کن کامل کلشو یاد بگیری و اگر با تری دی مکس می خواهی شروع کنی پلاگینهاشو هم نصب کن چون این پلاگینها بخشی از نواقص کار رو می گیره و کمک زیادی بهت می کنه
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
Gordon Freeman
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 20 مهر 1383
تعداد ارسالها: 1044
محل سكونت: City 17

شنبه 26 خرداد 1386 - 11:57
پاسخ بصورت نقل قول
سلام.
این صفحه رو ببین. شاید جوابتو توش پیدا کنی.

http://wiki.cgsociety.org/index.php/Comparison_of_3d_tools

نويسنده
پيغام
Mehralex
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 10 مرداد 1384
تعداد ارسالها: 633

5 شنبه 31 خرداد 1386 - 11:29
پاسخ بصورت نقل قول
براي منابع هر دو فقط بايد روي اينترنت بگردي . واسه هر 2 تا هم تا دلت بخواد فراوونه .

مجموعه Evermotion آموزش 3Ds Max

مجموعه عظیم آموزش Unity 3D
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
ehsamin
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 24 ارديبهشت 1386
تعداد ارسالها: 85

شنبه 9 تير 1386 - 10:34
پاسخ بصورت نقل قول
از همه ممنون

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
magas
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 1 شنبه 17 تير 1386
تعداد ارسالها: 81

2 شنبه 18 تير 1386 - 16:45
پاسخ بصورت نقل قول
فکر کنم کارکردن با مايا اسونتر باشه و همينطور گرفيکش بلا تره !

نويسنده
پيغام
shahin1969
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 4 شنبه 30 بهمن 1387
تعداد ارسالها: 2

5 شنبه 15 اسفند 1387 - 22:23
پاسخ بصورت نقل قول
- سلام و وقت بخیر به تمام افرادی که در این انجمن عضو هستند و عرض خسته نباشید به مدیر سایت و مدیر انجمن .
من شاهین اکبری هستم 19 سالمه و در رشته ی برق- الکترونیک تحصیل می کنم و از دوران راهنمایی علاقه ی وافری به انیمیشن دارم ولی خوب بنابه دلایلی تا به حال در مورد این علاقه چیزی کسب نکرده ام ، من چند روز پیش تصمیم گرفتم شروع به فعالیت در این زمینه بکنم و به همین دلیل چون اطلاعاتی در این زمینه نداشتم ، شروع به جستجو در اینترنت کردم تا به این انجمن برخوردم و با دیدن صداقت و همکاری صمیمانه ی شما با یکدیگر در این سایت عضو شدم تا شما عزیزان من رو راهنمایی کنین .
من در مورد انیمیشن سازی اطلاعاتی ندارم و از شما درخواست می کنم تا مرا راهنمایی بفرمایید تا من بفهمم از کجا شروع کنم. من می خواهم از مراحل انیمیشن سازی اطلاعاتی بدست بیاورم و اینکه یک انیمیشن با طی چه مراحلی تولید می شود ؟من باید نقاشی و طراحی را یاد بگیرم؟از آموزش کدام نرم افزار شروع بکنم ؟با مطالعه ی کدام کتاب شروع کنم و خلاصه اینکه من صفر کیلومتر هستم لطفا مرا راهنمایی بکنید .
در ضمن یک سوال دیگر هم که داشتم این است که برای کار در زمینه ی انیمیشن کدام قطعه ی کامپیوتریم را باید بیش تر از همه ارتقاع بدهم .
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل شماره ICQ

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011