Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> درخواست همکاری -> كمك در داستان بازي ماجرايي

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدي

كمك در داستان بازي ماجرايي
نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069
محل سكونت: تهران

4 شنبه 12 ارديبهشت 1386 - 04:30
پاسخ بصورت نقل قول

بعد از 5 ماه عضويت كه با بهانه ساخت بازي ماجرايي 2.5 بعدي با انجين WME بود و بعد از كلي تعويض از يك انجين به انجين ديگر بلاخره در تصميم خودم مطمين شدم . سبك بازي ادونچر 2 بعدي خميري هستش كه با انجين TGB طراحي مي شه . تمپلت موتور با چيزي حدود 450 خط آماده شده كه ويژگي هاي زير رو داره :
1 . حركت بسيار نرم كاراكتر
2 . سيو و لود
3 . تنظيم و آرايش آسان در مورد هر اتاق ( محدوده حركت و محل هايي كه كاراكتر به آن ها وارد مي شه - براي حل معما يا رفتن به اتاق بعدي )
4 . آرايش آسان كل بازي و معماها به دليل كلاسه بودن همه چيز

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد گرافيك هم بايد بگم كه كليه انيميشن هاي كاراكتر آماده شده و نمونه اي كه راه رفتن كاراكتر در اون هست مي تونيد در اين تاپيك ببينيد :

http://www.persian-designers.com/forum/viewtopic.php?t=2648

البته كمي تنظيمات رو تغيير دادم كه حركت نرم تر شده و انيميشن چرخش به سمت پشت براي ورود به اتاق ها اضافه شده ...

در ساخت محيط هم مشكلي ندارم ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد داستان مشكل دارم . از اونجايي كه مي خوام بازي خوبي بشه مي خوام داستان خوبي داشته باشه . از همه دوستان در اين زمينه كمك مي خوام و انشاا... موقعي كه بازي ساخته شد از خجالت دوستاني كه بيشترين كمك رو كردند درميام Arrow Wink

داستان هايي كه مي گيد زياد مهم نيست بر اساس شخصيتي كه عكسش رو در بالا مي بينيد باشه . به احتمال زياد كاراكتر تغيير مي كنه ! مي تونيد كليتي از داستان بگيد و بقيه دوستان تكميلش كنند . داستان بتونه نكات طنز در خودش داشته باشه ( بپذيره ) . هدف كلي داشته باشه ( كه مي تونه اول داستان مشخص باشه يا در طي دستان مشخص بشه ) ولي روند رسيدن به هدف يكسان نباشه . داستان دليلي براي وجود معماها داشته باشه و ...

Arrow

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

4 شنبه 12 ارديبهشت 1386 - 04:31
پاسخ بصورت نقل قول
خوب من چيزي كه الان به ذهنم مي رسه اينه :

كراكتر در شهري زندگي مي كنه كه از همه به خاطر مفيد نبودن رونده شده و براي اينكه به همه ثابت كنه مي تونه كاري انجام بده تصميم مي گيره كاري خارق العاده انجام بده و ماجراهايي پيش مياد ...

داستان اول كه الان ديگه خوشم نمياد :

داستان از اين قراره كه روزي پانكي تصميم به يك مسافرت طولاني در فضا مي كنه و با سفينه اش از سياره خود خارج مي شه در راه به نزديكي سياره اي مي رسه به نام زاكرون . در همين لحظه سفينه خراب مي شه و در سياره سقوط مي كنه . پانكي از سفينه سقوط كرده خارج مي شه و متوجه ديوارها و معماهايي مي شه كه محل هاي مختلف سياره رو از هم جدا كرده . پانكي در راه با يك زاپاتا روبرو مي شه ( ساكنين زاكرون ) كه خودش رو پادشاه زاكرون معرفي مي كنه و داستان آمدن زاگ ( همين الان به ذهنم رسيد ! ) به زاكرون رو تعريف مي كنه كه از اعتماد زاپاتاها سوء استفاده مي كنه و در يك شب پادشاه رو زنداني و در ميان شهر معما و ديوار قرار مي ده ( يكي كمك كنه تو داستان آخه تو يه شب چطوري مي شه - البته بازي تخيليه ديگه ! )
پانكي هم تصميم مي گيره كه به مبارزه با زاگ بره ...

داستاني كه احسان (eta) گفته و من رو به فكر نوشتن داستان جديد انداخته :

نقل قول:

مش قربون میره به سیاره آب دزدک ها با آب دزد اعظم دعواش میشه و ...!

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

تاريخ عضويت: 2 شنبه 27 تير 1384
تعداد ارسالها: 2153
محل سكونت: شاهين شهر

4 شنبه 12 ارديبهشت 1386 - 10:17
پاسخ بصورت نقل قول
من فکر میکنم یه داستان مش قربونی برات پیدا میکنم.

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

4 شنبه 12 ارديبهشت 1386 - 12:34
پاسخ بصورت نقل قول
منتظرم ...

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

4 شنبه 12 ارديبهشت 1386 - 18:08
پاسخ بصورت نقل قول
iran_adventure نوشته:
منتظرم ...

خوب بچه ها اول به توضیحات توجه کنید.

بنده پدر و مادرم اهل یه روستایی هستند تو سبزوار(شهری در خراسان رضوی سر راه مشهد) به اسم شهرآئین. مردم اونجا یه لهجه جالبی دارن که اکثر لغات مورد استفاده شون هم لغات اصیل ایرانیه.
یه جورایی من هم دهاتیم.
می گید چه ربطی به بازی داره؟؟؟؟
خوب برای اینه که نمی دونید که مش قربون اهل شهرآئینه!!!

اول توضیحات :
اگرچه هدف نوشتن بک سناریو یا فیلمنامه(یا هر چی که شما بگید) کامل نیست اما حس کردم با داخل کردن عناصری مثل گوینده، حوادث داخل دمو و ... قصه جالبتر میشه.
پس بدانید که :

رنگ آبی به معنای جملاتیه که گوینده میگه.
رنگ قرمز صحبت ها و حرکات افراد توی بازی
و مسائل فنی مربوط به دموی بازی سبزه
و هرجایی که bold شده یعنی روی اونجا تاکید هست. می خواد کلام باشه یا تصویر

بریم سر دموی اول بازی

آب دزدک :
یه آب دزدک تو صفحه آروم آروم fade in میشه و شروع میکنه به فیگور گرفتن.
آب دزدک حشره ای است نسبتا بزرگ، معمولا کوچیکاش به بزرگی بزرگترین سوسکیه که تا حالا دیدین.
کار آب دزدک همونطور که مشخصه آب دزدیدنه. این حشرات بد ریخت، مخوف و بد قیافه /اب می دزدند!!! که چی بشه رو من نمی دونم.
معمولا توی باغها و توی جویهای گلی آب میشه چند تاییشون رو پیدا کرد.

آب دزدکها بیشتر میشن و توی صحنه(جوی آب) مشغول فعالیت میشن.
کناره های جوی رو سوراخ می کنند و وقتی سطح آب بالا میاد به داخل سوراخها سرآزیر میشه. چرا این کار رو می کنند و از اینهمه آب چه استفاده ای می کنند چیزیه که من هم خیلی دوست دارم بدونم. بگذریم، اگر چه اغلب توی همون سوراخهای کنار جوی زندگی می کنند. ولی بعضی وقتها تنی هم به آب می رنند و البته با مهارت خاصی هم اون بدنهای کریهشون رو توی آب حرکت میدن.
این حشراتی که می بینید اینجا توی جوی آبی که از وسط باغ خونه مش قربون در روستای شهرآئین می گذره پاتوق دارن. به شکلی مرموز رفت و آمد می کنند و گاهی به قدری مشکوک میشن که آدم خیال می کنه نقشه هایی تو سرشون دارن!!!
هه بی خیال بابا اینا یه مُش حشره اند.

این موجودات همیشه به این راحتیها نمی تونن اینجا تردد کنند چرا که یکی از همون آدمهایی که گفتم فکر میکنن اینا نقشه ای تو سرشون دارن...

شَپَلَق(ناگهان یه بیل خوش تراش و همچین با صلابت روی سر جمعیت آب دزدکی که بدون مجوز میتینگ ترتیب دادن فرود میاد و همگی رو ناکار میکنه)

آهان خود حلال زادشه!!! مش قربون یکی از همون آدما که گفتم(یا بهتر بگم تنها آدمی که) بهشون این اجازه رو نمی ده.

مش قربون دسته بیلش رو کنار پاش __مثل یه سرباز پارسی که نیزه اش رو در دست داره__ میذاره و یه استیل فاتحانه ای میگیره و در حالی که اب دزدکهایی رو که دارن بار سفر آخرتشون رو می بندند، مورد خطاب قرار داده، با لهجه محلیش میگه« خوب یافتِتایُم اُو دُزدوکای پِلَشت. مو که مِدِنُم شماها یَگ نِقشِیه دِرِه. اما بِدِنه تا مو زُندَیُم، نَمتِنه هیج غِلَطه بِگنه. »
بعد بیلش رو روی دوشش میذاره و آب دزدکها رو به شکل آویزون از لنگ می گیره و می بره تو شیشه آب دزدکهاش میندازه.

دوربین دور شیشه پر از اسکلتهای آب دزدکها می چرخه. جوری که هر مخ تعطیلی بفهمه که این شیشه بعدا یه جایی توی بازی به درد می خوره.

می ره رو تختی که روی چِمَند(یه محل باز و صاف که برای استراحت در فضای باز می سازن) گذاشته می شینه و کم کم خوابش می بره.

بله توی این ده تنها آدمی که با این آب دزدکها سر جنگ داره. همین مش قربونه.
این پرده تموم میشه و پرده بعد پرده خواب دیدن مش قربونه.

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
hosseinataeefard
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 11 خرداد 1385
تعداد ارسالها: 606
محل سكونت: teh

4 شنبه 12 ارديبهشت 1386 - 18:52
پاسخ بصورت نقل قول
با اجازه من هم یک داستان دارم :

این پانکی نوجوان ما ( البته بین خودمون بمونه قیافه اش به جوونا هم می خوره ) تویه ده دکده ی پانکی ها زندگی میکنه ( چه کار شاقی ) می دونید چرا شاقه چون هر پانکی د وقتی به سن خاصی می رسه ( حدودا هم سن و سال پانکی داستان ما ) باید بلد باشه مثله همه ی مردم برقصه یا آواز بخونه
حالا فهمیدید چرا زندگی تویه این دهکده سخته
اگر باور ندارید می تونید از ساکنین ده کده های دیگه بپرسین ( که حتی پانکی ها رو مسخره هم می کنن !! چه کار بدی !! ) یا حتی می تونین از پانکی نوجوان خودمون هم پبرسیم که زندگی چه عذابی براش شده نه می تونه مثل دیگران آواز بخونه نه مثل اونها برقصه همه ازش دوری می کنن
حیونکی حق داره اگر شما هم بودین به حرف پیر دانایه شهرتون گوش می دادید و با هفت دست کلاه و زره ی آهنی برای پیدا کردن صدای گمشده تون حتی تا شهر آواها هم می رفتید بی آنکه از حوادث و معما ها و خطراتی که پیش رو دارید با خبر باشید
نکته : در آخر داستان پانکی به دهدکه بر می گرده و سبک جدید آهنگ و رقصی که تو راه یاد گرفته رو برای همه می خونه همه هم کلی حال می کنن
نکته 2 : این آهنگ بستگی به بازی بازیکن متفاوته مثلا می تونه رپ هیپ هاپ یا دی جی باشه ...
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

4 شنبه 12 ارديبهشت 1386 - 22:14
پاسخ بصورت نقل قول
فقط یه مورد داره.
بازیش به علت مسائل خلاف عرف قابل عرضه به بازار نخواهد بود. Idea

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

5 شنبه 13 ارديبهشت 1386 - 03:49
پاسخ بصورت نقل قول
@احسان:

WoW
شروعش كه خيلي عاليه . اميدوارم بشه ادامه اش رو هم همين جوري جالب درآورد . اسمش رو مي خواي همون مش قربون بزاري ؟ اون وقت بايد كاراكتر انسان باشه درسته ؟

نقل قول:

شَپَلَق

فكر كردم اسمش رو گذاشتي شپلق ! Idea

راستي من تو معما محدوديت دارم چون مي خوام تعداد پازل ها زياد باشه و خودم طراحيشون كنم و شيلنگ آب رو تو بازيم باز نكنم ! در عين حال مي خوام كه معماها تقريبا منطقي باشه . يكي از دلايل اينكه بازي رو تخيلي فرض كردم اين بود كه مشكل محدوديت پازل رو از بين مي برد چون داستان تخيلي بود و پازل ها هم مي تونست هر نوعي باشه . پس همين طور كه روي داستان فكر مي كنه اين مسيله رو هم در نظر داشته باش .

@حسين:

دستت درد نكنه جالب بود ولي همون مشكلي كه احسان گفت داره . اگه داستان كمي بالا و پايين داشته باشه خوبه . مثلا شما تا وسط داستان دنبال يك هدف هستيد ولي هدف ناگهان تغيير مي كنه و چيز ديگه اي مي شه و براي بازيكن انگيزه هاي جديد براي ادامه بازي مي ده ...

@همه:

اگه داستان داريد بگيد و اگه فكر مي كنيد مي تونيد اين موضوعات رو گسترش بديد خوشحال مي شم نظرتون رو بدونم .

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

5 شنبه 13 ارديبهشت 1386 - 10:13
پاسخ بصورت نقل قول
نه کاراکتر نمی خواد همین مش قربون خودت خوبه. همون اول بازی هم برات می برمش زیر خاک تا طراحی محیطش ساده بشه!! نظرت چیه؟؟

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

5 شنبه 13 ارديبهشت 1386 - 11:03
پاسخ بصورت نقل قول
يعني همين كاراكتر اسمش بشه مش قربون ؟ آخه اون مش اولش براي انسان هاست به خاطر همين گفتم .

نقل قول:

همون اول بازی هم برات می برمش زیر خاک تا طراحی محیطش ساده بشه!! نظرت چیه؟؟

زير خاك كه سخت تره ! ( شوخي )
تو طراحي محيط مشكلي ندارم . فكر كنم داستان نبايد به اين چيزها توجهي كنه چون ممكنه به خاطر اون داستان رو خراب كنه ولي خوب بايد حواست به من هم باشه ! فقط سعي كن معماي خاصي نخواد .

راستي چه فكري داري ؟ حدس زده بودم كه مي خواد به يه دنياي ديگه بره ولي تو خواب و يه رويا نه زير خاك !

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 6 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011