Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> بازیهای کامپیوتری روز -> Half life 2 برخی بازی کنان را مريض کرد

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

Half life 2 برخی بازی کنان را مريض کرد
نويسنده
پيغام
Takavar
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: جمعه 6 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 180
محل سكونت: تكاور آباد

3 شنبه 3 آذر 1383 - 09:54
پاسخ بصورت نقل قول
اميدوارم که پست اين موضوع باعث نشه عده اي چشماشون رو ببندن و بگن که توليد بازی های کامپيوتر بايد متوقف بشه ، و اين کار رو هم از ايران شروع ميکنيم!!!!

http://www.planethalflife.com/ در روز 20 نوامبر:
تعداد زيادی گزارش حاکی از مريضی بر اثر حرکت (Motion sickness , دريا زدگی ) هنگام بازی کردن اين بازی در سراسر اينترنت پخش شده است . اين مشکل ظاهراً بر اثر اين است که مغز به شما ميگويد که در حال حرکت در بازی هستيد . ولی شما حرکت نميکنيد.

------------------------
بعد از خواندن اين موضوع , من در اينترنت دست به جستجو زدم و حرف های افرادی که دچار اين مشکل شده اند رو خواندم.:

اين مشکلات خيلی کم ياب هست ، اکثر افراد که تازه بازی های اوّل شخص کردند مشکل پيدا کردن ، ولی برخی هم قبلاً بازی کن های با تجربه اي بودن . مشابه اين مشکل در شبيه ساز های هواپيما در آموزش های جنگی ديده شده است

برخی اين مشکل را فقط با بازی نيمه جان 2 داشته اند ، برخی اين مشکل را با بازی های ديگه دارند ، از جمله نيمه جان 1. برخی در دنيای واقعی اين مشکل را در ماشين ها نيز دارند.

مشکلات :
افرادی مختلف 1 - 3 تا از اين مشکلات رو گزارش ميکنند
حالت تهعوع ، سرجيگه ، عرق سرد ، لرزش ، بی قراری.
بعد از بازی کردن به مدّت 10-60 دقيقه اين عوامل خودشون رو نشون ميدن به طوری که بازی کن نميدونه به بازی ادامه بده يا اشتياقش رو از دست ميده. برخی که به زور به بازی ادامه دادند بر روی صفحه دکمه ، و صفحه نمايش خود استفراغ کردن ، برخی به روی زمين افتادند و عرق سرد کردند.
اکثر افرادی که دچار اين حالت ميشن تا 1 روز به بالا نميتوانند به بازی خود ادامه بدهند.
همينطور نگاه کردن ديگران در هنگام بازی حالشان را بد تر ميکند .
اکثر اين افراد از صفحه نمايش های بزرگ استفاده ميکنند ، ولی برخی خير.

علت :
علت ناشناخته ميباشد. ولی اين نظريه هايی است که برخی از آن حمايت ميکنند:

1- واقعی بودن بيش از حد بازی ، بودن شبيه ساز فيزيک و گرافيک بالا، و همينطور غرق شدن زيادی بازی کن در بازی.طوری که چشم ها گزارش ميدن که شما در حال دويدن هستيد، ولی گوش ها ميگويند شما ساکن هستيد و مغز حدس ميزنه که احتمالاً چيزی سمی که خورده شده موجب اختلال و عدم هماهنگی بين حس های شما شده ، در نتيجه برای دفع آن دست بکار ميشه و بازی کن حالت تهعوع ميگيره!

2- بد بودن تنظيمات صفحه نمايش و وجود اختلال های کوچيک در نمايش بازی ، مثل خط های Refresh .که قابل ديدن نيستند ولی به بازی کن آزار ميرسانند

3- وجود تکان دوربين بيش از حد در بازی.

4- محيط ديد غير معمول نيمه جان 2 ، بجای 90 ، 70 - 75 .

5- کيفيت زياد بافت های بازی .و عدم هماهنگی آنها. برخی ميگوند تفاوت در کيفيت بافتهای بازی موجب گيج شدن مغز ميشه و ناراحتی ايجاد ميکنه.

راه حل ها نيز قطعی نميباشد و صرفاً پيشنهاد است :

1- استراحت 15 دقيقه اي در بين بازی هر 1-2 ساعت .
2- نگاه کردن به بيرون از پنجره به يک شی دور از پنجره.
3- تغيير محيط ديد دوربين از 75 به 90.
4- کم کردن کيفيت گرافيک بازی.
5- خود داری از ادامه بازی.
6- استفراغ کردن !!!!
7- دور نشستن از صفحه نمايش.
8- تغيير جای صفحه دکمه طوری که هنگام بازی دست های خودتون رو نبينيد.
9- برخی که از سوار شدن بر ماشين ها در بازی بد حل ميشدن با يواش تر رفتن مشکل خودشون رو حل کردن.
10- خاموش کردن حرکات دوربين ( مثل بلا و پايين رفتن موقع دويدن )

-------------------------------------

من شخصاً تا بحال تقريباً با هيچ بازی اين مشکل را نداشتم.
با اين حال 4-5 مرحله آخر بازی دوم 3 موجب بی قراريم شد که علتش رو نميدونم و تمايلم به ادامه بازی
، با اين که خيلی با حال بود کم شد . همينطور بازی دوم 2 رو هم وقتی بچه بودم ، يکمی که بازی ميکردم ، يه کم حالم
بد ميشد و به بازی ادامه نميدادم.
با هيچ بازی ديگه اي مشکلی از اين قبيل نداشتم

---------------------------

اطلاعات بيشتر:

http://www.steampowered.com/forums/showthread.php?s=40c065e18e7a627b7b268eb5543082f6&threadid=177159

----------------------------------

وسّلام
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2984
محل سكونت: On the edge

3 شنبه 3 آذر 1383 - 13:12
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
کم کردن کيفيت گرافيک بازی

عجب !!!

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 تير 1383
تعداد ارسالها: 392
محل سكونت: تهران

3 شنبه 3 آذر 1383 - 17:11
پاسخ بصورت نقل قول
Takavar جان مطلب جالبی بود. در اینکه هر تکنولوژی عوارضی هم داره شکی نیست ولی اگه آگاهانه با این مشکلات برخورد کنیم باعث میشه که این عوارض به حداقل برسه.

یادش بخیر اون قدیما که بازی Doom تازه اومده بود منم هوس کردم یه دست و پنجه ای با این بازی نرم کنم. بازی رو سریع تهیه کردم و شروع کردم به بازی کردن. تقریبا 45 دقیقه گذشته بود که یهو احساس کردم که عرق سردی به تنم نشسته. بازی انقدر باحال بود که اصلا توجه نکردم و به بازی ادامه دادم. یه ربع دیگه گذشت که یه دفعه حالت تهوع بهم دست داد و دیگه نتونستم ادامه بدم. روز بعدش بازم دوباره ادامه دادم ولی باز همون اتفاقات برام افتاد. نگران شدم. یکی از دوستام دانشجوی سال آخر رشته پزشکی بود وقتی باهاش در این مورد صحبت کردم خیلی تحیقق کرد و به این نتیجه رسید که این مشکل در بعضی افراد وجود داره و اینه که این افراد به تغییرات سریع رنگ و نور حساسیت دارن و از اونجایی که تغییرات نور و رنگ در بازیهای اول شخص بسیار سریعتر و زیادتر از بازیهای دیگه است این اتفاق در این نوع بازیها بیشتر می افته. مقدار این حساسیت در افراد مختلفه. بنابراین دو نفر که دچار این نوع حساسیت هستن، یکی ممکنه با یه بازی دچار این حالات بشه و دومی با همون بازی اصلا نشه و یا در مدت زمان طولانی تری دچار این حالات بشه.

حالا این مسئله رو با مسائلی که Takavar عزیز گفتن اضافه کنید و خودتون قضاوت کنید و تصمیم بگیرید. من که از اون به بعد بازیهای اول شخص رو کنار گذاشتم و فقط برای دیدن گرافیک و کیفیت بازی گاهی یه چند دقیقه ای با این بازیها سر و کله می زنم.

Takavar جان خوشبختانه هنوز تو ایران هیچ بازی تولید نشده که بخواد تولید بازی متوقف بشه!!!

نويسنده
پيغام
Gordon Freeman
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 20 مهر 1383
تعداد ارسالها: 1044
محل سكونت: City 17

جمعه 6 آذر 1383 - 18:37
پاسخ بصورت نقل قول
به بابا اين كه چيزي نيست موقعي كه half life 1 اومده بود يه دفعه من از ساعت 12 ظهر تا 6 صبح روز بعد پاش نشستم و چشمام چنان بابا غوري شده بود كه راه تخت خواب رو گم كرده بودم Confused و چون اون موقع كامپيوترمون رو زمين بود تمام آرنج و زانوهام زخمي شده بود . حيف كه كارت گرافيكم مال عهد بوقه (radeon 7000 ) و گرنه الان پاي halflife2 ميشستم 20 ساعت 20 ساعت .

نويسنده
پيغام
Darius the Greatest
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 4 شنبه 18 آذر 1383
تعداد ارسالها: 34
محل سكونت: پايتخت

شنبه 5 دي 1383 - 07:52
پاسخ بصورت نقل قول
Very Happy Very Happy Very Happy
كامپيوتر من هنوزم كه هنوزه رو زمينه Laughing

هي پول دستم مياد ميز بگيرما! منتها وسوسه ميشم ميرم CD ميگيرم. Laughing
حدود 2000 تا CD دارم Razz
ديگه حسابش از دستم در رفته.

راستي من خيلي هارو ديدم كه اينجورين! ميان ماشين بازي كنن ميخوان بپيچن دسته و خودشون رو تكون ميدن.

خدا ي عقلي به اونا بده يه پولي به من
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
gamehackir
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 5 شنبه 16 تير 1384
تعداد ارسالها: 3

5 شنبه 23 تير 1384 - 10:51
پاسخ بصورت نقل قول
دستت درد نکنه منم با بازي کنستانتين اي مشکل رو دارم Sad Sad
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
mammut-hunteR
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: جمعه 7 بهمن 1384
تعداد ارسالها: 53
محل سكونت: نيويورك!

جمعه 4 فروردين 1385 - 14:37
پاسخ بصورت نقل قول
اره منم اينطورييم منتها تو بازي manhant ولي عجب بازي هست! Cool

http://www.persian-designers.com/forum/viewtopic.php?p=11102#11102
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

تاريخ عضويت: 2 شنبه 27 تير 1384
تعداد ارسالها: 2153
محل سكونت: شاهين شهر

جمعه 4 فروردين 1385 - 22:19
پاسخ بصورت نقل قول
حالا كه صحبت عوارض بازيه يه جك با مزه هم ما بگيم.
من چشمام خيلي حساسه!!!!!!!! (آخي نازي)
وقتي ميشستم پاي need for speed از بس كه اين ماشينا ميلوليدن تو هم گريه ام ميگرفت مثل آبشار از اين چشما آب ميومد ولي از اونجايي كه ميگن گريه براي چشم خوبه(آره جون خودت) ما هم فرضو بر اين ميزاشتيم كه هوا تو بازي بارونيه و ....
وقتي مود پليسيش رو بازي ميكردي ديگه جالبتر ميشد .
نقل قول:

بابا اين كه چيزي نيست موقعي كه half life 1 اومده بود يه دفعه من از ساعت 12 ظهر تا 6 صبح روز بعد پاش نشستم و چشمام چنان بابا غوري شده بود كه راه تخت خواب رو گم كرده بودم

خداييش بالاتر از 4 يا 5 ساعت بازي تو كار ما نبوده.
تو با اين طاقت ميتونستي قهرمان بكس سنگين وزن جهان بشيا !!!!!!!!!

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
Ehs4N
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 5 شنبه 21 دي 1385
تعداد ارسالها: 6

جمعه 22 دي 1385 - 04:11
پاسخ بصورت نقل قول
من سرم درد می گرفت اما ماه رمضون بود Wink

بنظره من قشنگ ترین بازی دنیاست این half-life2... اینا هم دری وریه!

مشکل از کامپیوتر که باعث میشه آدم اینطوری شه!
باید جون سخت شین... من از 6 ساکگی شروع کردم Mr. Green
الانم 14 سال پای سیستم میشینم... دارم میمیرم دیگه ( آقایون برا کلاس گذاشتن نگفتم اینارا Smile
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
Reza Azimy_RW
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: شنبه 18 خرداد 1387
تعداد ارسالها: 56

3 شنبه 29 مرداد 1387 - 00:34
پاسخ بصورت نقل قول
سلام من که تا حالا مشکلی پیدا نکردم سابقم هم برای بازی کردن بیشتر از 4 - 5 ساعت نمیشه ولی برای توی کامپیوتر ور رفتن حدود 12 - 13 ساعت هم هی از این بازی به اون بازی از اون نرم افزار به اون نرم افزار رفتم .
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011