Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> نجات بندر -> دريافت دموي مراحل استراتژيك نجات بندر

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  بعدي

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 3 شنبه 3 خرداد 1384
تعداد ارسالها: 1187

2 شنبه 19 دي 1384 - 05:23
پاسخ بصورت نقل قول
قبل از همه بايد بگم اميدوارم اين مطالب از حوصله خواننده فراتر نباشه . ولي چاره اي نيست براي بهبود بازي اين تبادل نظر واقعا لازمه .
اول جواب پيشكسوت . علي جان متشكر . وجود اينجا خودش يك تشكر بزرگه .
refresh rate رو اين بازي تغيير نميده . چون روي no change قرار داره .
مشكل كيفيت رو هم به همراه چيزايي مثل رفتن به نقطه دلخواه تو نقشه و همچنين زوم كردن حلش كردم . كيفيت بهتر شده البته با حفظ سرعت گذشته . ولي بازم روش كار ميكنم اما تغيير رزولوشن نه.
تنها چيزي كه محاسبات سنگين داره دشمن از نظر step و پانل ابزار از نظر draw . اينها چيزي نيست . ولي دوست دارم بازي سريع اجرا بشه . سري لود بشه . سري خارج بشه . اينا خيلي مهمه . بازي strong hold2 تنها به دليل طولاني بودن زمان لود شدن و اينكه با شلوغي صحنه به شدت كند ميشد ميشه گفت اصلا موفق نبود . تيمي كه 5 سال قبلش با بازي سزار انقلابي ترين بازي ممكن رو ساختن كه هنوز هم جديد و زيباست .

مشخصات : cpu 2400 celleron , ATI 64 , 512 DDr ram بقيه هم چيز خاصي نيست .
اما احسان :
مشكل قفل كردن بازي رو مفصل تو قسمت اشكالات كاربران توضيح دادم و البته حل شد .
مشكل نارنجك و بردش . عمل نكردنش از دست رفتنش حل شد .
مشكل از دست رفتن خط داستاني بازي بعد از ري استارت حل شد .
مشل بزرگي پانل حل شد .
مشكل فارسي نبودن اعداد حل شد . اسپريت فونت اعداد فارسي ساخته و جايگزين شد .
مشكل كوچك بودن كشتي و بزرگ بودن درخت ها حل شد . اندازه ها تغيير كرد .
مشكل استفاده از دگمه هاي 2 و 3 و 7 حل شد .
مشكل وارد شدن بيهوده به خانه ها حل شد .
مشكل رفتن كنار چيزهايي كه قراره اكتيو كني مثل سروان در واقع مشكل نيست . اگه درست كليك كني خود اون آبجكت نقطه درست رو ارسال ميكنه و درواقع اون ناخدا رو ميكشه . علامتش هم همون اهرمه . اگه اهرم نيومد دوباره كليك كن .اينا تمرين مي خواد . زياد اذيت نميكنه .
مشكل نفوذ انفجار به طرف مقابل ساختمان ها حل شد . در دمو وقتي بمب بگذاريد و پشت ساختمان پناه بگيريد باز هم ميميريد ( احسان اينو ديگه پيدا نكردي )
مشكل برد . برد تفنگ شد 100 متر البته فقط عددش. اين برد تفنگ نيست . اين برد مفيديه كه توي اين فاصله ناخدا ميتونه بدون خطا شليك كنه . يعني 3 تير مرگ آور .عددشم كوچيك شد .
مشكل قطعي صداي انفجار هاي بعدي رو من نديدم . البته كنترل ميشه ميدوني چرا ؟ چون متاسفانه صداها در هم ضرب ميشن و يكهو ممكنه يك صداي وحشتناك بشنوي كه صداي واقعي نيست .

نقل قول:

يه توصيه برنامه نويسي تا مبتوني رويداد هاي بازي رو مستقل از هم طراحي كن شما گفتي هر وقت تركيد از تو كما بيا بيرون آخه چرا يه زمان كوتاه بفرستش تو كما بعد بتركه نتركه در مياد از كما. درسته.

كاملا درسته ولي خيلي پيچيده تر از اينه . اين نارنجك چقدر ايراد داشت .( اينو فرهود خان گفت :بين پاهات نارنجك بنداز هيچ وقت نميتركه و تا ابد ناخدا ميمونه !!!) زمان انفجار در دمو تابعي از مسافت پرتابه . و وقتي فاصله صفره زمان بي نهايته !!! اين اصلاح شد .ديگه همه ميدونن كه نارنجك و هر كاريش كني بعد 5 ثانيه ميتركه Question

حالا ادامه بديم .

بشكه نفت در كاماندوز به دليل وجود خودروها و تانك ها بود پس لازم بود . اينجا هم يك لنگر گاهه و جايي براي تخليه و بارگيري اين چيزها . در مورد تانكر هم اگه داستان بازي اجازه بده چشم .

در مورد برد صدا ها (تيك تاك و انفجار و شليك ) وقت ميزارم و درست ميكنمش .
خون پاشيدن و تكون خوردن و داد زدن و ايست كشيدن و تنوع مردن و مشكوك شدن به جسد و اين چيزها رو ميزارم براي مرحله بعدي كار روي هوش مصنوعي دشمن . پس فعلا با همين بايد سر كرد .

دريا رو نميشه فعلا كاري كرد . چون دريايي كه شما ميبينين از يك سري بلاك دريا كنار هم ساخته شده كه پيدا كردن راهي كه اسپريت متحركي بسازم كه همپوشاني خوبي داشته باشه واسه من سخت بود . فعلا بايد تحملش كنم .

اما فرار كردن به مكاني كه ساختمونه و ايستادن كنارش يكي از مهلك ترين كارهاي هوش مصنوعي يه . الان هم خيلي خوشبختم كه ناخدا ميتونه ساختمونا رو دور بزنه . به اين يكي دست نميزنم چون بيچارم كرده بود . پسرم ديگه اينقدر هم بهت فشار نمياد كه راه فرارتو گم كني . نگران نباش .

كيفيت انفجار ها پايينه . قبول . ولي چيزي ندارم . يعني من فقط يكي دوتا اسپريت انفجار دارم و وقت ساختنشم نيست . اگه من مسئول بودم كه فقط انفجارات اين بازي رو طراحي كنم اونوقت جلوه هايي رو بكار ميبردم كه واقعا ديدن انفجار هيجان انگيز ميشد . ولي ...

اصلا كيفيت اسپريت ها مثل ساختمون ها تابعي از زمان مصرفيه . روي مخابرات 4 روز كار كردم ( چون توش براي فيلمبرداري براي دمو لازم بود ) ولي براي فرماندهي نه . منم موافقم كه خوب نيست . انشالله وقت كنم حتما . منم دوست دارم ساختمون هام خوشگل باشه .ولي چاره چيه . من حتي وقت ندارم خوب استراحت كنم .ميانگين 10 ساعت كار فكري اونم هر روز ( 3تا 7 و 10 تا 7 صبح- مفيدش 8 تا 10 ساعته . ) واقعا خستم كرده ولي چاره نيست چون نميخوام اين خستگي روي بازي تاثير بزاره و طرف فكر كنه آخرشو ماست مالي كردم .

اما اين امكان زوم كردن واقعا عاليه . خيلي عاليه . نميشه توصيف كرد چه لذتي داره . كه مياي بالا و كل مرحله رو ميبيني و بعد ميري جلو و بازي ميكني . البته خيلي دقيق ساخته شده و مو لا درزش نميره . كيفيت رو هم پايين نمياره . مقدارش هم ترتيبي نيست . يعني هر قدر خاصتين ميريد جلو و عقب و از روش ضعيفي مثل 2 برابر و 3 برابر كردن استفاده نكردم . البته در موتور سه بعدي چنين كاري با يك تغيير y يا z ساخته ميشه . ولي مطمپنا به اين خوبي نميشه !!!

راستي دارم روي مراحل دريايي كار ميكنم واقعا كه دريا چه صفايي داره .

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

تاريخ عضويت: 2 شنبه 27 تير 1384
تعداد ارسالها: 2153
محل سكونت: شاهين شهر

2 شنبه 19 دي 1384 - 10:07
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

مشكل وارد شدن بيهوده به خانه ها حل شد

كدوم مشكل ما كه نديديم به خونه اي بره در حالي كه اين لازمه و مشكل وارد نشدن به خونه ها است.
نقل قول:

مشكل رفتن كنار چيزهايي كه قراره اكتيو كني مثل سروان در واقع مشكل نيست

من موس رو ميبرم رو سروان نشانگر موس اهرم ميشه كليك ميكنم كاپيتان ميره كنار سروان ولي اتفاقي نميفته.فكر كنم اسمش رو ميشه گذاشت مشكل!!!!
نقل قول:

مشكل نفوذ انفجار به طرف مقابل ساختمان ها حل شد . در دمو وقتي بمب بگذاريد و پشت ساختمان پناه بگيريد باز هم ميميريد ( احسان اينو ديگه پيدا نكردي )

هه هه!!! من به خوبترشو ديدم پشت ساختمونها نميشه قايم شد به قولي ديد سربازهاي دشمن از ساختمون عبور ميكنه.
فكر كنم در مورد بمبها منظورم رو دقيق نگرفتي البته اين هم كه گفتي مشكله ولي منظور من اينه وقتي چند تا بمب كار ميزاري مطمپنا زمان تركيدنشون متفاوته. وقتي اولي ميتركه تيك تاك همه قطع ميشه.
نقل قول:

.ديگه همه ميدونن كه نارنجك و هر كاريش كني بعد 5 ثانيه ميتركه

ايول همه 3 ثانيه اش كه دست كاپيتانه پس 2 ثانيه بعد از انداختن بايد بتركه.
اما اين يكي رو همه نميدونن من ميدونم به تو ميگم قول بده به كسي نگي.
اگه ميخواي يارو نارنجكتو ورنداره و دوباره پرت كنه برا خودت چند ثانيه نگرش دار بعد بنداز اينجوري : 1 ، 2 ، 3 ،‌ پرتاب.
يه ثانيه هم تو هواست بنا بر اين تا بخوره زمين ميتركه. اين جوري بهتر نيست.
نقل قول:

وقتي موس رو درها ميره شكل دست ميشه و اصلا قسنگ نيست. به جاي دسته يه در بزار كه باز و بسته بشه. يا دسته رو قشنگتر كن.
براي نشان دادن تمام جاهايي كه ميشه روش كار انجام داد از يه اسپرايت استفاده نكن.
براي در وسايل نقليه يه جور براي اهرمها يه جور براي آدمهايي كه ميشه با اونا حرف زد يه جور و ...
وقتي كاپيتان تو خونه هاست چرا حتما بايد رو در خونه كليك كني تا در بياد؟
تو بازيها يه اسپرايت براي حالت بيكار دارند مثل شما اما معمولا يه ذره ميزارن طرف تو همون حالتي كه بود بمونه بعد اسپرايت بيكار رو نشون ميدن اين طبيعي تره.
آيا تو بازي اصلي كاراكترت رشتي حرف ميزنه؟؟؟
وقتي دشمن سربازهاي مرده اش رو ميبينه اتفاقي نمي افته؟؟؟؟

يه چيزي كه گفتم و احتمالا فهميدي ولي براي اطمينان دوباره ميگم وقتي نارنجك از دست طرف ول شده با راست كليك كردن ديگه نارنجك نمي تركه.

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

2 شنبه 19 دي 1384 - 20:12
پاسخ بصورت نقل قول
راستي موري جان بعد از تصحيح همين دمو رو دوباره بذار ببينيم چه طوري ميشه.

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3 شنبه 20 دي 1384 - 02:03
پاسخ بصورت نقل قول
سلام پسرم . تو فقط بگو مشكل چيه من تا اونجا كه بتونم اصلاحشون ميكنم .

البته بيرون زدن ديد دشمن از ساختمون باعث ديدن شما نميشه . اگه ميشد اين رو اصلاح كرد مشكل كليك روي ساختمون و موندن افراد كنارش رو هم ميشد اصلاح كرد . چون در گيم ميكر نقطه برخورد با يك اسپريت بدست نمياد يا حداقل من بلد نيستم .بعضي چيزها هم جزپي يه و مشكل زا نيست . مثل اين كه براي اشاره گر چه اسپريتي روي هر آبجكتي نشون داده بشه .

نه خير ناخدا رشتي صحبت نميكنه . من كه شمالي ام و البته انزلي چي بلد نيستم درست صحبت كنم . اون بنده خدا كه يه مدت هم رفته بود تو ايتاليا و اونجا آموزش ديده بود . در ضمن يك نظامي هيچ وقت به زبان محلي حرف نميزنه و اگه بزنه نظامي نيست .

نارنجك اصلاح شد . ديگه اينقدر نكوبش تو سرم .
زوم ساخته شد .
منو ها هم فارسي شدند . دموي جديد هم انشالله به همراه دموي مرحله هاي روي دريا ميفرستم .

راستي مشكل فواره رو تونستيد حل كنيد ؟ تو قسمت اشكالات كاربران هم گذاشتم .

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

4 شنبه 21 دي 1384 - 03:08
پاسخ بصورت نقل قول
مشكل دابل كليك هم حل شد . استفاده از مود دويدن روش جالبي نبود . حالا ديگه با دابل كليك ميشه دويد . چقدر زندگي قشنگه ....

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2984
محل سكونت: On the edge

4 شنبه 21 دي 1384 - 17:07
پاسخ بصورت نقل قول
مرتضي جان يه شات از سيستم زوم جديدي كه ساختي بزار ببينيم چجورياست ؟!

نويسنده
پيغام
فرزاد نو
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: شنبه 8 مرداد 1384
تعداد ارسالها: 22
محل سكونت: كوچه ي آسياب خرابه

4 شنبه 21 دي 1384 - 18:16
پاسخ بصورت نقل قول
موري جان دوست عزيز بازيت رو دانلود كردم( با وجود حجم بالا)...واقعا بهت تبريك ميگم عالي بود ... اميدوارم شاهد بازيهاي جديدي توسط شما باشيم...راستي يادم نره چقدر زمان براي ساخت صرف كردي؟...بازهم بهت تبريك ميگم. Laughing Razz Laughing

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

4 شنبه 21 دي 1384 - 18:40
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

مرتضي جان يه شات از سيستم زوم جديدي كه ساختي بزار ببينيم چجورياست ؟!

من به كمتر از دمو راضي نميشم آخه از يه عكس كه چيزي نميفهميم.

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

5 شنبه 22 دي 1384 - 02:47
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

جديدي توسط شما باشيم...راستي يادم نره چقدر زمان براي ساخت صرف كردي؟...بازهم بهت تبريك ميگم.

متشكرم . چقدرشو نميدونم . ولي روزي حداقل 8 ساعت و گاهي تا 14 ساعت كار ميكنم . الان بالاي 2000 ساعت فكر كنم روش كار كردم . زندگيم بخاطرش ترمز كرده.
نقل قول:

من به كمتر از دمو راضي نميشم آخه از يه عكس كه چيزي نميفهميم.

درست مثل كاماندوز ميتونيد زوم كنيد و دوربيني كه درواقع نيست را با منفي و مثبت دور و نزديك كنيد و دقيقا مثل اون .دمو هم بزاريد صداها رو حذف كنم و اسپريت دويدن رو نصب كنم چشم . توش يك چيزي هم هست كه ميتونيد كيفيت رو با دموي قبلي مقايسه كنيد .مشكل كيفيت اگه شما تاييد كنيد از نظر من كه اصلاح شده و خيلي بهتر شده و ميشه .

البته اين بازي هيچ وقت به كاماندوز نمي رسه چون يك جنگ كاملا نابرابره .تيم سازنده بازي كاماندوز . يك تيم 30 نفره متخصص . وسط تصوير gonzo suarez مشخصه .

و تيم سازنده نجات بندر !!! البته جاي همه شما تو اين عكس حداقل به عنوان پيشنهاد دهنده و عيب ياب واقعا خاليه .

تازه اينا فقط مراحل استراتژيك رو طراحي كردن . من بيچاره كه 3 مرحله روي دريا هم بايد درست كنم كه هنوز يكيش مونده . ولي ديگه چيزي نمونده بهشون برسيم . به خدا خيلي نزديكيم . حد اقل توي اين بازيشون .

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

5 شنبه 22 دي 1384 - 10:32
پاسخ بصورت نقل قول
حد اقل يه كلاه آهني هم سرت ميذاشتي و يه لباس پاره پوره هم ميپوشيدي تا يه ذره شبيه بشي. Smile Smile

ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 3 از 7 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011