Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> نجات بندر -> قرار دادن دموي پيش رندر شده در ابتداي بازي

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

نويسنده
پيغام
Sirus-v
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: شنبه 1 مرداد 1384
تعداد ارسالها: 325

1 شنبه 10 مهر 1384 - 14:45
پاسخ بصورت نقل قول
عزیز هر دو رو دیدم جالب و خوب بود . منتظر بقیه پیشرفتت هستم .

در ضمن prepeland جان پیشنهاد می کنم این کارو نکنی چون مثل من پشیمون می شی .
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Gordon Freeman
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 20 مهر 1383
تعداد ارسالها: 1044
محل سكونت: City 17

1 شنبه 10 مهر 1384 - 15:05
پاسخ بصورت نقل قول
دموی دوم خیلی خوب شده ، اگه بازی هم با همین گیفیت باشه که معرکه هست .
خسته نباشید .
Arrow

نويسنده
پيغام
pepeland
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 3 شنبه 4 مرداد 1384
تعداد ارسالها: 95
محل سكونت: شيراز

1 شنبه 10 مهر 1384 - 20:55
پاسخ بصورت نقل قول
Sirus-v نوشته:
در ضمن prepeland جان پیشنهاد می کنم این کارو نکنی چون مثل من پشیمون می شی .

کار با موتور irrlicht را می فرمایید یا همکاری در ساخت بازی؟

نويسنده
پيغام
Sirus-v
کاربر اخراج شده

1 شنبه 10 مهر 1384 - 20:59
پاسخ بصورت نقل قول
کار با موتور Irrlicht Surprised
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
pepeland
در حال رشد
در حال رشد

1 شنبه 10 مهر 1384 - 22:04
پاسخ بصورت نقل قول
Sirus-v نوشته:
کار با موتور Irrlicht Surprised

چرا آخه . موتور خیلی خوبیه که . آیا شما ضعفهایی از اون دیدید. اگر دیدید بفرمایید در چه قسمتهایی.

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 3 شنبه 3 خرداد 1384
تعداد ارسالها: 1187

2 شنبه 11 مهر 1384 - 05:59
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

دموی دوم هم بسیار جالب بود.
برای نجات بندر 3 هم در قسمت برنامه نویسی میتونی رو من حساب کنی.
الان دارم بطور خفن روی موتور Irrlicht کار میکنم.

بچه ها فقط همين قدر بدونين اگه اين اسپانسر دست منو تو اين بازي بگيره و همكاري كنه ( كه به نظر من با كله ميكنه ) اونقدر همتون تا آخر عمر رفتيد سر كار. جدي ميگم . چون با سرمايه اي و شهرتي كه اون داره واسه خودشم اعتبار كسب كرده كه اولين بازي هاي ايراني رو اون منتشر كنه ...خيال پردازي نكنيم . فعلا كه بايد همينجوووووووووووووور جون بكنم .

راستي درباره اين موتور توضيح بديد . در ضمن اگه با يه موتور پر دردسر كار ميكنيد حد اقل ببينيد چه مضايايي داره يا نه . مهمترينش . فايل هاي مكس يا 3ds رو ساپورت ميكنه ؟

نقل قول:

دموی دوم خیلی خوب شده ، اگه بازی هم با همین گیفیت باشه که معرکه هست .
خسته نباشید .

آقاي freeman شما به دليل قدرت وحشتناكتون تو 3dsmax توقعات خيلي بالايي از ما دارين . ما كه به پاي شما نميرسيم . در ضمن هنوز هيچ بازي حداقل رو پي سي وجود نداره كه خود بازيش اينچنين رندري رو تحويل شما بده . غير ممكنه . شما بازي اي رو سراغ داريد ؟
راستي ميشه يك مقدار درباره كاربردهاي mentalray با ساخت يك مثال مثلا نورپردازيه يه ليوان شيشه اي ساده توضيح بدين ؟

و در پايان همه موتور ها خوبن . به شرطي كه بلد باشي برونيشون Shocked

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Sirus-v
کاربر اخراج شده

2 شنبه 11 مهر 1384 - 07:04
پاسخ بصورت نقل قول
در مورد irrlicht باید بگم که یک موتور ناقصه . هر چقدرم که حرفه ای باشی باید خودت رو موتورش کار کنی . یک مورد خیلی ساده رو در نظر داشته باشید :

موس رو به سمت آسمون بگیرید ( در حالت Collision ) بعد سعی کنید به سمت جلو برید .... دلیلشم اینه که حالت دوربینش جوری طراحی شده که هر طرف کی موس باشه به سمت جلو می ره و حالت Collision در این حالت مشکل سازه (به دلیل جاذبه ) . البته مشکلات بیشتری داره و مکس رو هم ساپورت می کنه . پس دیگه نگین هر موتوری خوبه . به نظر من سادگی کار با GM در مقایسه با موتور های 3 بعدی هیچه .
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
pepeland
در حال رشد
در حال رشد

2 شنبه 11 مهر 1384 - 22:34
پاسخ بصورت نقل قول
mory نوشته:
راستي درباره اين موتور توضيح بديد . در ضمن اگه با يه موتور پر دردسر كار ميكنيد حد اقل ببينيد چه مضايايي داره يا نه . مهمترينش . فايل هاي مكس يا 3ds رو ساپورت ميكنه ؟

این موتور بطور دائم در حال بروز شدن است و افراد زیادی بر روی اون کار میکنند و اون را توسعه میدهند. میتوانید به راحتی در این موتور از فایلهای max و 3ds هم استفاده کنید. به این صورت که آنها را به فرمت my3d از 3dsmax اکسپورت میکنید و سپس از اونها به راحتی در موتور استفاده میکنید. (در package موتور این فرمت و exporter آن برای همین منظور گنجانده شده)

Sirus-v نوشته:
در مورد irrlicht باید بگم که یک موتور ناقصه . هر چقدرم که حرفه ای باشی باید خودت رو موتورش کار کنی . یک مورد خیلی ساده رو در نظر داشته باشید :

موس رو به سمت آسمون بگیرید ( در حالت Collision ) بعد سعی کنید به سمت جلو برید .... دلیلشم اینه که حالت دوربینش جوری طراحی شده که هر طرف کی موس باشه به سمت جلو می ره و حالت Collision در این حالت مشکل سازه (به دلیل جاذبه ) . البته مشکلات بیشتری داره و مکس رو هم ساپورت می کنه . پس دیگه نگین هر موتوری خوبه . به نظر من سادگی کار با GM در مقایسه با موتور های 3 بعدی هیچه .

موتور irrlicht یه موتور گرافیک است و برای رندر گرافیکهای سه بعدی ساخته شده که این کارش را هم بخوبی انجام میدهد. درسته که کلاسی هم برای collision در این موتور در نظر گرفته شده ولی کار اصلی اون رندر گرافیکه.
برای collision ، جاذبه و نیروهای فیزیکی دیگه شما میتونید از موتور فیزیک پر قدرت newton در ترکیب با irrlicht استفاده کنید. همانطور که خیلیها این کار را انجام داده اند.
به هر حال من Irrlicht را موتور خوبی میبینم و احتمالا در حین کار بر روی آن دموهایی را برای مشاهده بچه های انجمن upload خواهم کرد..
حداقل در بین موتورهای opensource من فکر میکنم بهترین انتخابه.

آیا شما موتور دیگه ای مد نظرتان هست ؟

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

2 شنبه 11 مهر 1384 - 23:19
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

در مورد irrlicht باید بگم که یک موتور ناقصه . هر چقدرم که حرفه ای باشی باید خودت رو موتورش کار کنی

بله سیروس جان... Irrlicht یک سری از توابع رو نداره و این چیزیه که تو سایت و از طرف سازنده هم عنوان شده... ولی این دلیل بر ضعف این موتور نیست... این ذات محصول Open Source هستش... تا شما و سایر علاقمندان هم روی موتور کار کنید و بر طبق عهد نامه کلیه تغییرات خودتون رو برای پروژه اصلی هم ارسال کنید تا به این طریق کیفیت محصول بالا بره...

نقل قول:

موس رو به سمت آسمون بگیرید ( در حالت Collision ) بعد سعی کنید به سمت جلو برید .... دلیلشم اینه که حالت دوربینش جوری طراحی شده که هر طرف کی موس باشه به سمت جلو می ره و حالت Collision در این حالت مشکل سازه (به دلیل جاذبه )

اوندسته از دوستانی که سعی کرده باشن حرکت و برخورد یک دوربین رو شبیه سازی کنن احتمالا با این مشکل برخورد کردن Very Happy در واقع اگه بخواین در شبیه سازی حرکت دوربین از ساده ترین راه ممکن ( حرکت در راستای بردار یکه X ، Y یا Z خود دوربین یا Collision Sphere ) استفاده کنین این مشکل و یه مشکل دیگه مثل یک نوع Vertigo پیش میاد...اگه بخواین روی یه موتور سورس باز کار کنید باید این مشکل رو با افزودن یک سری از توابع ریاضی حل کنید... شاید راه حل بعدی تعریف یه سیستم مختصات گلوبال باشه که بوسیله یکاهای اون بتونید تصویر بردار سرعت دوربین رو روی بردار مربوطه این مختصات جهانی محاسبه کنین و به جای بردار سرعت جدید ازش استفاده کنین... اینطوری مشکل جاذبه و برخورد عادی حل میشه ولی یجور مشکل برخورد جدید با سطوحی ( مدلهایی) بوجود میاد که بردار نرمال های ناجور یا ابعاد غیر طبیعی داشته باشن...
البته بحث در مورد این مسایل نیازمند درگیر شدن جدی در فیزیک و ریاضیات هست که خوشبختانه سایر اساتید حاضر در سایت در این زمینه ها صاحب سبک و نظر هستن... من بشخصه مایلم تا در مورد این سبک تکنیک ها بیشتر صحبت کنیم... از سایر اساتید و دوستان تقاضا میکنم که ادامه بحث رو به عهده بگیرن... Embarassed

علی

نويسنده
پيغام
Sirus-v
کاربر اخراج شده

2 شنبه 11 مهر 1384 - 23:21
پاسخ بصورت نقل قول
کلا" خصوصیت موتور های Open Source اینه که کامل نباشند تا هر Developer ی برای خودش تکمیلش کنه . البته هیچ موتوری رو نمی شه گفت کامل و هر کدوم نقص هایی دارند به هر حال .... من در مورد ساختن بازی با این موتور گفتم که به تنهایی از پسش بر نمی اد . در مورد تکریب کردنش اطلاعات زیادی ندارم . در مورد موتور های سورس باز هم فکر کنم علاقه مندان Power Render بیشتر باشند که البته در این مورد اطلاعات دقیقی ندارم . مرسی
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 4 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011