Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> نمایش بازیهای ساخته شده توسط اعضای سایت -> يك بازي RTS

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 3 شنبه 3 خرداد 1384
تعداد ارسالها: 1187

شنبه 19 آذر 1384 - 03:38
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

حال منو تصور كن چون كماندوز اولين بازي عمرم هم بوده.

من در اين مورد با شما اشتراك دارم .
به خاطر همين هم اولين بازي كه دارم ميسازم هم توي همون سبكه . دعا كن تموم شه . چون از لحظه شروعش ( در دموي اول كاماندوز كلاه سبز يك جعبه قرمز رو هل ميداد ...) شباهت هاي زيادي رو داره حتي در بعضي از چيزها هم دقيقا ازش تقليد كردم.

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 8 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 561
محل سكونت: تهران

2 شنبه 21 آذر 1384 - 18:54
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

rts .1 ديگه چيه؟
2. از اينكه گفتيد بازي استراتژيك ميسازيد خيلي خوشحال شدم.
3. گفتيد مثل كماندوزه.
4. بفرماييد كه محدوده اي براي موضوع بازي در نظر داريد يا نه؟
5. چه قدر به ايراني بودن بازي توجه داريد؟ و...

1- كه دوستمون گفت
2-من هم از خوشحالي شما خوشحال شدم
3-البته در ابتدا فكر مي كردم بتونم چيزي بسازم كه با اون مو نزنه ولي كار كه يكم پيش رفت ديدم نه . كار پيچيده تر از اين حرفهاست ولي سعي خودم رو مي كنم كه به اون اولين نسخه كماندوز هم كه شده نزديك باشه...
4- مثلا يه عده ريخت تو چندتا روستاي نزديك بهم و اون روتاهارو رو تسخير كردن . مردم رو هم دستگير كردن و تو يه اردوگاه كه ساختن نگه داشتن. چند نفر مثلا هر كدوم از يه روستا ميان و وضعيت رو مي بينن و تصميم مي گيرن كه روستاها رو يكي يكي (شايد هر كدوم يه مرحله باشه) آزاد كنن. و در آخر هم به اون اردوگاه برن و مردم رو آزاد كنن. حالا اين رو براي مثال گفتم ٬ منظورم موضوع هايي شبيه به همينه. اگه تو تاريخ چنين چيزهايي ژيدا بشه كه چه بهتر ُ مطابق با واقع هم ميشه.
5-بعد از تموم شدن ساخت موتور اين بازي مطمءنا تمام توجه معطوف اين قضيه ميشه. حالا چه با قرار دادن مثلا معماري ايراني تو اين بازي چه موسيقي ايراني چه زبان فارسي و چه اصلا در موضوع بازي.

از اينكه مي خوايد در موضوع اين بازي كمك كنيد بي اندازه سپاسگذارم. اگه توضيحات بيشتري هم خواستيد در خدمتم. فقط يه نكته مهم ديگه كه هست اينه كه دوست دارم اين بازي امروزي نباشه و جريانات اون شايد 100 سال پيش رقم مي خوره.

البته از كمك شما خيلي ممنونم ولي بعد از تموم شدن ساخت موتور اون و معلوم شدن موضوع و داستان مراحلش به كمك يكي ديگه از دوستان هم شديدا احتياج دارم تو ساخت مدل هاي بازي.

من تمام سعي ام رو پيش بردن اين بازي مي كنم تا يار چه خواهد.

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

تاريخ عضويت: 2 شنبه 27 تير 1384
تعداد ارسالها: 2153
محل سكونت: شاهين شهر

2 شنبه 21 آذر 1384 - 23:46
پاسخ بصورت نقل قول
جناب اسحاق تركيدم از بس كاراكتر ها رو جا به جا زدي( البته خودم اين كاره ام ها)
ولي خوب اين يكي از ايده هاي منه كه مدتي بهش فكر ميكردم و از اونجا كه حالا حالاها قصد ساختش رو ندارم اونو در اختيار شما ميزارم.
قصه در دوران حكومت رضا شاه اتفاق مي افته و در باره عشايريه كه رضاشاه به دليل اين كه ميترسيد از جهت اونا تهديد بشه تصميم گرفت تا طرح اسكان عشاير(فكر ميكنم اسمش همين بود) رو اجرا كنه و عشاير رو مجبور كنه تا اسلحه هاشون رو كنار بذارند و در يه منطقه( همون ارودوگاه شما) ساكن بشن. ايده رو خيلي ريز نساختم ولي تو ذهنم جريان بازي اين بود كه رضا شاه شروع به انجام طرحش ميكنه و در ابتداي كار موفق هم ميشه عشاير هم تا حدودي شرايط رو ميپذيرند و برخي فرار ميكنند بعضيها تسليم ميشن و ... . در اين بين قهرمان اول بازي( يكي از كماندو ها) ماموريت هايي مثل نجات اين و اون، فراري دادن دوستان و اخلال در كار ماموران حكومتي رو داره.(در اين بين چند جنگجوي ديگه هم به اون ميپيوندند(از اين مراحل ميتوان به عنوان مراحل تمريني(tutorial)استفاده كرد كه اتفاقا يكي از روشهاي جديد آشناسازيي بازيكن با بازي هم هست.)
اما اين ماموريتهاي پيش پا افتاده با يه شك بزرگ كه ميتونه مردن پدر مادر يا زمين گير شدن اونا به علت رفتار بد ماموران يا هر چي ديگه باشه به عزمي قوي براي خلاصي از شر ظالمان تبديل ميشه و از اينجا به بعد قهرمانان قدم به قدم تا هدف نهايي( هدف نهايي هم بايد تعيين بشه) پيش ميرن.
حالا اگه از ايده خوشت مياد بگو تا ريزتر بشم و به جزئياتش بيشتر فكر كنم.

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3 شنبه 22 آذر 1384 - 05:26
پاسخ بصورت نقل قول
اوه اوه .
بچه ها به يك نكته دقت كنيد . كار برنامه نويسي چنين بازي اي شيرين يك سال آب ميخوره .

چون از چيزهاي كلي شروع ميكنيد و بعدش ميبينيد حتي بايد براي نفس كشيدن كاراكتر هم بايد برنامه نوشت .
من تو جريان بازي نجات بندر يكدفعه حس كردم كه تا نوك سر در گل فرو رفتم .اينقدر وحشتناك بود كه نميتونم توصيفش كنم . چون اگه هر كدومش شكست ميخورد فاتحه بازي خونده شده بود . من جون سالم به در بردم ولي خيلي سخت بود خيلي .
پيشنهاد ميكنم قبل از شروع بازي فكركنيد كه آيا واقعا آمادگي ذهني و جسمي و علمي رو براي اينكار داريد . چون شدنيه ولي به شدت طاقت فرساست .
اگه نجات بندر به من اجازه بده حتما كمكتون مي كنم .

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3 شنبه 22 آذر 1384 - 14:25
پاسخ بصورت نقل قول
eta جان
خيلي عالي بود ٬ اگه ريزتر بشي هم كه خيلي عاليه. اگه كتاب تاريخي هم راجع به اون سراغ داشتي معرفي كني ممنون مي شم
فقط pm بزن تا داستان بازي لو نره Smile

اما خدمت آقا مصطفي عرض كنم كه فعلا دارم رو موتور اين بازي كار مي كنم و اين داستان ها رو نخواستم كه هنوز عملي كنم. مطمءنا اگه اين دوستمون خواست داستان بازي رو بنويسه ٬ رعايت حال من رو هم مي كنه.از اين گذشته خيلي چيزهايي كه تو داستان eta عزيز اومد بايد به شكل پيش نمايش يا نوشته براي اطلاع خود كاربر باشه و به خود بازي مربوط نميشه.
چيزي كه هست من قصد ندارم كماندوز رو بسازم. اولا اون يكبار ساخته شده و دوما از توان من يه همچين كاري خارجه. اما اين دليل نميشه سعي خودم رو نكنم تا چيزي شبيه به اون نسازم.

ولي در كل حق با شماست. اين بلندپروازيها همه شكست بدل مي شن. اما منم تلاش مي كنم كه فعلا تمركزم رو براي برنامه نويسي روي همين روندي كه داشتم طي مي كردم بزارم.

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

3 شنبه 22 آذر 1384 - 20:37
پاسخ بصورت نقل قول
من همچين بيكار هم نيستم اگر واقعا در ساختنش جدي هستي بگو تا رو ش كار كنم
در ضمن فكر نمي كنم اگه قرار به تكميل اين ايده باشه pm جواب بده.
اگه پيشنهادي غير از pm هم داريد بگيد وگرنه خودم يه فكري بكنم.( تو بازيسازان)
آخه هر چي من بگم كه شما همونو نميسازي كه. از اينجا به بعدش نياز به تبادل نظرهاي زيادي داره و گرنه كه من يه دفعه رو يه چيزي كلي مخ ميزارم و شما خوشت نمياد.
براي اميدواري اول كار هم بگم كه يكي از بزرگترين استعدادهاي بنده و متاسفانه تنها استعداد بالفعل من همين ايده دادنه.( اگه چشم نخورم)
حالا شما هر جوري ميتوني يه اطمينان به من بده تا مخ رو استارت كنم.

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

شنبه 26 آذر 1384 - 18:04
پاسخ بصورت نقل قول
آقاي اسحاق پس كجا رفتي همين جوري ميخواي به من اطمينان بدي!!!!! Shocked

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1 شنبه 27 آذر 1384 - 11:02
پاسخ بصورت نقل قول
شرمنده يه چند روزي رفته بودم ملاير.(عروسي بود و اين حرفها Smile )

من هيچ اطميناني نمي تونم بدم. در واقع تا وقتي كه موتور اوليه بازي تموم نشده هيچ اطميناني نمي تونم بدم.
وقتي ساخت اون تموم شد يه دمو مي زارم تا ببينيد و انشاا... اگه شما حاضر بوديد اون وقت كار داستان بازي و ساخت مراحل بازي رو با هم شروع كنيم.

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

1 شنبه 27 آذر 1384 - 16:05
پاسخ بصورت نقل قول
خوب منظورم از اطمينان همين بود كه ببينم با توجه به اين حرفهايي كه زدم باز هم پيگير كار هستيد يا نه ( ميخواستم شرايط منو درك كنيد.)
خوب اون بالا در باره نحوه تماس با همديگه هم يه حرفهايي زدم اون مساله رو هم حل كني. ديگه مشكلي نيست.

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

4 شنبه 30 آذر 1384 - 05:41
پاسخ بصورت نقل قول
بچه ها اين پستها بيشتر بهشون مياد خصوصي باشن تا در فروم مطرح بشن . چون به درد كس ديگه كه نمي خوره .

ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 4 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011