Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> هیچکس در ایران نمیتونه طراح بازی بشه

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2

نويسنده
پيغام
knight-rak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 21 خرداد 1388
تعداد ارسالها: 406
محل سكونت: BOOTSTRAP LOADER

1 شنبه 26 آبان 1392 - 14:33
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
اشکان جان اول اینکه هر کسی میتونه نظر شخصی خودش رو مطرح کنه و اصلن هم ربط نداره که تازه کار هستش یا جز اون صاحب نظر ها

بعدش اون صاحب نظر ها که من هم برای همشون احترام خیلی زیادی قایلم و خیلی چیزها از مدیران قدیمی و خیلی های دیگه یاد گرفتم ولی متاسفانه الآن اون افراد کجا هستن ؟!
اینکه یه زمانی اون افراد توی انجمن ها به کسایی که تازه وارد این دور میخواستن بشن کمک میکردن و سعی میکردن دیگران رو آشنا کنن شکی نیست ولی چرا دیگه همچون افرادی هیچ اهمیتی نمیدن و حتی بقول خودت باید یکسری بحث هارو بیان کنن و شفاف بشه از زبان کسایی که توی بازار واقعی بودن، نمیان و چیزی نمیگن ؟!
( درسته به اونها خیلی ضرر رسید و خیلی سختی ها کشیدن و خیلی خیلی های دیگه ولی واقعن چرا ما هیچ پیشنهادی یا نظری یا حتی یه جمله از کسایی که تجربه خیلی زیادی دارند و "صاحب نظر" هستن نمیشنویم؟! همش توی سایت ها پر شده آقای فلان رئیس فلان وزیر فلان معاون فلان در مورد بازی همچین نظری رو داره و پیشنهاد میده !!!!! )
خوب آخه عزیز من اون بزرگان هم هیچ راه درستی رو نشون نمیدن که اوضاع اینطوری شده دیگه من و شما شیش، هفت سال پیش توی اون اوضاع داغون اینترنت(الآن هم فرق زیادی نکرده اوضاع اینترنت) و نبود منابع آموزشی و کم بودن انجمن ها و محدود بودن انتخاب ها و خیلی مشکلات دیگه وقتی یه چیزی یاد میگرفتیم فکر میکردیم خیلی دیگه پیشرفت کردیم و بازی سازی یاد گرفتیم متاسفانه الآن هم یه بچه 12، 13 ساله میاد یدونه کلیپ آموزشی میبینه و همونو تکرار میکنه با یه ادیتور یه مود میزنه و میگه ببین من الآن همه چیز رو یاد گرفتم!!! خوب باید یه فرقی باشه که نباید باشه اون موقع شما و من هیچی نمیدونستیم و این افراد صاحب نظر هم توی این جایگاه فعلیشون نبودن ولی الآن که اوضاع نسبت به قبل یکم بهتر شده نباید همچین چیزایی باشه! وقتی الآن یکی تازه تصمیم میگره که بیاد و یکی از مباحث مربوط به توسعه ی بازی رو یاد بگیره باید بتونه حرف های افرادی رو که تجربه خیلی زیادی دارند رو پیدا کنه و اشتباهاتی که توی گذشته بوده رو تکرار نکنن........

در مورد اون دسته از اساتید هم که بیخیال برای هممون عادی شده که اساتید همچین چیزهایی رو اصلن ازش سر در نیارن چیه و چه خبره اگر بازم از این چیزها دیدی بیخیال باش چون عادیه بدتر از این هم ممکنه ببینی هر فردی یه تخصصی داره همه اساتید که قرار نیست بدونن اوپن جی ال چیه Wink

در مورد در آمد هم مشکل فقط کپی رایت نیست! ببخشید البته این رو میگم بلانسبت شما 99% افرادی که همش این حرف رو میزنن همون سیستم عاملی هم که ازش استفاده میکنن kرک شده هستش حالا بماند چندتا برنامه روی سیستمشون با این وضعیت هستش، خیلی از این افراد هم اصلن حاظر نیستن 1 ریال برای چیزی پول بدن (البته بازم میگم بلانسبت شما و دوستان سوء تفاهم نشه)
مشکلات بیشتری وجود داره یه نمونش هم همین ماهان پستش رو بخون ببین چه اتفاقاتی براشون پیش اومده اونا که مشکل کپی رایت نداشتن !

موفق باشید ....

پ.ن : البته این رو هم بگم که هیچ کدوم از اون افراد و یا حتی اعضای این انجمن و خیلی های دیگه هم هیچ گونه وظیفه ای برای اینکه حتمن باید به دیگران آموزش بدن و سوالاتشون رو جواب بدن و... ندارند یه وقتی سوء تفاهم نشه ...

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
MOHAMADA
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 5 آبان 1388
تعداد ارسالها: 381
محل سكونت: گرگان

1 شنبه 26 آبان 1392 - 20:32
پاسخ بصورت نقل قول
یک کلام : کپی رایت و بازی سازی = کارد و پنیر

ماهان جان وقتی وضع کارتون رو دیدم خیلی ناراحت شدم واقعا این چه ظلمی هست که این عجایب بر مغز های ما روا می دارن . Shocked

اما این رو بدون که ناامیدی بدترین چیز ممکن برای یک بازی ساز هست .(شعار) Wink

اقا لطفا به شهروز هم بگید بیاد و یکم از وضع بازی سازی اون ور واسمون بگه . ببینیم و خودمون رو با اونجا مقایسه کنیم . استاد شهروز !!! لطفا نظرتون رو بیان کنید. منتظرم

نمی دونی تا کجا نمی رفت!
من این توپ رو از همون اول داشتم !
مشقام رو هم خوب می نوشتم!
بابام هم به من عیدی دادا! یک اینترنت زغالی داد!
و بعد من شدم بازی ساز d:
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Moha-k
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 3 شنبه 3 آذر 1388
تعداد ارسالها: 54
محل سكونت: اصفهان

2 شنبه 27 آبان 1392 - 00:00
پاسخ بصورت نقل قول
سلام دوستان ، نظرات رو خوندم واقعاً حرف دل اکثر ماست متاسفانه شرایط صنعت گیم تو ایران خیلی بده اگر یادتون باشه سال های 82 ، 83 ، 84 این بحث شیرین با انگیزه فراوان دنبال میشد خیلی از ما شروع کردیم با open gl ور رفتن و طراحی یه اینجین ساده و ... ولی این انگیزه وقتی توش پول نباشه کم میشه دشمنای ما نشستند تند و تند بازی ضد ایرانی میسازند مسئول های ایران هم خوابیدند و پولهاشون رو میشمارند من هم احساس میکنم بشینم آموزش بدم و مدیریت کنم بهتره تا بشینم مستقیما وقتم رو بذارم بعد هم بیدار شم ببینم دو سال از زندگیم مجانی پرید البته کسی شل نشه باور کنید من با اکثر مدیر های کشور و روحانیون و ... صحبت کردم ولی متاسفانه اکثراً بی سوادند و ذهنیت غلطی از بازی دارند بگذریم ....
www.falaghsoft.ir Rolling Eyes

نويسنده
پيغام
amateur
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 4 شنبه 6 شهريور 1392
تعداد ارسالها: 12

2 شنبه 27 آبان 1392 - 12:06
پاسخ بصورت نقل قول
سلام به آقا اشکان عزیز

اول اینکه من خودم گفتم که تازه کارم و متنم نتیجه تجربیاتم بود حالا درست یا غلط نمیدونم. و هدفم از ارسال این پست این بود که از شماها که با تجربه هستین کمک بگیرم و قصد جسارت به هیچ کسو نداشتم.

منظورم از شانسی، این نیس که خود بازی یه بازی کم ارزشیه. واقعا بازی های ساخته شده در ایران با توجه به این که گیم یک صنعت نوپایی هستش خیلی خوبن.

منظورم طراح بازی هستش. من میگم این طراح های بازی ما در رزومه کاریشون طراحی بازی وجود نداشته . درسته شاید تحصیلاتشون تو اروپا و آمریکا بوده اما در زمینه طراحی بازی به صورت جدی فعالیت نداشتن. شما اگه به آقای وینس زمپلا دقت کنید میبینید که کاراشون واقعا عالیه و وقتی به گذشتشون نگاه می کنی میبینی که چندین سال تو شرکت سگا کار کرده بعد تو EA فعالیت داشته و کارای غیر مرتبط یا بی ربطی انجام نداده و تمرکزش تو کار گیم بود پس قطعا موفقیت چنین افرادی شانسی نیس.

در کل میگم که باید بین فردی که چندین سال تو این زمینه فعالیت کرده و فردی که فعالیت نکرده فرقی وجود داشته باشه.

ممنون
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

2 شنبه 27 آبان 1392 - 12:51
پاسخ بصورت نقل قول
knight-rak,
حرف های شما تایید میشه. من فقط در جواب دوستمون که گفت بازی سازی شانسیه و بازی های اسمی توی ایران رو شانسی ساخته شدن نظر دادم
در اینکه هر کسی میتونه نظرش رو بگه تردیدی نیست و منم منکرش نشدم فقط بعضی بحث های تخصصی واقعا آدم باید صاحب نظر باشه تا حکمی که میده درست و بی نقص باشه
در مورد اینکه دوستان الان مث قبل فعالیت ندارن هم کاملا منطقیه. اونها الان باید شروع کنن به برداشت کشتشون توی این چند سال و بازی بسازن و بازی بسازن . مگه الان کوجیما توی سایت های اینترنتی از صبح تا شب وقت می گذرونه!؟
در مورد ماهان و پویان واقعا متاسف شدم و دوست نداشتم حاصل زحمتشون به اونجا برسه ولی خب این مسئله ربطی به خود ساخت بازی و استعداد بچه ها نداشته و مشکل ریشه اش جای دیگس که امروز کارخانه رویایی تجربش کرد و فردا ممکنه من و شما.

amateur,
خواهش میکنم . منم لحن بدی نداشتم و نظرم رو با خونسردی کامل گفتم . اینجا بحث میکنیم تا به نتیجه ای درست برسیم دیگه Arrow

منم منظورتو گرفتم و در این رابطه صحبت کردم و بحثم این بود کسانی که هستند آدمای بی تجربه و بی دانشی نیستند . سال ها توی اینترنتی که به قول دوستان برای دانلود کردن 50 مگابایت یه هفته شب و روز کامپیوترت روشن بود وقت برای یادگرفتن صرف کردن وقت برای آموزش دادن دیگران صرف کردند دموها دادن بیرون و بازی های ایندی کوچیکی ساختن و انرژی اولیه خوبی راه انداختند تا این صنعت کم کم پاش به کشور باز بشه.
حرف های شما درسته. همین آقای زمپلا هم که میگی یدفعه از آسمون به زمین نیامده . مطمئنا اونم اول این رزومه ای که میگی نداشته. متاسفانه صنعت گیم تا همین هفت هشت ده سال پیش آنچنان که الان فراگیر هست نبوده و همیشه روی انگشت شرکت های آمریکایی اروپایی ژاپنی چرخیده. خب مسلما افرادی که توی اون کشورها بازی سازهای مطرحی هستند قابل مقایسه با بقیه نیستند. اما از حق نگذریم و بی انصاف نباشیم ما شروع خوبی توی چند سال داشتیم (هرچند بهترین شروع رو نداشتیم!!)

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011