Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> بنیاد ملی بازی های رایانه ای ورشکست شد

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

3 شنبه 2 مهر 1392 - 01:30
پاسخ بصورت نقل قول
king_of_persia, نبود کپی رایت از این جهت خوبه که شما میتونی با همه نرم افزار ها کار کنی ولی بدیش اینه که نمیذاره صنعت نرم افزار شکل بگیره و کاربر ها هم منحرف میشن. الآن توی کشور هایی که کپی رایت بر قراره، هرکی که کارش با کامپیوتر هست فقط تو یک یا دو زمینه اطلاعات و تسلط داره. اینطوری آدم کار درست و متخصص زیاد میشه و در نتیجه تکنولوژی پیشرفت میکنه. بعنوان مثال نرم افزار Ansys که لایسنس 1 میلیون دلاری داره توی ایران با 5 هزار تومن قابل خریده، خوب حالا اگه همچین چیزی نبود کاربر ها مجبور میشدن از freeware ها یا موارد ارزون تر استفاده کنن.

بازار خارجی هم که برای ما خیلی محدوده، من همین الآنش وقتی نمی تونم یه بازی روی google play بذارم دلم رو به چی خوش کنم؟ من هم معتقدم که یه بازی خوب باید ساخته بشه ولی با افکاری که developer ها و سرمایه گذار های ما دارن، فعل حال نمیشه.

MOHAMADA, موضوع اینه که الآن توی ایران امروز موتور شخصی هم بدرد آدم نمیخوره. حالا یکسری تجربه خوب بدست آوردم تا چندوقت دیگه یک صحبت هایی میکنم.

knight-rak, مسعود الآن call of duty که 60 دلار قیمت داره توی ایران هم همین قیمت رو داره؟ Shocked من به نسخه های اصل کاری ندارم و صحبتم در مورد محصولات ک.رک شدست که اکثریت میخرن.

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

3 شنبه 2 مهر 1392 - 09:50
پاسخ بصورت نقل قول
بچه ها یه نکته رو یادآوری کنم این همه کرک کرک میکنین مگه شرکت های توی ایران کرک می کنند!!!؟ اونا فقط کارشون گشتن توی اینترنت و پیدا کردن کرکه. این کرک ها رو خود خارجی ها میکنن منتها حداقل نمیاد یه شرکت با مجوز قانونی اونو تو بازار پخش کنه ! اگه اراده ای بود و همه این ناشرهای مغازه ای یا آپارتمانی که همه مجوز قانونی دارن شرشون از بازار نرم افزار ایران کم میشد کم کم به بازار امیدوار بود.

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
MOHAMADA
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 5 آبان 1388
تعداد ارسالها: 381
محل سكونت: گرگان

3 شنبه 2 مهر 1392 - 15:13
پاسخ بصورت نقل قول
king_of_persia، ببخشید من خودم هم این رو می دونستم ولی چه کنم از عادت که همش این دوتا رو با هم قاطی می کنم .
دیگه سعی می کنم که توی پستام از این اشتباهات پیش نیاد . در ضمن داداش خب حالا شما بجای کلمات اوپن سورس داخل پستم فرض کن که من نوشتم رایگان چون مگه ما موتور رایگان نداریم ؟؟؟؟؟؟ خیلی از موتور ها رایگان هستن و هم اپن سورسا! بنده بیشتر منظورم روی اون ها بود . ولی رو گیم بیلدر یکم شک دارم که رایگان هست یا نه.
در ضمن داداش شما قبول کن که اگه کپی رایت بود واسه هممون بهتر بود . کپی رایت یک مزه خفنی داره که نگو . مثلا وقتی که می خوای بری بازی بخری پول نداری خیلی کیف می ده . همش هرس می خوری می ری عکس های بازی رو نگاه می کنی گریه می کنی!!!!!! Crying or Very sad Very Happy

در ضمن بهتره که بحث رو تموم کنیم . چون صنعت بازی سازی ما که بحث کردن نداره . کارش معلومه ! Confused

نمی دونی تا کجا نمی رفت!
من این توپ رو از همون اول داشتم !
مشقام رو هم خوب می نوشتم!
بابام هم به من عیدی دادا! یک اینترنت زغالی داد!
و بعد من شدم بازی ساز d:
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
knight-rak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 21 خرداد 1388
تعداد ارسالها: 406
محل سكونت: BOOTSTRAP LOADER

4 شنبه 3 مهر 1392 - 11:50
پاسخ بصورت نقل قول
MahanGM,
منظورم دقیقن کال آف نبود ولی بعضی از بازی هارو اگر امکانش باشه خیلی ها حاضر هستن که نسخه اصلی رو بخرن چون حداقلش خیالشون جمع هستش که همه چیزش سالمه و پشتیبانی داره نه اینکه طرف اومده نسخه kرک شده رو خودش دانلود کرده بعدش روی 10 تا DVD زده و هر DVD رو داره 3 یا 4 تومن میگیره !!!!! بعضی از بازی ها قیمت هاشون زیر 20 دلار هم هستش اونارو هم با همین معیار میفروشن حالا اگر اصلش بود من حاضر بودم سالی یه بازی بخرم ولی خیالم جمع باشه که یکی از روی نسخه کرک شده پول زیاد و زور رو ازم نگرفته
گفتم قیمت ها داره بهش میرسه و نزدیک شده منظورم این بود و جالبه کار این دسته از فروشندگان محترم کاملن هم قانونی هستش و هیچ مشکلی نداره یه بازی 4 گیگ رو روی دوتا DVD میزنن چون انصاف دارن Shocked چون بخاطر تحریم ها روی یدونه DVD دیگه 4.5 گیگ جا نمیگیره Wink

بیخیال حرف های بالا چیزی رو نه میشه درست کرد و نه تغییری داد

*** من مشتاقانه منتظر هستم تا از تجربیاتی که طی نوشتن موتور شخصی خودت بدست آوردی رو بخونم Laughing

موفق باشید

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
knight-rak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

4 شنبه 3 مهر 1392 - 12:08
پاسخ بصورت نقل قول
پست تکرار حذف شود لطفن

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

4 شنبه 3 مهر 1392 - 13:36
پاسخ بصورت نقل قول
knight-rak, من هم زود تر دوست دارم فرصتش برسه! Surprised

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

4 شنبه 3 مهر 1392 - 20:20
پاسخ بصورت نقل قول
دوستان من شروع کننده یودم فکر کنم اشتباه برداشت شد من نگفتم که بده یا نده اما میگم 5 میلیون تومان جایزه توهین میمونه اگر می خوان صنعت رشد بکنه بیان همون پول رو تو آموزش بزارن و ...

شما تصور کنید به بهترین بازیر نقش اول مرد فیلم فجر جایزه بده باید بنیاد شخصیت این صنعت حفظ بکنه

کلا حرکت چیپی انجام داد

نويسنده
پيغام
knight-rak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

4 شنبه 3 مهر 1392 - 21:05
پاسخ بصورت نقل قول
MahanGM, ایشالا بزودی فرصتش پیش میاد

vahidpoor, به نظر من این که بخوان بگن به بهترین بازی مثلن همون 5 تومن رو میدن اصلن ایده خوبی نیست چون بهترین اینجا نسبی هستش ممکنه بهترین بین اون دسته بازی هایی باشه که شرکت کردن ولی عین حال خیلی بازی بیخودی باشه حالا تصور کن باقی شرکت کننده ها چه چیزایی رو به اسم بازی شرکت داده بودن که داغون ترینش شده بهترین و اول که دارن بهش 5 تومن میدن
باید این مبلغ که به عنوان جایزه هستش به اندازه ارزش بازی متغییر باشه به عنوان مثال من و شما توی یکی از مسابقات بصورت جداگانه شرکت میکنیم من یه بازی خیلی ساده و پر باگ و بی معنی و ضایع به تمام معنا درست میکنم که شاید از باقی افراد بغیر از شما بهتر باشه ولی شما یه چیز خیلی عالی نه حالا خود AAA یه چیزی نزدیک به اون با جزئیات و کیفیت عالی رو آماده کرده باشین در این صورت باید میزان جایزه شما بیشتر باشه نه اینکه اگر همه تو سطحی که من بازی ساختم باشند 5 تومن که خیلی زیاده حتی برای روحیه دادن و کمک و رشد و این چیزها هم ارزشی نداره
باید میزان جایزه از روی ارزش و زحمت بازی داده بشه نه اینکه بین این چهار نفر این چون بهتر بود بیا این 5 تومن رو بگیر کارت خوب بود{ این باعث میشه که اگر توی یک دوره بازی ها همه از دم داغون بودن 5 تومن گیر بهترین بین بدترین ها گیرش بیاد | عوضش هم اگر توی یه دوره همه بازی ها عالی بودن بهترینشون بازم همون 5 تومن گیرش بیاد }
درضمن کسی که شرکت میکنه از همون اول وقتی قبول کرد توی مسابقه جشنواره و یا هر چیز دیگه شرکت کنه یعنی پذیرفته که چه چیزی قراره بهش اگر نفر اول بشه بدن پس حرف و یا اعتراضی نمی مونه

این رو هم بگم من منظور خاصی به شخص و یا بازی خاصی نداشتم مثال زدم و اصلن خبر ندارم چه کسایی توی این مسابقات و یا هر چیز دیگه ای که هستش شرکت کردند و بازیشون چی بود و چجوری بود و نتیجه چی شد

ولی یه سوال از اول که این تاپیک رو زدین فکر من رو مشغول کرده مگه شما چه بازی رو ارایه داده بودین که حالا اینقدر شاکی هستین که این مبلغ کم هستش بگید ما هم ببینیم بازیتون چی بود شاید واقعن این مبلغ کم بوده باشه برای بازیی که شما بهش اشاره دارین و یا شاید هم همون حرف اشکان بشه بازی مد نظر ببخشیدا ولی مفد ارزش نداشته باشه حالا چه برسه 5 تومن !!!!!
دلیل نمیشه که هر کسی شرکت کرد و هر چیزی ساخت که بهش خدا تومن پول بدن که !!!!!( مثل بازی سازی که الآن شده مثل خوانندگی هر کسی از راه میرسه میگه من بازی سازم با فلان انجین کار میکنم تنها کارش سر هم کردن چندتا چیز آماده هستش ..... و این گونه است چیزی که بدان در این مملکت گویند صنعت بازی سازی و بدین افراد گویند بازی ساز ؟! Shocked )

موفق باشید ././

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

4 شنبه 3 مهر 1392 - 23:21
پاسخ بصورت نقل قول
سلام دوباره

عزیزم من خیلی وقته از بازی سازی اومدم بیرون و کار نمیکنم اما موسسه ای که دارم بودجه در حدود 400 میلیون برای سال 93 رو برای تفریحات دیجیتال تخصیص داده
که حالا انشااا هستیم ببینیم چی میشه

من کلا میگم برای این صنعت پرداخت جایزه نقدی اینقدر کم زشته این حقوق یک ماه یک مدیر هم نمیشه

نويسنده
پيغام
MEHRDAD_R
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 2 شنبه 3 مهر 1385
تعداد ارسالها: 199

5 شنبه 4 مهر 1392 - 11:23
پاسخ بصورت نقل قول
vahidpoor نوشته:

من کلا میگم برای این صنعت پرداخت جایزه نقدی اینقدر کم زشته این حقوق یک ماه یک مدیر هم نمیشه

جایزه یه چیز تشریفاتی و نوعی تقدیر و تشویق برای سازنده است.من تعجب میکنم چرا شما هی اینو با حقوق و درامد و این چیزها مقایسه میکنید.
اصل تقدیر نامه ها و جایزه در جشنواره ها , معرفی بهترین ها از لحاظ دید داوران است.همین.

http://www.pershaland.com/
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير MSN

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 3 از 4 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011