Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> تعامل برنامه با دستورات Copy/Cut/Paste

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

تعامل برنامه با دستورات Copy/Cut/Paste
نويسنده
پيغام
Unity 3D
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 11 مرداد 1389
تعداد ارسالها: 29

5 شنبه 5 بهمن 1391 - 15:41
پاسخ بصورت نقل قول
عرض سلام به تمامی مدیران محترم و کاربران محترم سایت

باز هم بنده با سه سوال عجیب و غریب Shocked Confused

زبان برنامه نویسی مدنظر بنده برای این سوالات زبان سی شارپ است.

(1) چه کاری انجام دهم که پس از فشردن هر کدام از کلیدهای ترکیبی Ctrl+C و Ctrl+X و Ctrl+V
برنامه به طور کلی اجرا شود
یا قبلا برنامه را اجرا کنم و صرفا در این زمان برنامه فعال گردد؟

(2) آدرس فایل های کپی یا کات شده در کجا قرار دارد؟ در Clipboard؟

(3) چگونه آدرس مقصد مورد نظر کاربر (همان محلی که کاربر Ctrl+V را زده) پیدا کنم؟

به طور کلی منظور بنده از این سوالات، شبیه سازی برنامه TeraCopy است.
الان یک نفر باید به بنده بگوید: "دیگر چه میخواهی؟ ما که تمام بخش های نرم افزار را برایت نوشتیم!" Wink

لطفا به این بی سواد (که نه در این زمینه بلکه در هیچ زمینه ای اطلاعات ندارد) کمک کنید. Question
تشکر بسیار به جهت پاسخگویی به این سوالات Laughing

روز و روزگار بر تمامی مدیران و کاربران سایت خوش
JHS
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 19 شهريور 1388
تعداد ارسالها: 523
محل سكونت: داخل کد

5 شنبه 5 بهمن 1391 - 17:58
پاسخ بصورت نقل قول
کار شما هک هست. من توصیه می کنم دست به همچین کارایی نبرین. چون به نظر من اخر عاقبت خوبی نداره.
ولی با این حال صرف جواب دادن سوالت باید بگم بری سراغ api های ویندوز. برو سراغ مقدمات win32 خیلی کمکت میکنه. البته قابل الذکره که این کاری که میخوای بکنی توی c++ و علی الخصوص اسمبلی خیلی بهتر نتیجه میده بهت. چون راحت تره!
با این حال توی msdn یک سرچ بزن به نتیجه میرسی

نويسنده
پيغام
Unity 3D
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 11 مرداد 1389
تعداد ارسالها: 29

5 شنبه 5 بهمن 1391 - 19:14
پاسخ بصورت نقل قول
عرض سلام به تمامی مدیران محترم و کاربران محترم سایت
و یک سلام و تشکر مخصوص برای استاد بزرگوار m_basij گرامی

هک !!!نه!!! بنده تنها می خواهم کاری شبیه نرم افزار TeraCopy انجام بدهم.
جهت آشنایی دوستان با TeraCopy: کار این نرم افزار سرعت بخشیدن به جابجایی فایل هاست. این نرم افزار جایگزین روش ویندوز می شود.

یعنی کار این نرم افزار هم هک، دور زدن قانون و ایجاد خطر برای شرکت است؟

باور بفرمایید ادعایی ندارم، ولی
روشی جهت جابجایی فایل ها کشف کردم که از نرم افزارهای دیگر و حتی از روش ویندوز 8 (که به گفته شرکت مایکروسافت، سریع ترین روش جابجایی در تمام نسخ ویندوزهاست) سریع تر است.

در این نسخه از نرم افزار، باید فایل ها را به داخل برنامه درگ و مسیر نهایی را به صورت دستی مشخص کرد.

من فقط می خواهم که نرم اقزارم جایگزین روش ویندوز شود.

جناب m_basij گرامی، می توانید راهنمایی کامل تری بفرمایید، لطفا !!!
باور بفرمایید، لقمه آماده نمی خواهم، فقط راهنمایی بیشتر.

حتما پس از تکمیل این نرم افزار، یک نسخه جهت تست شما گرامیان و رفع عیوب در همین جا قرار خواهم داد.

بنده همچنان منتظر نظرات بقیه مدیران محترم و کاربران محترم سایت هستم.

روز و روزگار بر تمامی مدیران و کاربران سایت خوش
JHS
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 19 شهريور 1388
تعداد ارسالها: 523
محل سكونت: داخل کد

جمعه 6 بهمن 1391 - 19:12
پاسخ بصورت نقل قول
ببینید اگه قرار باشه وقتی این کلید ها زده بشه برنامه ران بشه باید یعنی برنامه بسته اجرا بشه برمیگرده به ریجیستری و ویندوز که من اطلاع چندانی ندارم. ولی به حتم چیزی برای این هست.
روش ساده تر این هست که برنامه در پس زمینه به صورت خودکار ران باشه و وقتی این کلید ها زده میشه صفحه برنامه نمایش داده بشه یا کاری صورت بگیره. خوب برای این کار باید مثل keyloger ها عمل کنین و همیشه به کلیدهای که کلیک میشه گوش بدین تا در موقعی که این کلیدها زده میشه کاری رو انجام بدین. شما یک سری به یک کتاب win32 بزنید. در قسمتی که کار با کیبورد رو توضیح داده. چنین چیزایی رو هم توضیح میده. ببینید توی ویندوز همه چیز رویداده. در حقیقت برنامه رویدادهایی رو به ثبت میرسونه و وقتی اون رویداد انجام میگیره ویندوز برنامه رو از انجام شدن رویداد مطلع میکنه. مثلا شما یک رویداد کلیک شدن روی صفحه تعریف می کنین. حال وقتی کلیکی درون صفحه زده میشه ویندوز به برنامه اطلاع میده که درون صفحه کلیک شده. برای اینکه بهتر متوجه بشی یک سری به msdn بزن و keyloger رو سرچ کن. نتایج بدرد بخوری گیرتون میاد. ولی به نظر من بهتره بیایی تو c++ بنویسی. برنامه های سطح پایین مثل چنین برنامه ای با c# کار سختی میشن. معمولا برنامه هایی مثل چنین چیزایی هرچی سطح زبان پایین تر باشه نوشتنش اسونتره.

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

شنبه 7 بهمن 1391 - 01:13
پاسخ بصورت نقل قول
Unity 3D, اینکاری که شما میخوای انجام بدی چیزه سختی نیست ولی خوب باید یکم در مورد ساختار ویندوز اطلاعات کسب کنید. من یه راه فرعی برای اجراء شدن برنامه توسط زدن کلید ها بلدم که اون بوسیله shortcut های خود ویندوز قابل اجراء. یه shortcut از فایل exe برنامه خودتون درست کنید و بعد به قسمت properties فایل shortcut برید. یه جایی هست که میتونید برای این فایل کلید های shortcut تعریف کنید که اینطوری هر وقت اونها رو بزنید این shortcut اجراء میشه و بعد برنامه شما اجراء میشه.

برای اینکه بفهمید فایل ها قرار کجا برن و کلا مدیریت داشته باشید روی فایل ها یک چیزی هست به اسم FileSystemWatcher که دقیقا نمی دونم فرایند کنترل فایل ها رو از کجا شروع میکنه ولی احتمال زیاد بدرد شما میخوره. میتونید از توی msdn نمونه کد هاش رو ببینید توی اینترنت هم زیاده ازش.

ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011