Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> انتقادات و پیشنهادات -> قدیمها

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2

کمک
نويسنده
پيغام
عماد11
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: جمعه 7 اسفند 1383
تعداد ارسالها: 230
محل سكونت: تهران

1 شنبه 14 آبان 1391 - 02:27
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
منم خیلی دوست دارم کمک کنم! حدود 8 سالی هست که با PD آشنا شدم و واقعا به من کمک کرد. مهمترین کمکش هم ایجاد انگیزه در من بود. الان که دانشجوی کارشناسی ارشد هستم تحقیقاتم را حول محور گرافیک کامپیوتری و رندرینگ بلادرنگ متمرکز خواهم کرد و سعی می‌کنم نتیجه تحقیقاتم را اینجا در اختیار بچه ها قرار بدم. یه مدت پیش هم پایان نامه کارشناسیم را قرار دادم.
دارم یه کتابی را مطالعه می‌کنم که جز کتب پایه گرافیک کامپیوتری است که در سرفصل اکثر دانشگاه‌های معتبر مانند MIT، Stanford ، Cornell و ... قرار داره. اسم کتاب fundamentals of computer graphics است. با این که خیلی گرفتارم تلاشم را می‌کنم که برداشتم از فصلهای و مباحث کتاب یا حتی ترجمه بعضی قسمت ها رو اینجا قرار بدم. این کتاب رو می‌گم.

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

3 شنبه 16 آبان 1391 - 21:37
پاسخ بصورت نقل قول
آقا ما اومدیم. خب pd طی این سالها بطور نامحسوس تغییر کاربری داده. ما اول رفتیم به سمت آموزش گیم میکر، بعدش شدیم بانک مقالات فارسی بازی سازی، و بعدش انجمن ها گسترده شد و متاسفانه این روند خیلی برنامه ریزی شده نبود و همینجوری سیر تکاملی رو طی کرد. ضمنا این علم چند سال پیش (7 سال پیش) خیلی نو و جذاب بود و خیلیا دوست داشتن باهاش آشنا بشن و مقاله و کتاب آنچنانی هم در دسترس نبود که حکم محتوای آلترناتیو رو بازی کنه. ولی امروز دیگه وضعیت سبق برقرار نیست.

من متاسفانه فرصت نمی کنم به ایده هایی که واسه ایت سایت دارم جامه عمل بپوشونم. این سایت باید دوباره تغییر کاربری بده و تمام فعالیت های فعلیش در اولویت های دوم و سوم قرار بگیره. الان کاملا مشخصه که بازار گیم ایران و دولوپرهای نو پایی که توش هستن چی میخوان. باید به اون سمت رفت. ولی انرژی لازم برای رفتن به اون سمت، با دونستن اینکه چه زمانی در ادامه از من و همفکرانم خواهد گرفت، رو متاسفانه در خودم نمی بینم.

اگه شما در این زمینه با من هم عقیده هستین و هنوز انرژی لازم واسه رفتن به سمتی که بطور مبهم بهش اشاره کردم رو دارید، در تماس با من درنگ نکنین. خیلی کارها میشه انجام داد که در صورت فراهم شدن تخصصش، من می تونم بخش مالی و مدیریتیش رو اوکی کنم. به این معنی که دوستایی که تمایل به همکاری داشته باشن، در زمینه تغییر کاربری و توسعه سیستم جدید، کاملا از پشتیبانی مالی و فکری من (حقیقی و حقوقی) بهره مند خواهند شد.

نويسنده
پيغام
Moha-k
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 3 شنبه 3 آذر 1388
تعداد ارسالها: 54
محل سكونت: اصفهان

3 شنبه 16 آبان 1391 - 22:40
پاسخ بصورت نقل قول
من با این حرف موافق نیستم که داریم تو این زمینه پسرفت می کنیم اتفاقا ما پیشرفت کردیم ولی اگر یادتون باشه اون اوایل ما تازه وارد این قضیه شده بودیم با گیم میکر شروع شد خیلی ها عشق 3d game studio بودند یا quest3d ، بحث openGl , DirectX بود و خیلی ها مثل دخترها که براشون مهمه امروز و فردا چه لباسی بپوشند بعضی هم همش می پرسیدند از این استفاده کنم یا از اون و .... که یونیتی اومد و همه یه جا پریدند توش من شخصا از این سایت و futureworld خیلی استفاده می کردم اصلا نمیدونم futureworld چرا غیبش زد (فکر کنم مال آقا شهروز بود) و حتی داشتم توی دلفی اینجین پایه Truevision و GlScene رو توسعه میدادم ولی مشکل ما اینه که انگیزه تجاری ما و کم حوصله بودنمون باعث شد که اکثرا بریم دنبال کارهایی که زود نتیجه میده و اکثرا سر پروژه هستند یک سری هم فقط میاند سوال و جوابشون رو می پرسند و میرند. این سایت همیشه روی پای خودش بوده و با زحمات علی آقا و بقیه دوستان چرخیده به نظر من این سایت احتیاج به حمایت داره ما هیچ سایت آموزشی دولتی یا تحت حمایت نداریم که افرادش اکثر وقتشون رو بذارند روی تولید محتوا .............. عذر میخوام
ضمناً یوزر قبلی من وقتی سرور سایت عوض شد پاک شد من هرچی رمزش رو میزدم نمیومد. Crying or Very sad

نويسنده
پيغام
شهروز
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: جمعه 16 مرداد 1383
تعداد ارسالها: 3279
محل سكونت: Germany

3 شنبه 16 آبان 1391 - 23:19
پاسخ بصورت نقل قول
Moha-k, بله حرف شما هم درسته. صحبت های علی آقا هم صحیحه.
سایت دنیای آینده به دلیل گران شدن قیمت هاست در اون برهه زمانی تعطیل شد. ولی خوشبختانه با اسم جدیدی از چند روز پیش کار خودش رو آغاز کرده (لینکش در امضای بنده موجوده).

استدیوی نرم افزاری بلوبالک
www.Bluebulk.info

اين نامه توسط شهروز در 5 شنبه 18 آبان 1391 - 00:38 ويرايش شده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

4 شنبه 17 آبان 1391 - 12:48
پاسخ بصورت نقل قول
Ali, من که چند بار گفتم پایه ام Rolling Eyes

واقعا الآن این صنعت اصلا توی ایران جا نیافتاده. آدم هم که سننش بیشتر میشه شرایطش تغییر میکنه و باید به فکر کسب سرمایه باشه. من این رو چندبار گفتم که چون حمایت مالی نمیشه از developer ها برا همین ما شاهد این هستیم که یکسری به اینکار ادامه نمیدن یا یکسری هم که ادامه میدن فقط آشغال میسازن.

الآن انصافا کاری که سود نداشته باشه دیگه انجام دادنش ضرره. من خودم تا چند سال پیش دوست داشتم که یکاری کنم بدون سود تا بشه متریال های سایت رو بیشتر کرد ولی خوب الآن دیگه اصلا همچین علاقه ای ندارم. من ایده های خوب دارم، مثلا بشه یه بخش آموزش های ویدئویی راه انداخت که بشه یه چیزی مثل کارهای 3dbuzz جمع کرد. اونوقت میشه برای یک عنوان آموزشی اولین ویدئو ها رو توی لیست مجانی بذاریم ولی بقیه اش رو از کاربر بخوایم که یه حساب بخره و اونوقت بتونه استفاده کنه. خیلی کارهای دیگه میشه کرد.

کلا میشه سایت رو تغییر داد و تکنولوژی های جدید رو توش آموزش داد ولی خوب اینها به قول آقا علی انرژی میخواد.

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

5 شنبه 18 آبان 1391 - 00:37
پاسخ بصورت نقل قول
دوستان علت اصلی ماهیت صنعت گیم در ایرانه آقا سودش کمه و ریسکش بالاست در نتیجه یک فرد بزرگسال و احتمالا متاهل ادامه نمیده و همه در زمانی که باید تازه پخته شده باشن از این عرصه میرن آقا کلا ماجرا سر همینه اگر قبلا خوب بود چون همه فکر میکردن کار راحتیه و پول سازه اما حالا فهمیدن ماجرا چیز دیگه است

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011