Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> ساخت کنسول سخت افزاری بازی -> سوال و جواب :: الکترونیک

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

4 شنبه 27 مهر 1390 - 00:12
پاسخ بصورت نقل قول
دوست خوبم آقا اشکان گل اون آی سی فیلیپس تقریبا همه کارای لازم رو میکنه و یک سری از کارهای خوب سطح پایین رو انجام میده

پردازنده ها اصولا از دوبخش منطق و کنترل تشکیل شدن که بخش کنترل توسط نرم افزار سیستمی هدایت میشه

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 27 آبان 1389
تعداد ارسالها: 951
محل سكونت: NoWhere Land

4 شنبه 27 مهر 1390 - 00:34
پاسخ بصورت نقل قول
vahidpoor, دوست خوبم جناب آقای وحید پور,
عزیز دلم اگه فکر می کنی, همه ی کارارو یه IC انجام میده, سخت در اشتباهی, همچین دستگاهی که ایشون می خواد بسازه, حداقل بالا 100 تا قطعه داره! ( تاکید می کنم: حداقل ). اگه از هماهنگی اتصال و انتخاب قطعات بگذریم, ( که خودش یه مهندس با تجربه الکترونیک می خواد! ) به یه نرم افزار فوق العاده پیچیده هم احتیاج داره!

در ضمن:

1. CPU از سه قسمت تشکیل شده نه دو قسمت:

1. Arithmatic Logic Unit

2. واحد کنترل یا Control Unit

3. و در نهایت Register

وظایف واحد کنترل:

این واحد بر سایر واحد ها نظارت کرده و آنان را هماهنگ می سازد. کنترل جریان ورودی از واحد ورودی به حافظه, از حافظه به ALU و برعکس و از حافظه به واحد خروجی بر عهده این قسمت است.

در واقع بیشتر ALU با نرم افزار در ارتباطه!

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 19 شهريور 1388
تعداد ارسالها: 523
محل سكونت: داخل کد

4 شنبه 27 مهر 1390 - 10:40
پاسخ بصورت نقل قول
اقا وحید ممنون. دوستان اقا کاری ندارم چی میشه و چجوری میشه می خوام بسازم ، میسازم بیشتر از 200 تومان که هزینه ور نمی داره ، حالا اینقدر بشه ، هر چیزی هم که نیازی خونده بشه می خونم ، می خوام اینکارو انجام بدم. پس مهم انجام شدنشه باسم سختی و هزینه بالا و غیره رو بیخیال.
اقا فکر نکنم پردازش بالایی باشه کار سوکت و چیز خیلی زیادی بخواد کار گرافیکی که نیست.
من یک نظری دارم نظاتتون رو بگید.
اگه این قطعه رو به سه بخش تبدیل کنم یعنی یک قطعه برای دریافت لینک و یوزر و پسور از طریق کامپیوتر ، یک بخش برای دریافت اطلاعات و بخش سوم برای ذخیره.
خوب فرض کنیم یک میکرو کنترلر برای دریافت یوزر و پسور و لینک نیاز باشه برای قسمت اول یکی هم برای دریافت اطلاعات و یکی هم برای ذخیره نیاز باشه که عملا زیادی هم هست باشه. خوب روی میکرو کنترلر دریافت اطلاعات درایور مودم رو شبیه سازی کنم خوب قاعدتا دیگه مشکل چیه، به جز یک نرم افزاری که باید در کنارش شبیه سازی بشه تا عمل دانلود را انجام بده؟!شاید یک رم هم نیاز بشه که از اونجایی که میکرو کنترلر ها رم هم دارن نیازی نیست.
اول نظرتون چیه دوم اینکه چی بخونم باسه اینکار.

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

5 شنبه 5 آبان 1390 - 17:25
پاسخ بصورت نقل قول
من راستش با پروگرم کردن آی سیم مشکل دارم .
یه پروگرمر USB از Iran-Micro.com گرفتم . منتها همه اش اروری رو میده که طبق دستورالعمل پروگرمر یعنی باید ویندوزم بدون هیچ دستکاری یا آپدیتی باشه و باید ویندوزم رو عوض کنم .
از دیشب تا حالا روی سه تا سون و شش تا ایکس پی تست کردم بهم جواب نداده !
الانم یک ایکس پی از اینترنت گرفتم تا شاید مشکلم رو حل کرد . به نظرتون مشکلم رو چه طوری می تونم حل کنم ؟
یه سوالم راجع به پایه های رگولاتور داشتم پایه اول تا سوم چه طوری تقسیم بندی میشه ؟ اگه اشتباه توی مدار ببندیم مشکلی پیش نمیاد ؟

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
شهروز
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: جمعه 16 مرداد 1383
تعداد ارسالها: 3279
محل سكونت: Germany

5 شنبه 5 آبان 1390 - 17:39
پاسخ بصورت نقل قول
ashkan_203 نوشته:
من راستش با پروگرم کردن آی سیم مشکل دارم .
یه پروگرمر USB از Iran-Micro.com گرفتم . منتها همه اش اروری رو میده که طبق دستورالعمل پروگرمر یعنی باید ویندوزم بدون هیچ دستکاری یا آپدیتی باشه و باید ویندوزم رو عوض کنم .
از دیشب تا حالا روی سه تا سون و شش تا ایکس پی تست کردم بهم جواب نداده !
الانم یک ایکس پی از اینترنت گرفتم تا شاید مشکلم رو حل کرد . به نظرتون مشکلم رو چه طوری می تونم حل کنم ؟
یه سوالم راجع به پایه های رگولاتور داشتم پایه اول تا سوم چه طوری تقسیم بندی میشه ؟ اگه اشتباه توی مدار ببندیم مشکلی پیش نمیاد ؟

چی بگم اشکان خان. حتماً با خودش آموزش داره دیگه ؟ نرم افزار هم باهاش هست ؟
چه اروری میده ؟ تصویرش رو بذارید لطفاً.

در مورد رگولاتور، اگر رگولاتور رو طوری بگیرید دستتون که صفحه ی فلزیش (پشتش) عقب قرار بگیره و شما نصفِ فلز و نصف قسمت مشکی رو ببینید،پایه سمت چپ، ورودی برق مثبت هست، وسط میشه ورودی و خروجی برق منفی و پایه راست میشه خروجی برق مثبت.
اگر هم برعکس ببندید ممکنه آی سی و نمایشگر و باقی تشکیلاتتون بسوزه و به دیار باقی بشتابه.

استدیوی نرم افزاری بلوبالک
www.Bluebulk.info

اين نامه توسط شهروز در 5 شنبه 5 آبان 1390 - 17:44 ويرايش شده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

5 شنبه 5 آبان 1390 - 17:43
پاسخ بصورت نقل قول
ashkan_203, سلام, خب چه اروری میده؟ چه ربطی به آپدیت ویندوز داره؟ شاید خرابه!

رگلاتور 7805 رو وقتی از جلو بهش نگاه می کنی, یعنی همون سمتی که مدلش رو نوشته, پایه چپ ورودی 5 تا 18 ولته, پایه وسط برق بدنه یا منفیه, و پایه راست هم خروجیه که مقدارش 4.5 تا 5.5 ولت در نوسانه! برای رفع این نوسان هم باید از همون خازنای 470uF استفاده کنی.
اگه هم آشتباه بزنی, برق 12 ولت رو مستقیم میفرستی تو آی سی بعدش هم .... کلاً اکثر قطعات الکترونیکی به برق مثبت یا منفی خیلی حساسن.

راستی گفتی مولتی متر هم خریدی دیگه؟
اگه خواستی آداپتور وصل کنی, باید مطمئن بشی که کدوم سیم آداپتور منفیه و کدوم مثبت!
برای این کار به مولتی متر احتیاج داری. سیم سیاه رو به سوراخ Com وصل کن, سیم قرمز رو هم به سوراخ V مولتی متر وصل کن. مولتی متر رو هم به حالت V ببر و سیم ها رو به سیمای آداپتورت وصل کن:

اگه عدد به نمایش درومده, مثبت بود, سیمی از آداپتور که به سیم قرمز مولتی متر وصل کردی مثبته و اون یکی منفی. اگر هم عدد منفی بود, سیم مشکی مثبته و سیم قرمز منفی. عدد به نمایش درومده هم مقدار ولتاژه. Cool

ویرایش:

شهروز, شرمنده, با هم پست دادیم!

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

5 شنبه 5 آبان 1390 - 17:58
پاسخ بصورت نقل قول
خودش نوشته که ویندوز قابل استفاده باید دستکاری نشده باشه و آپدیت باشه . پیشنهادش هم MRT SP2 XP است . اروری که میده روی برگه اش نوشته ویندوزت قابلیت شناسایی نداره و باید عوضش کنی .
نرم افزاری که باهاشه با سون مشکل داره و وقتی بازش می کنم دیگه بسته نمیشه ولی با ایکس پی هم جواب درست و حسابی ای بهم نداده .
امشبم با ویندوزی دیگه امتحان می کنم شاید جواب داد .
راستی این دو تا چراغ میکروکنترلر جیه ؟ یکی سبزه که برای روشن شدنه و یکی هم قرمزه که نوشته روش Busy . وقتی میکروکنترلر رو می ذارم روی هدر چراغ سبزه کمرنگ میشه . چراغ قرمزه هم اصلا روشن نمیشه .

برای رگولاتور هم دیشب نشستم برای اولین بار یه مدار لحیم کاری کردم که خوشبختانه مثل راهنمایی های شما توی مدار گذاشتم و اشتباه نشده فقط یه برد آماده رگوله شده خریدم به جز این خازن ها یه سری دیود و ال ای دی هم توی بردش جا داده بود .

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
شهروز
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: جمعه 16 مرداد 1383
تعداد ارسالها: 3279
محل سكونت: Germany

5 شنبه 5 آبان 1390 - 18:04
پاسخ بصورت نقل قول
ashkan_203 نوشته:
خودش نوشته که ویندوز قابل استفاده باید دستکاری نشده باشه و آپدیت باشه . پیشنهادش هم MRT SP2 XP است . اروری که میده روی برگه اش نوشته ویندوزت قابلیت شناسایی نداره و باید عوضش کنی .
نرم افزاری که باهاشه با سون مشکل داره و وقتی بازش می کنم دیگه بسته نمیشه ولی با ایکس پی هم جواب درست و حسابی ای بهم نداده .
امشبم با ویندوزی دیگه امتحان می کنم شاید جواب داد .
راستی این دو تا چراغ میکروکنترلر جیه ؟ یکی سبزه که برای روشن شدنه و یکی هم قرمزه که نوشته روش Busy . وقتی میکروکنترلر رو می ذارم روی هدر چراغ سبزه کمرنگ میشه . چراغ قرمزه هم اصلا روشن نمیشه .

برای رگولاتور هم دیشب نشستم برای اولین بار یه مدار لحیم کاری کردم که خوشبختانه مثل راهنمایی های شما توی مدار گذاشتم و اشتباه نشده فقط یه برد آماده رگوله شده خریدم به جز این خازن ها یه سری دیود و ال ای دی هم توی بردش جا داده بود .

آخه چه ربطی به آپدیت بودن ویندوز داره Shocked
وقتی به کامپیوتر وصلش می کنی اون پایین پیغام میده که دستگاه رو شناخته ؟

چراغ ها، سبزه یعنی دستگاه آماده به کاره.
قرمزه اگه چشمک بزنه یعنی آی سی داره پروگرام میشه.

استدیوی نرم افزاری بلوبالک
www.Bluebulk.info
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

5 شنبه 5 آبان 1390 - 18:08
پاسخ بصورت نقل قول
ashkan_203, احتمالاً نرم افزار پروگرامرت اشکال داره! ببین مستقیم میتونی از تو بسکام یا کدویژن پروگرام کنی؟ دلیل کمرنگ شدن چراغ سبز اینه که خود میکرو آمپر می کشه و برق کمتری به LED میرسه! اون چراغ قرمزه هم مثل چراغ HDD میمونه! ( موقع پرگرام کردن روشن خاموش میشه! )

اون دیود ها هم اجباری نیست ولی بهتره باشه.

ویرایش:

شهروز, وای, دوباره با هم پست دادیم! Confused

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
newbazisaz
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 1 شنبه 4 تير 1391
تعداد ارسالها: 11

3 شنبه 13 تير 1391 - 11:24
پاسخ بصورت نقل قول
ببینم!
درایور پروگرامرتو نصب کردی؟!
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011