Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> صوت و موسیقی -> بهترين نرم افزار

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

بهترين نرم افزار
نويسنده
پيغام
مسعود 16 a
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 29 شهريور 1385
تعداد ارسالها: 1265

4 شنبه 26 ارديبهشت 1386 - 13:36
پاسخ بصورت نقل قول
نظر سنجي:
بهترين نرم افزار ساخت موزيك؟؟
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
adib_f
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 2 شنبه 16 آبان 1384
تعداد ارسالها: 895
محل سكونت: در بازي توپ قدرتي!

4 شنبه 26 ارديبهشت 1386 - 15:14
پاسخ بصورت نقل قول
منظور از ساختن اهنگ نواختن يه سازه؟
اگه اره كه خب معلومه :
Aldo Pinito 3
موفق باشيد

Movies
Songs
and cracks
all in:
www.soft2dl.com
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo نام كاربري در پيغامگير MSN

نويسنده
پيغام
مجید توکلی
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 17 اسفند 1385
تعداد ارسالها: 528
محل سكونت: تهران-شهر زيبا-تعاون

4 شنبه 26 ارديبهشت 1386 - 16:18
پاسخ بصورت نقل قول
به نظر من بهترين نرم افزار هاي ساخت موزيك نرم افزار هاي ejay هست.
حرف اول رو میزنه.
حرفه ای
آسون
با کیفیت

نويسنده
پيغام
مسعود 16 a
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 29 شهريور 1385
تعداد ارسالها: 1265

4 شنبه 26 ارديبهشت 1386 - 18:17
پاسخ بصورت نقل قول
به نظر من ejay & fl studio
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

شنبه 3 شهريور 1386 - 23:35
پاسخ بصورت نقل قول
لينك دانلود رو بديد

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
soroosh
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: شنبه 6 تير 1388
تعداد ارسالها: 10
محل سكونت: tehran

شنبه 6 تير 1388 - 15:06
پاسخ بصورت نقل قول
نه مسعود EJAY یکم کمبود داره اما واسه کارای دم دستی خوبه
بهترین نرم افزارارو نمیشه کلی گفت
واسه هر سازی یه چیزه خاص هست اگه میخواین ، بگین من معرفی کنم
واسه گیتار ، واسه پیانو ، واسه تکنیک تنفس خوانندگی
من همرو دیدم فوق العاده هستن
اگه خواستید بگین توضیح کامل بدم Razz

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
mr2face
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: جمعه 28 اسفند 1388
تعداد ارسالها: 146
محل سكونت: كرج

جمعه 28 اسفند 1388 - 14:07
پاسخ بصورت نقل قول
sonar 8
آهنگسازی روی انیمیشن برای گیم و تنظیم آهنگ و صدا گذاری و ضبط زنده
نرم افزارهای vst در خود ذخیره می کند
نت نویسی هستش

tel : 0912 3383875
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
sheyda888
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 4 شنبه 4 فروردين 1389
تعداد ارسالها: 2

5 شنبه 5 فروردين 1389 - 11:30
پاسخ بصورت نقل قول
flStudio , Sonar نرم افزار های خیلی خوبی هستن اما برای افکت گذاری CubaseSX خیلی بهتره و بعد از اونWaveLab ،همینطور برای( Mac : logicPro )فوق العاده هست.برای نت نویسی ساده من Encore رو بتون پیشنهاد میکنم که واسه سولو ها خوبه و برای ارکستر هم Sibelius.
موفق باشید.

نويسنده
پيغام
masoudmuzic
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: جمعه 4 فروردين 1391
تعداد ارسالها: 4

جمعه 4 فروردين 1391 - 19:10
پاسخ بصورت نقل قول
دوست عزیز اصل موضوع اینه که چنین نظرسنجی ای در مورد نرم افزارهای موسیقی از ریشه مشکل داره !
مثل مقایسه ی موتورهای بازی سازی میمونه و هیچگاه به نتیجه ی درستی نمی رسه و اگر طرفداران هر نرم افزار متعصب باشن ، در نهایت چنین بحث هایی به جنجال هم کشیده میشه.
نرم افزارهای مختلفی وجود داره ، هرکدوم نقاط ضعف و قوتی دارن و نمیشه با نظر قطعی بگی کدوم یکی از این نرم افزارها بهترن ! چون هرکدومشون محصول کار یکسری متخصص حرفه ای هستن ! هرکس با نرم افزار خودش راحته و مهم اینه که بتونه بهترین کار رو با اون نرم افزار بسازه.
صدها نرم افزار کوچک و بزرگ برای موسیقی وجود داره که یکسریهاشون که قبلاً هم اسمشون رو گفتم از همه مهمتر هستن و بیشتر دیده شدن و خدمات و ابزار بهتر و حرفه ای تری به کاربر میدن (نیوئندو ، کیوبیس ، سونار ، پروتولز ، لاجیک ، ریزن ، استودیو وان ، اف ال استودیو ، پروتولز و....) البته لایجک برای سیستم عامل مک و محصولات اپل هست و پروتولز هم با کارت های صدای خودش کار می کنه و بقیه روی یه پی سی معمولی قابل نصب و اجرا هستند ؛ بنده پیشنهاد می کنم که این نرم افزارها رو نصب کنید و با هر کدوم که تونستین ارتباط برقرار کنید همون رو یاد بگیرید و ادامه بدید و البته هیچ ایرادی نداره که دو یا چند نرم افزار رو در کنار هم یاد بگیرید و به صورت اشتراکی ازشون استفاده کنید.
نکته ی دیگه اینکه این نرم افزارها صرفاً ابزار اصلی کار موسیقی رو در اختیار کاربران قرار میدن و بانک های صوتی ، سمپل ها و پلاگین های مکمل حرف اصلی رو در ساخت موسیقی میزنن ، مثل نرم افزار افتر افکت که پلاگین های مختلفی برای ادیت ویدئو داره !
به این پلاگین های اضافی وی اس تی اینسترامنت (VSTi) گفته میشه که نصب میشن و تحت نرم افزار و هاست اصلی اجرا میشن ، بعنوان مثال نرم افزار اصلی شما کیوبیس هست و شما وی اس تی شبیه ساز صداها ، افکت ها و سازهای الکترونیک رو نصب می کنید ، یکی از این شبیه ساز ها نکسوز هست که یک وی اس تی هستش و به تنهایی اجرا نمیشه بلکه در پایان نصب یک فایل دی ال ال هست که باید تحت یکی از نرم افزارهای وی اس تی ساپورت باز بشه !
در نهایت شما نکسوز رو در کیوبیس باز می کنید و از صداهاش استفاده می کنید.
حالا ممکنه شخص دیگه ای نکسوز رو در اف ال اجرا کنه ! خب هردو شخص دارن از نکسوز استفاده می کنن ، فقط ابزارشون فرق می کنه ! یکی اف ال و دیگری کیوبیس و ممکنه هر کس از نرم افزار وی اس تی ساپورت دیگری استفاده کنه !
تقریباً تمام نرم افزارهای مهم و قدرتمند موسیقی وی اس تی ساپورت هستند !
فقط نرم افزار ریزن با وجود قدرتمند بودنش وی اس تی ساپورت نیست و پلاگین های اضافیش رفیل نام داره که مخصوص خوده ریزن هست و بس !
رفیل ها فقط برای ریزن هستند و تنها در ریزن قابل اجرا هستند - وی اس تی ها گسترده تر از رفیل ها هستند - البته رفیل های مختلفی طراحی و تولید شده و برای سازها و صداهای زیادی رفیل وجود داره ولی در مقایسه با گستردگی وی اس تی ها ، رفیل ها عقب تر هستند.
بعنوان مثال خود بنده حدود 4 ترا بایت وی اس تی دارم که تماماً آپدیت هستند و از بین 6ترا بایت وی اس تی گلچین شدن !
همچنین نرم افزار پروتولز ، وی اس تی ساپورت نمی کنه و فقط فایل های dxi رو اجرا می کنه ، در حالی که بقیه ی نرم افزارها فایل های دی ال ال رو اجرا می کنن که اخیراً هر اینسترامنتی مثل همون نکسوز رو نصب کنی یک فایل dxi هم به کاربر میده که مخصوص استفاده در پروتولز هستند.

نکته ی مهم در کیفیت آثار صوتی بحث میکس و مسترینگ هست که خودش یک دنیای تخصصی هست - البته با نرم افزار کیوبیس یا پروتولز ویا... هم میشه قطعه ای رو ساخت و هم میشه اون قطعه رو میکس و مستر کرد ! اما هر آهنگسازی لزوماً نباید میکس و مستر بلد باشه ، بلکه آهنگساز تنها میتونه کارش رو بسازه و میکس و مستر کار رو به شخصی که به صورت تخصی میکس و مستر کار می کنه بسپره !
متاسفانه در ایران آهنگسازان حرفه ای هم به این مسائل توجه نمی کنند و تمام تنظیم کننده ها خودشون کار رو میکس و مستر می کنن که البته اینکار بد هم نیست اما آهنگسازی و تنظیم یک بحث کاملاً متفاوت از میکسینگ و مسترینگ هستش.

جالبه که در خارج از ایران هرکس کار تخصصی خودش رو داره ، مثلاً معمولاً کسانی که آهنگسازی می کنند و ملودی می نویسند دیگه در زمینه ی تنظیم موسیقی و سازبندی فعالیت نمی کنند و کسانی که تنظیم می کنن دیگه در زمینه ی میکسینگ و مسترینگ (مهندسی صوت) فعالیت نمی کنن و هرکس کار خاص خودش رو انجام میده و دنهایت اونها قطعاتی میسازن که در جهان مشهور میشه و جالبتر اینه که میکس و مستر رو هم یک نفر انجام نمیده ، بلکه میکسینگ توسط میکسمن و مسترینگ توسط استودیوهای اودیو مستر انجام میشه !!!!

در نهایت بحصی که خیلی مهمه اینه که مجموعه های اجی به هیچ عنوان حتی در لیست نرم افزارهای ساخت موسیقی قرار نمی گیرند ، چه برسه به اینکه بشه مجموعه های اجی رو با دیگر نرم افزارها مقایسه کرد !!!!
اجی تنها برای سرگرمی خلق شده و هیچوقت نباید دید حرفه ای به اون داشت - این نرم افزارها امکان ساخت ملودی و صداهای دلخواه شما رو ندارن و تنها یکسری سمپل آماده هستند ، وی اس تی ساپورت نیستند و امکانات میکس و مسترینگ هم ندارن و در کل اصلاً موزیک پروداکشن به حساب نمیان.

موفق باشید.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011