Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> « بـسـیـج | تـبـیـان »

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3

برای حمایت و انتشار بازی کدام بهتر است ؟
سازمان بسیج
0%
 0%  [ 0 ]
موسسه تبیان
14%
 14%  [ 2 ]
هیچ کدام (غیره . . .)
85%
 85%  [ 12 ]
مجموع آراء : 14

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

2 شنبه 29 آذر 1389 - 13:11
پاسخ بصورت نقل قول
اتفاقا من چند وقت پيش دنبال اين بودم كه با هلال احمر يه كاري انجام بدم !!
البته پيشنهاد از طرف من بود .
خلاصه اينكه من وقتي از طريق يكي از دوستام باهاشون ارتباط برقرار كردم و داستاني كه توي ذهنم بود و مربوط ميشد به امدادگري رو بهشون گفتم يارو ذوق مرگ شده بود و مي گفت حاضريم تا چهل پنجاه ميليون بودجه بهتون بديم !!!!
ولي كار كردن با همچين سازمان هايي صبر ايوب مي خواد چون هنوز طرحم كامل نشده بود شخصيت اصلي رو فرستادن غ ز ه و ل ب نان و ا س راييل !!!!!!
فقط خدا مي دونه وظايف سازمان هاي توي ايران چيه و كجا بايد به فكر گيم باشه كجا سياست كجا امدادگري و ... !!!!!!
آخرشم چون اين كارها و دست بردن توي داستانمو از اصول حرفه اي دور مي بينم دستشون رو توي حنا گذاشتم و هنوز رفتم كه بهشون دمو بدم بلكم اينا يه كمي اعتمادشون از بازيسازهاي فله اي سلب بشه نيان بي هيچ اصول و گيري بودجه مملكت رو پخش كنن و لااقل اگه مي خوان بازي غ زه بسازن يه با كيفيت در حد COD بسازن !!!!!!!

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
knight-rak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 21 خرداد 1388
تعداد ارسالها: 406
محل سكونت: BOOTSTRAP LOADER

3 شنبه 30 آذر 1389 - 00:13
پاسخ بصورت نقل قول
Ali نوشته:
دوستان یکم رعایت کنین ما رو به باد فیلتر ندین Wink

مشكلي نيست آقا علي ايشالا اتفاقي نميوفته ولي اگر بهش دقت بشه اگه ما اين حرفا رو نزنيم به نتيجه اي هم نميرسيم ( جالبش اينه كه هر چند وقت يه بار ميايم و اين بحث ها رو دوباره راه ميندازيم ) Wink

اشكان جان شما هم حرف خوبي زديد و قبول دارم راستش يه چيزي شبيه همين اتفاق داشت واسه خود منم ژيش ميومد ولي يكمي شبيه داداش مهدي عزيز كه بعدش مثل شما يكم فكر كردم ديدم نه اين جوري نميشه من اگر قرار باشه اين جور با دوستام در گير يه ژروژه بشيم نه صفايي داره نه Wink در كل الآن هم خوش حالم كه نشد هرچند اگر ميشد شايد خيلي راه ها برام الآن هموار بود ولي بازم خوش حالم كه نشد الآنم بيشتر از 5 ماه هست كه هيچ برنامه نويسي بازي نكردم و اصلا هم فعلا قصد ندارم برگردم و بازي سازي رو شروع كنم دوباره با اين حال يه سري طرح هايي به ذهنم رسيده محشر ولي كي حال داره بره اين همه راه رو ........ Confused

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3 شنبه 30 آذر 1389 - 10:30
پاسخ بصورت نقل قول
ما يه جورايي مي خواهيم با ميان بر برسيم به غربي ها غافل از اينكه ممكنه به بن بست برسيم و از اونها عقب تر هم بي افتيم !!!!!!
هنوز تشكيلات ساخت بازي توي ايران نهادينه نشده و اگه توهين نشه هنوز ما چهار تا گيمر درست و حسابي نداريم ! رشته ساخت بازي توي دانشگاه نداريم ! چهار تا بازي مستقل و حتي ميني گيم درست و حسابي نداريم ! شركت هامون هنوز تجربه كافي ندارن!‌دو تا موتور درست و حسابي ساخت داخل نداريم و حتي بيشتر كساني كه توي ايران بازي مي سازند هنوز دقيقا نمي دونن يه موتور بازي سازي چيه !!!!‌ و خيلي چيزهاي ديگه از جمله مهمترينشون يعني برنامه نداريم اون وقت مي خوايم با بودجه هاي كلان از جيب مردم و به اسم تشكيلاتي خاص بازيهاي قابل رقابت با آمريكايي ها بسازيم !!!!!!!!!‌
به خدا صد ميليارد بودجه هيچ وقت به زور جاي تجربه گروه سازنده بازي رو نمي گيره !!!!!!!

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 27 آبان 1389
تعداد ارسالها: 952
محل سكونت: NoWhere Land

4 شنبه 1 دي 1389 - 00:55
پاسخ بصورت نقل قول
خب وقتی هنوز 90 درصد مردم بازی های کامپیوتری رو به چشم اسباب بازی نگاه می کنند دیگه چه انتظاری میره که رشته دانشگاهی هم بهش اختصاص بدن.
بازی های دولتی هم که همش جنبه ی سیاسی داره. دیگه آخه کی پولو و وقتشو میزاره که بره اسراییلو نابود کنه.
این که ما با بازی های آمریکایی هم رقابت کنیم فکر نکنم تا 100 سال دیگه عملی باشه! بازی سازی یه تکنولوژیه! مگه فیلمهای ما میتونه با هالیوود رقابت کنه! تازه اگر هم بسازیم به خاطر نبود کپی رایت توانایی فروششو نداریم و بازی ساز بدون همایت دولتی ورشکست میشه. Confused

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Xhizors
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 19 ارديبهشت 1389
تعداد ارسالها: 251
محل سكونت: 127.0.0.1

4 شنبه 1 دي 1389 - 23:22
پاسخ بصورت نقل قول
AshkaN_666i نوشته:

این که ما با بازی های آمریکایی هم رقابت کنیم فکر نکنم تا 100 سال دیگه عملی باشه! بازی سازی یه تکنولوژیه! مگه فیلمهای ما میتونه با هالیوود رقابت کنه! تازه اگر هم بسازیم به خاطر نبود کپی رایت توانایی فروششو نداریم و بازی ساز بدون همایت دولتی ورشکست میشه. Confused

نقل قول:

ما يه جورايي مي خواهيم با ميان بر برسيم به غربي ها غافل از اينكه ممكنه به بن بست برسيم و از اونها عقب تر هم بي افتيم !!!!!!
هنوز تشكيلات ساخت بازي توي ايران نهادينه نشده و اگه توهين نشه هنوز ما چهار تا گيمر درست و حسابي نداريم ! رشته ساخت بازي توي دانشگاه نداريم ! چهار تا بازي مستقل و حتي ميني گيم درست و حسابي نداريم ! شركت هامون هنوز تجربه كافي ندارن!‌دو تا موتور درست و حسابي ساخت داخل نداريم و حتي بيشتر كساني كه توي ايران بازي مي سازند هنوز دقيقا نمي دونن يه موتور بازي سازي چيه !!!!‌ و خيلي چيزهاي ديگه از جمله مهمترينشون يعني برنامه نداريم اون وقت مي خوايم با بودجه هاي كلان از جيب مردم و به اسم تشكيلاتي خاص بازيهاي قابل رقابت با آمريكايي ها بسازيم !!!!!!!!!‌
به خدا صد ميليارد بودجه هيچ وقت به زور جاي تجربه گروه سازنده بازي رو نمي گيره

بازی‌ساز یه تکنولوژیه؟چیزهای بزرگتر از بازی‌سازی(سینما، کمیک یا حتی معماری) تکنولوژی نیستن هنوز. اینجا رو یه نگاه :
كد:
http://alumni.caltech.edu/~ejohnson/critics/cahiers.html

فیلم ده کیارستمی کنار فیلمایی مثل فهرست شیندلر، همشهری کین، رزمناو پوتمکین، روشنایی‌های شهر، درباره‌ی ایو، بن هور یا آپارتمان توی top ten ever معرفی شده.
از بین بازی سازهای همین برد حداقل سه-چهار نفر تو کلاس جهانی می‌تونم اسم ببرم. بازی جدید مهدی فنایی http://goo.gl/ZrRPV رو دیدین؟ مصاحبه‌ی گاماسوترا با مهدی بهرامی http://goo.gl/AEurV رو چطور؟

نمی‌دونم چرا هر چند وقت یه بار باز این بحث‌ها رو راه می‌ندازین. چه فایده‌ای از این رنجه‌موره‌ی الکی نصیب کسی می‌شه؟ به جاش بهتر نیست رفت و بازی ساخت؟
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

5 شنبه 2 دي 1389 - 03:48
پاسخ بصورت نقل قول
نه اصلا تكونولوژي نيست !
بازي سازي رو ميشه از جنبه هاي مختلفي ديد و از نظر افراد مختلف مي تونه صنعت . هنر . رسانه . ابزار سياسي و چيزهاي ديگه باشه !
ولي واقعا هنوز توي ايران نهادينه نشده !! اين كه گفتم چهار تا گيمر و بازي ساز درست و حسابي نداريم منظورم تعداد نيست من فقط توي هم كلاس هام ده تا گيمر مي شناسم . ولي قبول كن كه درصد اونها حتي از كشورهاي همسايه هم پايين تره !!!!
در ضمن تو چند تا از اين سايت مي توني اسم ببري كه توي يكي از ساخته هايي كه همه دنيا ديدن و پسنديدن اسم ببري ؟!
من كار مهدي فنايي و مهدي بهرامي رو مي پسندم چون دارن بازي سازي رو از راه درستش يعني راهي كه خارجي ها ده بيست سال پيش رفتند ميرن ولي چند درصد بودجه اي كه كشور صرف ساخت بازي مي كنه خرج اينا و امثال اينا ميشه ؟!
باور كن همينBO رو به يه ....... نشون دادمو ازش تعريف كردم چه قدر مسخره كرد!!!!!!! اونوقت يه بازي با اف پي اس نشونش دادم داشت ذوق مرگ ميشد !!!!!!!!

من نمي گم ايران بازي ساز بزرگ نداره ! يكيش همين كه توي uncharted كار ميكنه كه اسم يادم نيست يا خيلي كس هاي ديگه توي ايران و خارج از ايران !
ولي بالاغيرتا كدوم از اينا توي ايران رشد كردند ؟ . حداقلش اين بوده كه توي فضاي سخت اينترنت ايران خودشون زحمت كشيدند تا به اينجا رسيدند!!!
من حرفم اينه كه جوي ايجاد نكنيم كه هر كسي از ننه اش قهر كرد فكر كنه بياد بازي ساز بشه دقيقا مثل جريان همون خوانندگي و آهنگسازي چون من خودم قبل از هر چيز بازي سازي رو يه هنر مي دونم ! هنري كه براي سازنده اش لطيف نيست اما براي مخاطب چرا !!
متاسفانه اين جو توسط خيلي از ارگان هاي كشورمون ايجاد شده!!!!!!‌ و همينه كه داره لطمه مي زنه .
....................................................
در ادامه هم نمي دونم چرا باب شده كه مثلا وقتي به ساسي مانكن انتقاد مي كنن ميگه تو اول برو آهنگ بساز بعد حرف بزن ! به محمدرضا شريفي نيا انتقاد مي كنن ميگه تو برو يه فيلم با فروش اخراجي ها بساز بعد حرف بزن و وقتي به بازي سازي مملكت انتقاد ميشه ميگن تو برو بازي بساز بعد برگرد ...
حرفي ندارم جز اينكه بهت بگم نميشه حالا يه بار اجازه بدي من هم بازي ام رو بسازم هم نسبت به بازي سازي توي مملكتم اظهار نظر كنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Exclamation

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

5 شنبه 2 دي 1389 - 11:42
پاسخ بصورت نقل قول
بچه ها من نمیگم بازی سازی تکنولوژی اما جزئی از یک تکنولوژی به نام تولید نرم افزار

کلا اینکه ما الان جای خوبی نیستیم به این که تبیان یا بسیج هستن ربط نداره به این ربط داره که ما اصولی کار نکردیم
نمونه بنیاد پول میده به چند شرکت محدود اونها هم چهار تا نرم افزار مولتی مدیا میدن بیرون میگن اینم بازی ( چیزی که درست تست نمیشه )

نويسنده
پيغام
mdcnet
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: جمعه 24 مهر 1388
تعداد ارسالها: 27

5 شنبه 2 دي 1389 - 14:46
پاسخ بصورت نقل قول
vahidpoor نوشته:
بچه ها من نمیگم بازی سازی تکنولوژی اما جزئی از یک تکنولوژی به نام تولید نرم افزار

کلا اینکه ما الان جای خوبی نیستیم به این که تبیان یا بسیج هستن ربط نداره به این ربط داره که ما اصولی کار نکردیم
نمونه بنیاد پول میده به چند شرکت محدود اونها هم چهار تا نرم افزار مولتی مدیا میدن بیرون میگن اینم بازی ( چیزی که درست تست نمیشه )

تایید میشه Cool
بنیاد کلاً از چندتا شرکت محدود حمایت میکنه Razz
شاید براش نمیصرفه دست چندتا گروه تازه کارو بگیره.
شایدم اونا بهش حال میدن دیگه
بلاخره یه سفره ای پهنه ، همه دور همن Very Happy
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

5 شنبه 2 دي 1389 - 22:02
پاسخ بصورت نقل قول
اين كه فيلم هاي كيا رستمي خوبه و تو كن جايزه ميگيره ولي بحث من در مورد محتوا فيلم هاي ايراني نيست. منظورن جلوه هاي ويژه است.
بعدش هم شما از همه ي حرف هاي من اينو فهميديت كه بازي سازي تكنولوژي نيست؟

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

شنبه 4 دي 1389 - 14:54
پاسخ بصورت نقل قول
حالا اصلاح میکنم.صنعت نه تکنولوژی.

منم حرفم اینه که باید وقتمونو رو بازی هایی مثل بو یا دریم لند بزاریم و کلا با ایده جلو بریم.
این که هرکی میاد میخواد Crisis بسازه اونم بدون سرمایه آخه شدنی نیست.
اگه میگم با آمریکا نمیشه رقابت کرد منظورم تضعیف روحیه کسایی که دارن با عشق بازی میسازن نیست فقط میگم یکم واقع گرا باشیم نریم سراغ بازی های 3D اونم با با دست خالی!

ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 3 از 3 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011