Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> بازیهای کامپیوتری روز -> اره (Saw)

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

اره (Saw)
نويسنده
پيغام
G.D.ragon.Ir
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 29 تير 1388
تعداد ارسالها: 33

4 شنبه 31 تير 1388 - 06:58
پاسخ بصورت نقل قول

ناشر: کونامی
سازنده: زامبی
سبک: اکشن ماجرایی ترسناک
تاریخ انتشار: 9 آبان 1388

نگاهی کوتاه به نمایش بازی Saw در E3

متن زیر حاصل تجربه ی آقای Luke Anderson از سایت گیم اسپات در نمایشگاه E3 امسال است .

هر زمان که اسمی از درجه ی سنی بالا در بازی ها و مضامین تیره و خشونت بار می آید مطمئنا به دنبال آن نام کونامی با بازیهایی نظیر Silent Hill ، Castlevania و بازی آینده یعنی Lords of Shadow مطرح میشود . هم اکنون کونامی قصد دارد تا یک IP دیگر را نیز به این جمع اضافه کند ؛ بله بازی Saw یا اره عنوانیست که بر اساس سری فیلمی با همین نام ، در حال ساخت است . دقیقا مانند فیلم کاراکتر بازی در نقشی مقابل جیگساو قرار میگیرد تا با تعداد زیادی معما که به معماهای مرگ و زندگی معروفند دست و پنجه نرم کند و امیدوار باشد بواسطه ی حل این معماها زندگی خود را نجات دهد .

داستان بازی اتفاقات بین دو فیلم Saw1 و Saw2 را شرح میدهد . دقیقا مانند فیلم بازی نیز با تعداد زیادی معمای درگیر کننده آغاز میشود . در مرحله ای که در نمایشگاه E3 امسال تجربه کردیم ، بازی با یک سکانس سینمایی از بسته شدن به پایه های یک صندلی و قرار گرفتن نوعی ماسک انتحاری روی سرمان آغاز شد . در همین حال یک تلویزیون روشن شد و جیگساو از طریق آن خواسته های غیر معقول و دیوانه وار خود را از ما درخواست کرد . پس از آن مدت کوتاهی به ما فرصت داده شد تا بوسیله ی QTE ها (شامل چرخاندن آنالوگ و زدن دکمه ها) این ماسک را از سرمان باز کنیم . بعد از باز کردن ماسک و مشاهده ی صحنه ی انفجار آن معمای دیگری مطرح میشود ؛ نحوه ی خارج شدن از اتاق .

معماهای زیادی در بازی هستند که برای آزاد شدن حتما باید حل شوند . مثلا باید در داخل حمام یک کد رمز را بدست آورد که به صورت معکوس روی دیوار ها نوشته شده است ؛ نحوه ی به دست آوردن این کد اینگونه است که باید یک در را ببندیم و سپس با نگاه کردن به یک آینه کد سه رقمی دیجیتالی را پیدا کنیم . وارد اتاق بعدی میشویم . معمای این اتاق نیازمند همکاری با کسانیست که در اتاق دیگر زندانی شده اند . دینامیت هایی را میبینیم که به سقف اتاق آویزان شده اند و یک تایمر معکوس نیز روی آنها کار گذاشته شده است و تنها در صورتی میتوان از این اتاق که تا لحظاتی دیگر منفجر خواهد شد فرار کرد که یک فیوز را پیدا کرده و در جعبه ی فیوزها قرار داد . اما فیوز کجاست ؟ در داخل یک سنگ توالت که بوسیله ی تعداد زیادی سرنگ پر شده است . خارج کردن فیوز از میان سرنگ ها باز هم بوسیله ی QTE ها انجام میشود و پس از جاگذاری فیوز و خروج از اتاق دینامیت منفجر میشود و ما تکانی که بواسطه ی این انفجار بوجود می آید را حس میکنیم .

Saw مطمئنا این توانایی را دارد تا ژانر Survival Horror را چند قدمی رو به جلو ببرد . بازی گیم پلی بازی های اکشن ماجرای قدیمی را با سیستم حل معما و المان های QTE مخلوط کرده است . طرفداران اره خواهند توانست این بازی را امسال و بر روی پلت فورم های X360 ، PS3 و PC تجربه کنند .

منبع: www.bazyrayaneh.com
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
arashdj71
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 30 شهريور 1385
تعداد ارسالها: 1347
محل سكونت: ايران-->سرزمين سركوب!

4 شنبه 31 تير 1388 - 11:40
پاسخ بصورت نقل قول
مرسي!
ولي اي كاش خودتون تهيش ميكردين!
بازم ممنون بابت ذكر نام منبع!

نويسنده
پيغام
kooshy
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 14 شهريور 1385
تعداد ارسالها: 784
محل سكونت: آسمون

4 شنبه 31 تير 1388 - 13:48
پاسخ بصورت نقل قول
Laughing دمت گرم . زامبی شرکت ساخت بازیه ؟!

اگه نیاز به سرمایه داری ….

نگران نباش …..
ما برات دعا می کنیم.
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
arashdj71
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 30 شهريور 1385
تعداد ارسالها: 1347
محل سكونت: ايران-->سرزمين سركوب!

4 شنبه 31 تير 1388 - 23:20
پاسخ بصورت نقل قول
من اين تريلر رو بصورت كامل تماشا كردم حدودا 1 ماه پيش بازي از نظر گرافيكي زياد جلو نيست ولي ميشه كفت گيم پليش راضي كنندست.
نقل قول:

زامبی شرکت ساخت بازیه ؟!

zambi

نويسنده
پيغام
G.D.ragon.Ir
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 29 تير 1388
تعداد ارسالها: 33

5 شنبه 1 مرداد 1388 - 19:52
پاسخ بصورت نقل قول
arashdj71 نوشته:
مرسي!
ولي اي كاش خودتون تهيش ميكردين!
بازم ممنون بابت ذكر نام منبع!

هرچند اینجا جاش نیست اما برای اینکه, کپی کردن مقاله رو حمل بر بی توجه ای و کم کاری من نزارید میگم که, متاسفانه من تازه یادگیری زبان رو شروع کردم و تو اون حدی نیستم که بتونم چنین مقالاتی رو ترجمه کنم. در غیر اینصورت حتمآ خودم ترجمش میکردم و از سایت های دیگه کپی نمیکردم. در هر صورت بازم شرمنده
kooshy نوشته:
Laughing دمت گرم . زامبی شرکت ساخت بازیه ؟!

بله, اسم شرکت سازنده بازیه
arashdj71 نوشته:
من اين تريلر رو بصورت كامل تماشا كردم حدودا 1 ماه پيش بازي از نظر گرافيكي زياد جلو نيست ولي ميشه كفت گيم پليش راضي كنندست.

کاملآ حق با شماست. بنظر من مهمترین بخش این بازی قسمت ماجرایی و ترسناکش هست (متاسفانه تو تريلری که من دیدم یک صحنه مربوط به مبارزه نقش اول با فردی دیگه بود که بنظر من زیاد جالب در نیومده بود. امیدوارم این فقط نظر من باشه و تو بازی اصلی, بخش اکشن, درحد بخش های دیگه بازی باشه)
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011