Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> گزارش مختصر الکامپ

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

گزارش مختصر الکامپ
نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 تير 1383
تعداد ارسالها: 392
محل سكونت: تهران

5 شنبه 5 آذر 1383 - 19:17
پاسخ بصورت نقل قول
همونطوری که همتون می دونید هفته گذشته نمایشگاه الکامپ برگزار شد. منم به هر شکلی بود بالاخره تونستم یه وقتی بذارم و با چند تا از دوستان به دیدن نمایشگاه رفتم. در این گزارش مختصر فقط در مورد محصولاتی که در رابطه با فعالیت این سایته صحبت می کنم.

1- شرکت نرم افزاری سمیع رایان پرداز: باز هم یک شرکت با ادعای اولین شرکت سازنده بازی ولی ایندفعه اولین در خاورمیانه. این توضیحیه که خود شرکت در بروشورهای تبلیغاتیش نوشته:

شرکت سمیع رایان پرداز اولین شرکت ایرانی است که موفق گردیده است موتور هوشمند نرم افزاری 3D Engine را طراحی و آن را در تولید نرم افزارهای کاربردی با ساختارهای تعاملی در محیطهای 3D Interactive کاملا سه بعدی، مطابق با استانداردهای بین المللی بکار گیرد و در این راستا رقابتی تنگاتنگ با برترین شرکتهای اروپایی و آمریکایی داشته باشد.

اینکه این شرکت 3D Engine طراحی کرده درسته چون خودم دموهای اونو دیدم ولی انصافا این چیزهایی که ساخته میشه هنوز فاصله زیادی با شرکتهای اروپایی و آمریکایی داره چه برسه با برترینهاشون. دموی دو بازی ساخته شده با این موتور سه بعدی در نمایشگاه نمایش داده شد. یکی از این دموها مربوط به یه بازی ماشین سواریه که به تقاضای راهنمایی رانندگی داره ساخته میشه و یه بازی دیگه که فکر می کنم در مورد داستان کلاه قرمزی و آقا گرگه بود یا یه همچین چیزی. متاسفانه دموی اینها به شکلی بود که فقط متصدی غرفه اونها رو حرکت می داد و نشد که خودمون اونا رو امتحان کنیم.
راستی تا یادم نرفته بگم که در جواب سوال من که از یکی از متصدیها در مورد زمان اجرای این پروژه سوال کردم، ایشون گفتن که مدت 4 سال طول کشیده تا این 3D Engine ساخته شده. یعنی برابر با مدت زمان ساخت بازی Doom.

2- یکی از غرفه های ارائه دهنده کارتهای گرافیک با GPU شرکت Nvidia یک دموی فوق العاده جذاب که خود Nvidia ساخته بود رو نمایش می داد. این دموی تقریبا سه چهار دقیقه ای اینقدر زیبا بود که افراد زیادی رو جلوی غرفه جمع کرده بود. این دمو نهایت استفاده از Pixel Shader و Vertex Shader رو با استفاده از تکنولوژی Nvidia برده بود به همین دلیل تصاویر با جزییات فوق العاده زیبایی نمایش داده می شد. البته سازنده یه سوتی هم داده بود که هر کسی متوجه نمی شد!!!
3- سایت Bazikade هم تو نمایشگاه غرفه داشت. البته عمده فعالیت این غرفه در مورد فروش بازیها بود ولی نمایش دموی بازی Onimusha باعث شده بود تا جلوی غرفه خیلی شلوغ بشه. خودمونیم این شرکتهای ژاپنی خیلی نامردن! اکثر محصولات خوبشون رو فقط برای PS2 عرضه می کنن.
4- از غرفه های جالب نمایشگاه یه غرفه عرضه کننده کارتهای گرافیک بود که برای نشان دادن کیفیت کارتهای گرافیک عرضه شده، غرفه ای را به نام Doom III Challenge ساخته بود و علاقمندان می تونستن بازی Doom III رو با گرافیک خوب بازی کنن.
5- یه غرفه Game Net هم بود که مسابقات Counter توش برگزار میشد و خدماتی در این زمینه هم ارائه می داد.
6- غرفه "مرکز پخش نرم افزار ایران" لیست محصولاتش رو به زور به ما داد که بعد از نگاه کردن به لیست به نظرم رسید که اسم محصولاتی رو که مرتبط با این سایته براتون بنویسم:
آموزش Maya 4 & 5 - انیاک
کارن: مجموعه 1300 فایل PSD
آموزش ساختن بازی
آموزش Flash بوسیله Swish
Face Factory – طراحی چهره برای بازیهای Sims
آموزش Cinema 4D و Poser 5
در اعماق Max – آموزش نکات حرفه ای 3D Max
آذرخش – آموزش ساخت جلوه های آتش در Max

7- و اما گل سرسبد نرم افزارهای ایرانی ارائه شده در نمایشگاه "سرویس خوشنگار وب" بود که با استفاده از اون می تونید با خطوط بسیار زیبایی مثل نستعلیق و نسخ و ... متون داخل وب سایتتون رو بنویسید و ضمنا روشی که این نرم افزار ارائه کرده باعث میشه که کسی نتونه از متون شما کپی کنه و یا اونو ذخیره کنه. ضمنا استفاده از این تکنولوژی به سادگی استفاده از یه تگ جدید در Html است. جزییات رو می ذارم به عهده خود شرکت سازنده. این محصول توسط شرکت "مهندسی نرم افزاری دانش ارتباطات و توسعه" ساخته شده.

Re: گزارش مختصر الکامپ
نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 8 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 561

5 شنبه 5 آذر 1383 - 20:18
پاسخ بصورت نقل قول
voldemort نوشته:
7- و اما گل سرسبد نرم افزارهای ایرانی ارائه شده در نمایشگاه "سرویس خوشنگار وب" بود که با استفاده از اون می تونید با خطوط بسیار زیبایی مثل نستعلیق و نسخ و ... متون داخل وب سایتتون رو بنویسید و ضمنا روشی که این نرم افزار ارائه کرده باعث میشه که کسی نتونه از متون شما کپی کنه و یا اونو ذخیره کنه. ضمنا استفاده از این تکنولوژی به سادگی استفاده از یه تگ جدید در Html است. جزییات رو می ذارم به عهده خود شرکت سازنده. این محصول توسط شرکت "مهندسی نرم افزاری دانش ارتباطات و توسعه" ساخته شده.

در مورد اين گل سرسبد تو يه وبلاگ چيزي ديدم گفتم اينجا هم بزارمش:
تنها چیزی که خیلی توجه منو جلب کرده بود تکولوژی جدیدی بود که محصول شرکت "D O T" بود. اسمش "سرویس خوشنگار وب" بود و به گفته خودشون تازه سه روزه که به ثبتش رسوندن. این سرویس برای ترسیم خط‌تحریر بر روی وب هست که با روشهای متداول فونت یا تصویر فرق می‌کنه (و کاملا مستقل از سیستم عامل گیرنده هست) و درواقع یه تگ HTML استاندارد با عنوان <ows:calligraphy> هست که می‌تونه خط‌های ثلث و نستعلیق و نسخ شکسته و تحریر رو با قابلیت تغییر سایز و رنگ و سایه و ... بر روی صفحات وب شما به نمایش دربیاره.

قیمت pack ‌ش هم برای Host ‌ها 1.5 میلیون تومن و برای User های تکی 120 تومن هست. البته تگ‌هاش اونجا روی مانیتور بود ولی خیلی طولانی بود، من هر چی سعی کردم نتونستم حفظشون کنم. Very Happy

ولی فکر کنم ارزشش رو داره که اگه می‌خواهید domain بگیرید از یه هوستی بگیرید که این سرویس رو خریده و امکان نوشتن نستعلیق روهم به شما میده، چون خيلی سايت يا وبلاگ شما رو قشنگ ميکنه. اون طوری هم که خودشون می‌گفتن تو اين چند روز خيلی از شرکتها از این اختراعشون استقبال کردن و فکر کنم بهترین راه هم همین باشه که ما از طریق میزبانهامون از این سرویس استفاده کنیم تا تکی اونو بخریم. برای اطلاع از این موضوع هم که چه شرکت‌هایی این محصول رو خریدن می‌تونید به ساتشون سر بزنید، (البته هنوز صفحه مربوط به "سرویس خوشنگار وب" رو راه نداختن). غرفه‌شون هم فکر کنم تو سالن شماره 6 بود اگه اشتباه نکنم، شماره تلفنشون هم تو سايت هست.

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2984
محل سكونت: On the edge

5 شنبه 5 آذر 1383 - 23:39
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
شرکت نرم افزاری سمیع رایان پرداز: باز هم یک شرکت با ادعای اولین شرکت سازنده بازی ولی ایندفعه اولین در خاورمیانه

من فكر ميكنم كه اولين بودن هنر نيست. بلكه بهترين بودن هنر است. بزودي لوگوي سايت را تعويض ميكنم و عنوان اولين را بر ميدارم. چون چه درست و چه غلط ، اصلا نفس كار درست نيست.

در ضمن از گزارش جالب شما هم خيلي تشكر ميكنم. چون بدليل برخوردن تاريخ يكي از امتحاناب با روزهاي برقراري نمايشگاه ، فرصت ديدن از نمايشگاه را پيدا نكردم.

نقل قول:
6- غرفه "مرکز پخش نرم افزار ایران" لیست محصولاتش رو به زور به ما داد که بعد از نگاه کردن به لیست به نظرم رسید که اسم محصولاتی رو که مرتبط با این سایته براتون بنویسم:
آموزش Maya 4 & 5 - انیاک
کارن: مجموعه 1300 فایل PSD
آموزش ساختن بازی
آموزش Flash بوسیله Swish
Face Factory – طراحی چهره برای بازیهای Sims
آموزش Cinema 4D و Poser 5
در اعماق Max – آموزش نکات حرفه ای 3D Max
آذرخش – آموزش ساخت جلوه های آتش در Max

محمد جان
از محتواي cd اطلاعي نداري ؟ يا شكل روي جلدش ؟

علي

نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

جمعه 6 آذر 1383 - 12:07
پاسخ بصورت نقل قول
Ali نوشته:

محمد جان
از محتواي cd اطلاعي نداري ؟ يا شكل روي جلدش ؟

علي

البته من از اون آموزش كه محمد خان مي گن خبر ندارم ولي يه تبليغ تو مجله كامپيوتر جوان ديدم شايد همون باشه:

آموزش پيشرفته ساخت بازيهاي 3 بعدي با DirectX در ويژال بيسيك 6
با بيش از 100 کد مربوط به با نرم افزارهاي حرفه اي کمک ساخت بازيها و ساخت مدلها و شخصيتها وهمچنين شما ميتوانيد بوسيله 3DSMax مدلها و شخصيتها و مکانها را بسازيد از آنها در ساخت بازي استفاده کنيد و بوسيله نرم افزارهاي موجود در سيدي آنها را تبديل کنيد با نزديک به 100 مدل و شخصيت برگرفته از اينترنت وکد بسيار پيشرفته برای کمک به شما در ساخت بازيهاي پيشرفته

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Takavar
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: جمعه 6 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 180
محل سكونت: تكاور آباد

جمعه 6 آذر 1383 - 12:12
پاسخ بصورت نقل قول
خيلی ممنون از گزارش خوبتون .
راستی ، در مورد اون موتور بازی ايرانی يه کم ميتونيد بيشتر توضيح بديد ؟
pixel shader ؟ جزيياتی که ميتونست تحمل کنه.

بازی که ساخته بودن چطور بود ؟
هم از نظر گرافيکی ميگم ، و هم از نظر فرهنگی .
مثلاً با ماشين ها تو خيابان های تهران مثل ديونه ها با سرعت ميرفتی و ميزدی به بقيه و مردم رو له ميکردی .
يا اينکه مثل همچی تو ايران ميخواست "آموزشی" Rolling Eyes باشه و بايد پشت چراق قرمز وای ميستادی و به عابر پياده حق تقدم ميدادی؟
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

جمعه 6 آذر 1383 - 14:21
پاسخ بصورت نقل قول
اسحاق نوشته:

آموزش پيشرفته ساخت بازيهاي 3 بعدي با DirectX در ويژال بيسيك 6

براي اطلاعات ديگر و خريد آن و (حتما دان لود كنيد!) فايل دموي اين سي دي به سايتشون بريد:

http://www.Moein-Saba.com

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 تير 1383
تعداد ارسالها: 392

جمعه 6 آذر 1383 - 23:49
پاسخ بصورت نقل قول
اسحاق عزیز در مورد نرم افزار خوشنگار باید بگم که حفظ کردن Tag اون فایده ای نداره. روش ساخت اونو از برنامه نویسش پرسیدم. به این روش کار می کنه که نوشته های شما با استفاده از فرمولهایی به حالتهای برداری تبدیل میشن. زمانی که یه Client درخواستی برای سرور حاوی یه صفحه وب که از خوشنگار استفاده کرده فرستاد، یه Plugin برای مرورگر فرستاده میشه که میتونه این فرمولهای برداری رو دوباره به شکل نوشته هایی با خطهای مورد نظر در بیاره. این Plugin حجمش کمه و بنابراین دانلود اون زیاد طول نمیکشه. این Plugin فقط در حافظه و در فضای آدرس خود مرورگر لود میشه و روی کامپیوتر ذخیره نمیشه. این باعث میشه که با آزاد شدن فضای آدرس مرورگر در پایان استفاده از اون، این Plugin هم از حافظه پاک بشه و صفحات دیگه قابل ذخیره سازی نباشن. از این تکنولوژی به خوبی میشه برای جاهایی که Copyright متون اهمیت داره استفاده کرد. خوب با این توصیف در صورتی که Tag اون رو هم حفظ کنید هیچ فایده ای نداره.
منم با اون وبلاگی که گفته بودید موافقم یعنی ارزشش رو داره که از جایی سرویس بگیرید که امکانات خوشنگار رو هم در اختیارتون بذاره. البته اگه به کارتون می خوره.

Ali جان من کاملا با شما موافقم و خوشحالم که دوست روشنفکری مثل شما دارم. اولین بودن فقط در کیفیته که اهمیت داره نه در کمیت.
متاسفانه از محتوای CD اطلاعی ندارم ولی یه CD هم تو تکنو 2000 دیدم که روی اون نوشته بود آموزش ساخت بازی. شاید همون باشه.

Takavar جان متاسفانه تمام اطلاعاتی که توی نمایشگاه در مورد این موتور از زبون خود شرکت میشد شنید همین بود که "قبلا این تکنولوژی تو ایران موجود نبوده و این اولین باره" و از این جور حرفا. از اطلاعات تکنیکی خبری نبود.
دموی بازیها هم به دو شکل بود. یه مانیتور بزرگ بود که فیلمی رو که از بازیها Capture کرده بودن پخش می کرد و یه کامپیوتر هم بود که روش یه برنامه بود برای تست موتور 3D که همونطوری که قبلا هم گفتم خود متصدی غرفه اونو هدایت می کرد. بنابراین نمیشه بیشتر از این در موردش قضاوت کرد ولی خوب بهتر از هیچی بود و به هر حال امیدوار کننده است. در مورد فیلم نمایش داده شده هم باید بگم که در بازی ماشین سواری، محیط به نظرم خوب طراحی شده بود ولی حرکت ماشین خیلی بد بود و خیلی عکس العمل بدی داشت. البته برای قضاوت درست باید تا اومدن بازی صبر کنیم.

راستی یه چیز دیگه. اگه بشه میخوام برم پیش آقای سیداف. ایشون اطلاعات بسیار کاملی در مورد بازیهای ایرانی که تا حالا ساخته شدن داره و به گفته خودشون آرشیو کاملی در این زمینه داره. میخوام اطلاعات کاملی در این زمینه جمع کنم تا همه از کارهایی که تا حالا در زمینه ساخت بازیها در ایران شده خبردار بشن. به محض اینکه بتونم ایشون رو ملاقات کنم خبرها رو به اطلاع همتون می رسونم.

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2984
محل سكونت: On the edge

شنبه 7 آذر 1383 - 21:22
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
کد بسيار پيشرفته برای کمک به شما در ساخت بازيهاي پيشرفته

من يه سر به اين سايت زدم و دمو رو هم دانلود كردم. ولي از اين كد فوق پيشرفته هيچ اطلاعي نصيبم نشد. مگر يك لينك به سايت نرم افزار Ultimate Unwarp 3d كه مثل خيلي هاي ديگه يه نرم افزار از پيش ساخته براي طراحي بازي هستش.

نقل قول:
اگه بشه میخوام برم پیش آقای سیداف. ایشون اطلاعات بسیار کاملی در مورد بازیهای ایرانی که تا حالا ساخته شدن داره و به گفته خودشون آرشیو کاملی در این زمینه داره

محمد عزيز

آقاي سيداف از بزرگان ساخت بازي در ايران هستند و بر گردن همه ما حق دارند. من چندي پيش يكي از مقاله هاي ايشان را در يكي از سايت هاي فارسي در مورد تاثيرات بازي هاي كامپيوتري بر انسان را مطالعه كردم. من هم خيلي خوشحال ميشم اگه بتونم از تجربيات فوق العاده ارزشمند ايشان استفاده كنم.

علي

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011